ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:

Морозова Оксана Михайлівна


Депутат селищної ради

Доповідач:

Смаглюк Людмила Дмитрівна

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

24.12.2021

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 20-18/2021
Про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік (22511000000) код бюджету

Автор проєкта
Начальник відділу фінансів
Смаглюк Л.Д
Зі змінами 22.12.2021 р
                                                                                                  
 
УКРАЇНА
 ЛЕТИЧІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ 
  Р І Ш Е Н Н Я
VІІІ скликання
Вісімнадцятої сесії
 
24.12.2021 р.                                        Летичів                                               №20

 
 
Про бюджет Летичівської селищної
територіальної громади  на 2022 рік
 
(22511000000)
код бюджету
 
 Керуючись Бюджетним кодексом України, пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
                
                                                     ВИРІШИЛА:
 
        1. Визначити на 2022 рік:
-  доходи бюджету селищної територіальної громади у сумі 186 560 665 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету селищної територіальної громади  – 180 757 387 гривень та доходи спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади – 5 803 278 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
-  видатки бюджету селищної територіальної громади у сумі  186 560 665  гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету селищної територіальної громади  – 177 372 427 гривень та видатки спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади – 9 188 238  гривень;
- профіцит за загальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі 3 384 960 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.
- дефіцит за спеціальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі  3 384 960 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.
- оборотний залишок бюджетних коштів обласного бюджету у розмірі 50000 гривень, що становить 0,028 відсотка видатків загального фонду бюджету селищної територіальної громади, визначених цим пунктом;
- резервний фонд бюджету селищної територіальної громади у розмірі 110 000 гривень, що становить 0,062 відсотка видатків загального фонду бюджету селищної територіальної громади, визначених цим пунктом.
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками  3, 4 до цього рішення.
       3. Затвердити на 2022 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.
           Дозволити Летичівській селищній раді  при надходженні в міжсесійний період трансфертів (дотацій, субвенцій) з державного та місцевих бюджетів понад обсяги, враховані в бюджеті селищної територіальної громади  на 2022 рік, збільшувати обсяг доходів та видатків бюджету селищної територіальної громади на суму трансфертів, одержаних з  державного та місцевих бюджетів та проводити розподіл та перерозподіл зазначених трансфертів між головними розпорядниками коштів бюджету селищної територіальної громади   за погодженням з постійною комісією селищної ради з  питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг. Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до  бюджету     Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік.
         4. Затвердити на 2022 рік розподіл коштів бюджету розвитку в розрізі інвестиційних проєктів згідно з додатком 6 до цього рішення.
5. Затвердити розподіл витрат бюджету селищної територіальної громади на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 13 541 851 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.
6. Установити, що у загальному фонді   бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97 Бюджетного кодексу України.
         7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду  бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік:
       1) у частині доходів є надходження, визначені статтею71 та статтею  691 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97 Бюджетного кодексу України;
       2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України;
          8. Визначити на 2022 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету селищної територіальної громади видатки загального фонду на:  
- оплату праці працівників бюджетних установ;
- нарахування на заробітну плату;
- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;
- забезпечення продуктами харчування;
- оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
- соціальне забезпечення;
- поточні трансферти населенню;
- поточні трансферти місцевим бюджетам.
  9.Надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради отримувати, відповідно до статті 73 Бюджетного кодексу України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу, на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, які відповідно до статті 43 Бюджетного Кодексу України покриваються Головним управлінням Державної Казначейської служби України в області в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
 10. Головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади забезпечити:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) здійснення контролю за своєчасним поверненням в повному обсязі до  бюджету селищної територіальної громади коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;
4) взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;
5) доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:
- здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2022 року;
- оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.
6) забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; проведення розрахунків за електричну  енергію, водопостачання, водовідведення, інші енергоносії   та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених лімітів споживання енергоносіїв  у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи  з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
    11.У процесі виконання  бюджету селищної територіальної громади за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів бюджету селищної територіальної громади надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради  у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі в розрізі економічної класифікації видатків бюджету.
 У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів перерозподіл видатків за бюджетними програмами, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків, а також зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень здійснюються за рішенням сесії селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.
 12.Якщо після прийняття селищною радою рішення про   бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік повноваження на виконання функцій передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів до іншого головного розпорядника бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено.
Передача бюджетних призначень здійснюється за рішенням селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.
Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік.
        13. Установити, що це рішення набирає чинності з 1 січня 2022 року.
        14. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.  
        15. Відділу фінансів забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
        16. Контроль за виконанням рішення покласти на начальника відділу фінансів селищної ради та постійну комісію селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг (голова комісії Морозова О.М.).
 
 

Голова ради                                                                  Ігор ТИСЯЧНИЙ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Погоджено
 
 
 
 
Автор проєкту    _____________________________________ Смаглюк Л.Д.
 
Заступник селищного голови             ____________________ Ніцевич А.В.
 
 
Заступник селищного голови               ___________________Пузарецький В.І.
 
 
Начальник  юридичного відділу              ______________       Коберник О.В.
 
 
Секретар селищної ради                       ____________________Провозьон В.М.
      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
ДО     БЮДЖЕТУ ЛЕТИЧІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ   ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ   НА 2022 РІК  
 
 
  1. Інформація про соціально-економічний стан Летичівської селищної ради в 2021 році та прогноз її розвитку на 2022 бюджетний рік, покладені в основу проекту бюджету селищної територіальної громади 
 
Соціально-економічний розвиток селищної ради за січень-жовтень 2021 року
 
           Протягом 2021 року робота Летичівської селищної ради зосереджувалася на виконанні комплексу заходів, спрямованих на максимальну мобілізацію ресурсів, розв’язання  соціальних питань. Виконкомом  та структурними підрозділами селищної ради вживалися відповідні заходи щодо забезпечення комплексного розвитку селищної ради, належного функціонування установ бюджетної сфери, інфраструктури та соціальної захищеності населення.
             З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності громади особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Стратегії розвитку Летичівської селищної об’єднаної територіальної громади на 2018-2022 роки, Програми соціально- економічного та культурного розвитку Летичівської селищної ради  на 2021 рік, місцевих програм соціально-економічного розвитку. Найбільш актуальні для громади питання аналізувалися на засіданнях виконкому  та відповідних нарадах.
           Для забезпечення стабільного соціально – економічного розвитку громади, функціонування всіх систем його життєдіяльності селищною радою проводилась ефективна бюджетна політика.
Реалізацію промислової продукції підприємств на території Летичівської ОТГ здійснюють 7 підприємств: ТОВ «Летичівська меблева фабрика», ДП «Летичівське лісове господарство», ТОВ «Термопласт», ТОВ «Стімул-плюс», ТОВ «Летичівський комбікормовий завод», ПП «Бого», Летичівська дільниця ДП «Старокостянтинівський молочний завод». За 9 місяців 2021 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 252748,2 тис. грн., що на 56564,6 тис.грн. більше відповідного періоду 2020 року.  В розрізі промислових підприємств, темпи росту реалізованої промислової продукції мають 5 промислових підприємства. Найбільшу питому вагу в структурі промисловості займає виробництво з полімерних пластмас, а також будівельних матеріалів та комбікормів. Основну частину земель сільськогосподарського призначення обробляють сільськогосподарські підприємства:
  • ТОВ «Агрофірма «Обрій» - 4646 га
  • ТОВ «Летичів-Агро» – 4623 га
  • Компанія «Агрохолдинг 2012» – 5919 га
  • ТОВ «Зоряний світанок» - 1226 га
  • ТОВ «Летичів Агро Інвест» – 812 га.
Зовнішньоекономічна діяльність підприємств, що здійснюють господарську діяльність на території громади характеризується наступними показниками: експорт – 2044,0 тис.дол.США (5 підприємств), імпорт – 3117,9 тис.дол.США (3 підприємства).
В Центрі надання адміністративних послуг Летичівської селищної ради громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 190 видів послуг у різних сферах діяльності. Протягом 9 місяців 2021 року Центром надано 5598 адміністративних послуг. Найбільш запитуваними є послуги, суб’єктом надання яких є Держгеокадастр (щодо Державної реєстрації земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру, надання відомостей з Державного земельного кадастру, видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки) – 1340, реєстрація речових прав на нерухоме майно – 929, реєстрація ФОП – 212, реєстрація місця проживання – 396, документів дозвільного характеру – 71, соціальні послуги – 1013,   надано інших послуг – 1598. Адміністративні послуги, які надаються через Центр є безкоштовними, окрім 7 послуг, за які стягується адміністративний збір, в бюджет громади в звітному періоді його надійшло 268,9 тис.грн.
Для економії часу та оптимізації процедури надання адміністративних послуг в Центрі наявна можливість здійснити оплату адміністративного збору через платіжний POS-термінал Ощадбанку. Тут також активно ведеться інформування відвідувачів про онлайн послуги через застосунок «ДІЯ».
Відбувається ріст середньомісячної заробітної плати зайнятих працівників. Так, за перше півріччя поточного року вона зросла від 10152 грн., до 12793 грн.,  або темп росту склав  126%.
На виконання Програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території Летичівської селищної ради на 2021 рік з бюджету селищної територіальної громади виділено 395 тис.грн. Рішенням одинадцятої сесії Летичівської селищної ради від 31.05.2021 р. №14 затверджено містобудівну документацію - генеральних планів та планів зонування територій сіл селищної ради: Бохни, Гречинці, Снітівка, Грушківці, Буцни. Розпочато виготовлення  містобудівної документації-генерального плану по смт.Летичів та затверджено генеральні плани по 3 населеним пунктах громади.
Розпочато корегування проектно-кошторисної документації з виконанням експертизи по   реконструкції очисних споруд смт Летичів Хмельницької області. Проект дорого вартісний, але вкрай необхідний, тому селищна рада планує подати його на конкурсний відбір інвестпроєктів в 2022 році для фінансування з Державного Фонду регіонального розвитку. В разі можливості залучення для реалізації проєкту інших коштів (прямі приватні інвестиції, гранти тощо по цьому напрямку), будуть готуватись відповідні заявки.
Завершено роботи та вваедено в експлуатацію водогін в с.Суслівці загальною вартістю 801 тис.грн,  з них: 600 тис.грн. – благодійні кошти, 201 тис.грн. – кошти бюджету селищної ради.
Протягом звітного періоду напрацьовано наступні проекти для залучення інвестицій.
Замовлено ПКД «Реконструкція стадіону "Колос". Орієнтовна вартість проекту більше 15 млн.грн. Проект також дорого вартісний, тому селищна рада буде працювати над залученням інвестицій зі всіх можливих джерел для його реалізації.
Проводяться заходи з виготовлення проекту «Реконструкція центральної частини смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області». Це також важливий проект. Летичів – центр громади, старовинне містечко, де є багато пам’яток архітектури. Тому, прикро вражає відсутність гармонії між старовинною архітектурою і невпорядкованістю центру громади.
Виготовлено ПКД «Капітальний ремонт приміщень спортивного залу ліцею №2 по вул.Огієнка, 1 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області». Вартість проекту 1464 тис.грн.
На стадії завершення виготовлення ПКД «Капітальний ремонт двоповерхової будівлі ЗДО центру розвитку дитини «Калинонька» по вул. Героїв Крут, буд. 5 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області»
Виготовлено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Центральної (від ПК0+00 до ПК0+50) с.Новокостянтинів, вартість робіт 557 тис.грн. Проводяться заходи щодо реалізації проекту.
Для вирішення проблем з постачанням питної води для населення громади плануються до реалізації такі проекти:
Нове будівництво «Мережі водопостачання по вул. Молодіжна, вул.Центральна в с.Ялинівка. Виготовлено ПКД, знаходиться на експертизі. Вартість 1290 тис.грн.
Нове будівництво зовнішніх мереж питного  водопостачання   с. Бохни, вартість 3045 тис.грн.
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій   проводяться роботи  з реалізації по 3-х проєктах:
Капітальний ремонт будівлі Летичівської дитячої музичної школи Летичівської селищної ради за адресою: Україна, Хмельницька область, Летичівський район, смт Летичів, вул. Савіцького Юрія, 16 на суму 797,0 тис.грн.;
Капітальний ремонт приміщень спортивного залу ліцею №2 по вул. І.Огієнка, 1 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області на суму 1464,1тис.грн., по якому  в даний час вже розпочато роботи.
 3. Облаштування соляної кімнати в КНП «Летичівська центральна районна лікарня» на суму 297,5 тис.грн.
За 9 місяців 2021 року було подано проектні заявки на конкурси та реалізовуються проекти:
  • Уточнена заявка до Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні по проєкту «Теплий і затишний наш садочок» щодо ремонту та облаштування двох санвузлів в ДНЗ «Калинонька». Проєкт реалізовано, залучено 167 тис.грн.
  • Заявка на державну субвенцію на проєкт «Капітальний ремонт частини першого поверху адміністративного будинку по вулиці Героїв Крут, 2/1 в смт. Летичів» для розміщення Центру надання адміністративних послуг. Громаду відібрано, державна субвенція на проєкт складає 1177,3 тис.грн. Співфінансування з бюджету селищної територіальної громади – 274 тис.грн. Роботи проводяться і будуть завершені до кінця року.
 
Оновлено розширений Паспорт та Інвестиційний паспорт Летичівської територіальної громади, які розміщено на сайті селищної ради
  В стадії завершення проект землеустрою щодо розширення адміністративно-територіальних меж населеного пункту с. Суслівці.
На благоустрій населених пунктів Летичівської ОТГ за 2021 рік використано 2,8 млн. грн. Постійно проводиться робота по зрізці аварійних дерев та чагарників. Дозвіл на зрізку дерев на підставі заяв громадян затверджується рішенням виконавчого комітету селищної ради. Зрізано дерев на суму 79740,60 грн.
 За 9 місяців 2021 року  здійснено поточний ремонт доріг в населених пунктах громади на суму 1,1 млн. грн. з бюджету селищної територіальної громади, відремонтовано 9,7 км доріг, а саме: с. Голенищево, вул. Урожайна – 40,0 тис.грн./250 метрів; с. Прилужне, вул. Братів Закордонців – 40,0/350; с. Буцни, вул. Свободи – 40/320; с. Кудинка, вул. Жовтнева – 60,0/700; с. Новокостянтинів, вул. Слобода – 120/1400; с. Марківці, вул. Польова – 45,0/500; с. Гречинці, вул. Садова – 75,0/600; с. Грушківці, вул. Печенюка – 80,0/200; с. Козачки, вул. Молодіжна – 70,0/500 та вул. Садова – 150,0/1500; с. Антонівка, вул. Козацька – 35,0/330; с Лісо-Березівка, вул. – 43,0/500; с. Чапля, вул. Березівка – 49,0/700; смт Летичів, вул. Набережна – 39,0/300, вул. Ярослава Мудрого -49,0, вул. Горбатюка – 133,0/1300 та вул. Соборна – 30,0.
Здійснено капітальний ремонт дороги в смт Летичів по вул. Романа Шухевича на суму 1,7 млн. грн. - з бюджету Летичівської селищної територіальної громади, 1,2 млн. грн. – державний бюджет.
Проведено також капітальний ремонт першої черги дороги по вул. Автопарківська в смтЛетичів за кошти Хмельницького районного бюджету в сумі  550 тис.грн.
За рахунок соціальної угоди Летичівської селищної ради та "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті" проведено капітальний ремонт дороги по вул. Ярослава Мудрого, вул. Чорновола, вул. Героїв Крут, вул. Багрія Олександра, пров. Коцюбинського.
Проведено поточний ремонт лінії електропередач для вуличного освітлення по вул. Гагаріна, вул. Гончара, вул. Руданського, вул. Тропініна, вул. Кармелюка, вул. Івана Франка, вул. Свободи смт Летичів та вул. Північна, вул. Молодіжна с. Суслівці. Подано заявку в Летичівський РЕМ для взяття технічних умов реконструкції лінії електропередач для вуличного освітлення в с. Снітівка.
Постійно проводилось впорядкування територій біля пам’ятників Т.Шевченку, У.Кармалюку, воїнам афганцям, Монументу Слави, пам’ятників та пам’ятних знаків загиблим воїнам в населених пунктах Летичівської громади, благоустрій площ та вулиць громади.
За 9 місяців 2021 року винесено 37 приписів щодо порушення вимог «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші на території Летичівської селищної ради», затверджених рішенням сесії Летичівської селищної ради №8 від 30.08.2018 року. Складено 25 протоколів за ст.152 КУпАП та накладено штрафів на фізичних осіб на суму 3740,00 грн.
За цей період надійшло 45 звернень громадян. Всі заяви розглянуто по суті, надано письмові роз’яснення та складено акти. Здійснено 4 заходи щодо відлову безпритульних бродячих тварин(собак), відловлено 48 собак громадською організацією «Порятунок чотирилапих» на суму 40,1 тис. грн. та направлено до притулку. Забезпечено організацію робіт по ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
Комунальне некомерційне підприємство «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради надає в повному обсязі кваліфіковану стаціонарну медичну та клініко-консультативну поліклінічну допомогу жителям громади. Головною метою діяльності і надалі залишається наближення висококваліфікованих та якісних медичних послуг до всіх верств населення, профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань, підвищення рівня ефективності використання ресурсів, формування мотивації до здорового способу життя населення та покращення демографічної ситуації.
До складу КНП «Летичівський центр первинної медико-санітарної допомоги» входять 1 міська та 3 сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини: Летичівська, Голенищівська, Грушковецька, Новокостянтинівська та 18 – фельдшерських пунктів, 9 МПТБ.
Відвідування по ЦПМСД за 9 місяців 2021 року становить 30155 чол., з яких, відвідування з причини захворювань – 9051 чол., виклики на дім дійснено – 799.
На денному стаціонарі при поліклініці проліковано –248 чол., вдома – 799 чол.. За 9 місяців оглянуто 30155 чол.
Для надання медичної допомоги хворим, які потребують гемодіалізу, використано 105,4 тис. грн. з бюджету селищної територіальної громади.
Забезпечення всебічного розвитку здобувачів освіти дошкільного віку в громаді відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб спільно із батьками здійснюють 13 закладів дошкільної освіти ( із них 5 при ліцеях та одна короткотривала група денного перебування при Гречинецькому НВК), у яких дошкільною освітою охоплено 639 вихованці. 11 (одинадцять) закладів дошкільної освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключено до мережі Інтернет.
Функціонує позашкільний заклад ЦТДЮ (центр творчості дітей та юнацтва), гуртковою роботою охоплено 42% вихованців, від загальної кількості учнів. Також працює ДЮСШ (дитячо-юнацька спортивна школа), спортивними заняттями охоплено 20% дітей.
Освітні послуги надають вісім закладів загальної середньої освіти громади, в яких навчалося у 2020-2021 навчальному році 2012 здобувачів освіти., в т.ч. опорна школа Летичівський ліцей №1 з філією першого ступеня. Здійснено оптимізацію Козачківської початкової школи.
 Всі освітні заклади громади мають мультимедійні комплекси, підключені до мережі Інтернет. Є в наявності програмне забезпечення та електронні підручники. На базі опорного закладу функціонує комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради.
У 2021 році продовжена робота по покращенню навчально-методичної та матеріально - технічної бази закладів освіти.
Здійснено заміну металопластикових дверей з вікном для видачі їжі на харчоблоці та вхідні двері на суму 18 тис.грн.. у Летичівському ЗДО №4 «Дзвіночок».
У Летичівському ЦРД «Калинонька» придбано дитячі ліжка, шафи, лавки та електричну плиту на суму 64,4 тис.грн.
У Вербецькій гімназії проведено ремонт двох грубок на суму 3,2 тис.грн. та придбано меблі для шкільної їдальні на суму 20,5 тис.грн.
Закуплено медикаментів, миючих та дезинфікуючих засобів на суму 72,4 тис.грн.
З місцевого бюджету виділено кошти в сумі 50 тис.грн. для облаштування пришкільної огорожі у Летичівському ліцеї №3.
Придбано матеріалів та проведено поточні ремонти у освітніх закладах громади на загальну суму 246,7 тис.грн.
Здійснюється закупівля засобів навчання на забезпечення нової української школи закладів освіти громади для 210 першокласників у 2021-2022 н.р. на загальну суму 795,8 тис.грн. (державний бюджет 543,3 тис.грн., місцевий бюджет 252,5 тис.грн.).
Для педагогічного персоналу закладів освіти громади на закупівлю 24 ноутбуків з метою їх використання в дистанційній формі навчання, пов'язаної з епідемією захворюваності на COVID-19, виділено кошти 481 тис. грн.: (з державного бюджету – 432,9 тисгрн. , місцевий бюджет – 48,1 тис. грн..
На сьогоднішній день в розпорядженні відділу перебуває 18  транспортних одиниць, що здійснюють підвіз 453 учнів, 36 дошкільнят та 35 педагогічних працівників.
Протягом 2021 року проведено 35 спортивних змагань та взято участь у 25 обласних та Всеукраїнських заходах, використано 50 тис.грн. з бюджету селищної територіальної громади та 35 тис. грн. позабюджетних коштів. У Летичівській громаді впроваджено систему змагань з волейболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, важкої атлетики. Проводяться спортивні змагання серед спортсменів різновікових груп: чемпіонати, кубки, першості, турніри, матчеві зустрічі, юнацькі спортивні ігри, ігри серед ветеранів спорту та інші заходи. На Всеукраїнському рівні спортсмени неодноразово здобували призові місця з волейболу, легкої та важкої атлетики. До складу збірних команд області входять 3 спортсмени, що неодноразово ставали переможцями та призерами Всеукраїнських змагань.
З метою пропаганди здорового способу життя, залучення шкільної молоді до занять фізичною культурою та спортом при навчальних закладах працюють на громадських засадах спортивні секції з футболу, волейболу, настільного тенісу, легкої атлетики, шахів та рукопашного бою. В даних гуртках займається 440 дітей шкільного віку.
На території громади працює Летичівська дитячо – юнацька спортивна школа у якій займається 200 вихованців. У спортивній школі працює 6 відділень волейбол, футбол, настільний теніс, карате, важка та легка атлетика, бокс.
На території Летичівської  ТГ діє 22 сільських клубних заклади, 15 сільських бібліотек, КУ «Летичівський будинок культури», Летичівська дитяча музична школа, Летичівська публічна бібліотека, Летичівська бібліотека для дітей, в яких проводяться заходи, спрямовані на збереження та розвиток української культури. Протягом 9-ти місяців 2021 року бібліотеки громади обслуговували 6638 користувачів. З них Летичівською публічною бібліотекою – 1701, Летичівською бібліотекою для дітей – 1748, сільськими бібліотеками – 3189. Їм видано:  публічною бібліотекою 24918 примірників, бібліотекою для дітей – 28178 примірників, сільськими бібліотеками – 40778 примірників.
Бібліотеками Летичівської селищної ради проведено 170 соціокультурних заходів. За звітний період в Летичівській публічній бібліотеці було проведено – 23 масових заходи, в Летичівській бібліотеці для дітей – 52 масових заходи, в сільських бібліотеках – 95 масових заходів. Всі проведені заходи висвітлюються на сайтах бібліотек.
Летичівська публічна бібліотека проводила різні просвітницькі заходи, виставки літератури до відзначення знаменних і пам’ятних дат історії та сучасності держави, краю. Брала участь у святкових заходах, що проводились на території громади, у міжнародному культурно – соціальному проекті «Таємниці України для тебе», в огляді – конкурсі публічних бібліотек «Бібліотека – громаді», та в ряді соціологічних досліджень. До дня міста працівники бібліотеки підготували масштабну відео – презентацію «Летичів древній і вічно юний». За 9 місяців фахівцями Летичівської публічної бібліотеки здійснено 30 виїздів до сільських бібліотек: з комплексним вивченням – 2, з наданням допомоги – 28.
У Летичівській дитячій музичній школі здобувають освіту 283 учні. Впродовж 2020-2021 навчального року було проведено 7 позаурочних освітньо-виховних заходів. Вихованці Летичівської ДМШ регулярно підтверджують свою майстерність на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і олімпіадах. Кількість участі в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах у 2020-2021 навчальному році склала 134.
Протягом звітного періоду напрацьовувались також пріоритетні напрями роботи і на наступний 2022 рік. Для цього проводилась робота з виготовлення проєктно-кошторисної документації на проєкти, які планується втілити в життя. Основні з них:
- Проводиться корегування проєктно-кошторисної документації з виконанням експертизи по   реконструкції очисних споруд смт Летичів Хмельницької області. Проєкт дорого вартісний, але вкрай необхідний для екологічної безпеки нашого краю, тому селищна рада планує подати його на конкурсний відбір інвестпроєктів в 2022 році для фінансування з Державного Фонду регіонального розвитку. В разі можливості залучення для реалізації проєкту інших коштів (прямі приватні інвестиції, гранти тощо по цьому напрямку), будуть готуватись відповідні заявки.
- Проводяться заходи з виготовлення проекту «Благоустрій території площі по вул. Героїв Крут та вул. Соборної у смт. Летичів Хмельницької області» Це також важливий проект. Летичів – центр громади, старовинне містечко, де є багато пам’яток архітектури. Тому, прикро вражає відсутність гармонії між старовинною архітектурою і невпорядкованістю центру громади.
- Замовлено ПКД «Реконструкція стадіону "Колос". Проект також дорого вартісний, тому селищна рада буде працювати над залученням інвестицій зі всіх можливих джерел для його реалізації.
- Виготовлено ПКД «Капітальний ремонт двоповерхової будівлі ЗДО центру розвитку дитини «Калинонька» по вул. Героїв Крут, буд. 5 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області»
- Виготовлено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Центральної (від ПК0+00 до ПК0+50) с.Новокостянтинів.
-Для вирішення проблем з постачанням питної води для населення громади плануються здійснити:
- Нове будівництво «Мережі водопостачання по вул. Молодіжна, вул.Центральна в с.Ялинівка. Виготовлено ПКД, вартість 1290 тис.грн.
- Нове будівництво зовнішніх мереж питного  водопостачання   с. Бохни, вартість 3045 тис.грн.,
- Будівництво експлуатаційно- розвідувальної свердловини та  мережі водопостачання  по мікрорайону Залетичівка (вулиці Коцюбинського, 50-річчя Перемоги, Вовковинецька, Княгині Ольги, Козацька, Подільська, Ватутіна, Лисенка, Грабовського, Симиренка; провулки Коцюбинського, Козацький)  в смт Летичів  Хмельницького району, Хмельницької області».
Середньомісячна заробітна плата за січень-вересень 2021 року по громаді зросла порівняно з відповідним періодом 2020 року на 2797,0 грн. і склала 12949,0 гривень.
 
2. Оцінка доходів  бюджету Летичівської селищної територіальної громади  з урахуванням втрат доходів бюджету внаслідок наданих селищною радою податкових пільг.
Доходи  бюджету Летичівської селищної територіальної громади по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2022 рік обраховані в сумі 122342079,0 гривень, що більше затверджених показників на 2021 рік на 16809808 гривень.
Дохідна частина проекту  бюджету селищної ТГ на 2022 рік розроблена на основі норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів із врахуванням фактичної податкової бази.
 При прогнозуванні дохідної частини  бюджету на 2022 рік було враховано:
  •  статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2021 рік, очікувані макропоказники Мінекономрозвитку на 2022 рік та основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2022 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки»;
  • Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки;
  • фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2018 - 2020 років та надходження поточного року;
  • наявну податкову базу 2021 року.
Крім того, враховуючи, що основну питому вагу в надходженнях бюджету селищної територіальної громади займає податок на доходи фізичних осіб, в  розрахунку доходів враховано чисельність працюючих в громаді та тенденцію збільшення  середньої заробітної плати. У 2021 році середня зарплата по району  склала 12949,07 гривень, у 2022 році очікується  ріст середньої зарплати на 8,3 %.
В надходженнях податку на доходи фізичних осіб по Летичівській ОТГ досить висока питома вага бюджетної сфери, а саме 38,8%. У 2022 році   по бюджетній сфері заробітна плата визначається відповідно до тарифних розрядів та її ріст у 2022 році складатиме також 8,3%. При плануванні податку та збору на доходи фізичних осіб зростання його планується на рівні 20,0%.
        Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг не приймалися, тому втрат доходів бюджету селищної територіальної громади не прогнозується.
           3. Пояснення до основних положень проєкту рішення про   бюджет Летичівської селищної територіальної громади, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією
Доходи   бюджету Летичівської селищної територіальної громади  
Доходи загального фонду   бюджету
Прогнозні показники доходів загального фонду  бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік, у порівнянні із очікуваними надходженнями у 2021 році, збільшено на 15253119  гривень та становлять 116538801 гривень.
Податок на доходи фізичних осіб
Основним джерелом надходжень бюджету селищної територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 63,8 % від прогнозного показника доходів загального фонду 2021 року.
  • надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2022 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, а також бази та діючих ставок оподаткування доходів фізичних осіб.
Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:
  • застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб;
  • підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму;
  • зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  • спрямування до бюджету селищної територіальної громади додатково 4% податку на доходи фізичних осіб відповідно до ст.28 Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік», де вказано, що податок на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя), зараховується до загального фонду державного бюджету у розмірі 21 відсоток, до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки.
Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по селищному бюджету на 2022 рік розраховані в сумі 74303801  грн., що на 12391823 грн або на 20,0% більше очікуваних надходжень у 2021 році. Це пов’язано із збільшенням мінімальної заробітної плати із 6000 грн. до 6500 грн. в грудні поточного року, збільшенням посадового окладу працівника I тарифного розряду установ бюджетної сфери з 2670 грн.  до 2893 грн. та відповідним збільшенням середньої заробітної плати, а також надходженням додаткових 4% ПДФО, передбачених ст.28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» .
Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2022 рік
тис. грн
№ п/п Показник Надходження податку
1 Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб у 2022 році (контингент) 116099,7
2 Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб на 2021 рік до зведеного бюджету (контингент) (р.3+р.4+р.5+р.6), в тому числі: 116099,7
3 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати  
92177,8
4 Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 3531,2
5 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата  
19531,3
6 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 859,4
7 Бюджет селищної ТГ - 64% (р.2*64%) 74303,8
 
Рентна плата
  • прогнозного показника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів  на 2022 рік до  бюджету здійснено з урахуванням надходжень поточного року, а також з урахуванням економічної ситуації на сьогоднішній день
  • На території Летичівської селищної ради є 2 основних платника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме КП «Летичівський спецлісгосп» та ДП «Летичівський держдісгосп».
Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 2022 рік до  бюджету громади плануються в сумі 1900000 грн, або 100,0 відсотків до планового показика показника  2021 року.
Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення планується в сумі 3000 грн. у відповідності до очікуваних надходжень 2021 року.
 
Податок на прибуток
Прогноз надходжень на 2022 рік податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності визначено відповідно до положень Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням очікуваних надходжень 2021 року та прогнозного зростання прибутку прибуткових підприємств на індекс споживчих цін, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України  №586 від 31.05.2021року,  в сумі 35000 грн.
При розрахунку враховано очікувані надходження у 2021 році і сталу ставку податку 18 %. Платником податку є КГП «Злагода» Летичівської селищної ради.
         Розрахунок прогнозних надходжень  місцевих податків і зборів на 2022 рік  здійснено на основі змін до Податкового Кодексу України, прийнятих ставок та   прогнозних показників поточного року.
             Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2022  рік   визначено в сумі 1826000 грн., в тому числі:  для об"єктів житлової нерухомості – 156 000 грн., для нежитлової нерухомості – 1670000 грн.
           В 2022 році податок за житлову нерухомість юридичними особами сплачуватиметься за 2021 рік з розрахунку 36,0 грн. за 1 кв.м. (0,6% від мінімальної зарплати на 01.01.2021 року – 6000 грн.).,  і за нежитлову нерухомість  за звітний календарний рік з  розрахунку від 12,0 до 36,0 грн. за 1 кв.м. ( на 01.01.2021 року мінімальна зарплата 6000 грн., ставка від 0,2% до 0,6 %).  Заплановані надходження податку за житлову та нежитлову нерухомість, що сплачуються юридичними особами збільшенні в порівнянні з прогнозованими надходженнями 2021 року на 15,6 %.  Платниками податку за нежитлову та житлову нерухомість в 2021 році є 50 юридичних осіб.
 
          Податок на житлову та нежитлову нерухомість, що сплачується фізичними особами обраховано в сумі 460000 грн. з урахуванням прогнозних надходжень 2021 року. Ставка податку на нежитлову нерухомість в 2021 році сплачуватиметься на рівні 0,1-0,3 % мінімальної заробітної плати, або  6,0-18,0 грн. за один квадратний метр.
 Земельний податок на 2022 рік визначаємо в сумі 1280000 грн. з врахуванням фактичних надходжень 2021 року. Кількість платників земельного податку: юридичних осіб – 37, фізичних осіб – 4980 .
Орендна плата за землю на землю на 2022 рік запланованав сумі 10550000 грн. Ставки орендної плати від 3% до 12%нормативної грошової оцінки в залежності від цільового призначення земельної ділянки.Кількість платників орендної плати: юридичних осіб – 50, фізичних осіб – 113.
Туристичний збір на 2022 рік заплановано в сумі 20000 грн. , або більше на 11,1% прогнознихнадходжень 2021 року. Ставка оподаткування у 2022 році – 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати для внутрішнього туризму, 0,9% - для в’їзного туризму.Платниками туристичного збору в 2020 роцібули1 юридична особа та2 фізичних осіб – підприємців.
Єдиний податок на 2022 рік розраховано з врахуванням фактичних надходжень поточного року та ставок, прийнятих на 2022 рік, в сумі 14560000 грн., що більше від очікуваних надходжень2021 рокуна 280 000 грн.
Згідно Податкового кодексу України в 2022 році ставки єдиного податку для 1-ї групи платників встановлюються у розмірі до 10% до прожиткового мінімуму, а для 2-ї групи -до 20 % від розміру мінімальної зарплати.
Ставки для платників єдиного податкудля всіх видів діяльності, які зареєстрованні в смт. Летичів та усіх населених пунктах громади встановленні відповідно : для 1 групи платників в розмірі не більше 10 % (5 %)від прожиткового мінімуму, а для 2 групи в розмірі не більше 10%-13% (5%-8%) від мінімальної заробітної плати.
Розрахунок єдиного податку по фізичнихособах здійсненоз врахуваннямкількості платників податку – 367суб’єктів господарювання (1-а група – 97 ФОП, 2-а група – 260 ФОП). Прогнозна сума податку по фізичних особах обрахована в сумі 8000000 грн., що на 2,6 % більше прогнозованого надходження 2021 року.
            По юридичних особах розрахунок єдиного податку здійснено з врахуванням кількості платників (19 суб’єктів господарювання) та надходжень 2021 року. Прогнозна сума єдиного податку по юридичних особахна 2022 рік визначена в сумі 380000 грн.
Єдиний податок з сільськогосподарськихтоваровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків на 2022 рік розраховано в сумі6180000 тис. грн. відповідно до прогнозованихнадходжень 2021 року. Кількість платників податку - 23.
За 2021 рікфактичні надходження акцизного податку з реалізації суб"єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів очікуються на рівні1 100 000 грн. Реалізація підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) здійснюється з 48 об"єктів торгівлі Розрахунок податку на 2022 рік проведено з врахуванням очікуваного надходження податку за 2021 рік, з врахуванням прогнозованого росту надходжень податкуна 9,1 %, який складає 1200000 грн.
                 Надходження акцизного податку  з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пальне) та з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (пальне) обраховано відповідно до фактичних надходжень за 11 місяців та прогнозованих надходжень за 2021 рік в сумі 2300000 грн. та 7700000 грн. відповідно з урахуванням росту 21,1 % та 18,5% відповідно.
Прогнозні надходження державного мита обраховано на 2022 рік з урахуванням очікуваних надходжень2021 року в сумі 65 000 грн., в тому числі: державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України – 5000 грн., державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування – 60000 грн.
                                                            
  Надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчим комітетом селищної ради або утвореним в установленому порядку адміністративними комісіями прогнозується на 2022 рік в сумі 19000 грн. відповідно до очікуваних фактичних надходжень 2021 року.
 
Розрахунок прогнозної плати за надання інших адміністративних послуг на 2022 рік проведено  із врахуванням динаміки кількості наданих послуг та становить 500000 грн. База оподаткування та розміри плати встановлюються різними відомствами (Державна міграційна служба, Державна служба статистики, Державна реєстраційна служба, Міністерство внутрішніх справ, тощо) і  щомісячні надходження по них  не є сталими.
 
Прогноз інших надходжень на 2022 рік до бюджету селищної територіальної громади визначено відповідно до положень Бюджетного кодексу України  та з врахуванням фактичних надходжень 2021 року, в сумі 71000 грн.
 
Доходи спеціального фонду
  Прогнозні показники доходів спеціального фонду   бюджету селищної територіальної  громади  на 2022 рік, у порівнянні із очікуваними показниками 2021 року, збільшено на 1556689 грн. та становлять 5803278 грн.
Основними платежами спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, що перебувають у комунальній власності та екологічний податок, що відповідно становлять 95,6% та 1,2% від прогнозного показника доходів спеціального фонду 2022 року.
 
Екологічний податок
Прогнозні надходження на 2022 рік екологічного податку передбачено   в сумі  70000 грн, що на 5000 грн. більше очікуваних надходжень 2021 року.  Надходження розраховано у відповідності до очікуваних надходжень поточного року.
            Екологічний податок в громаді сплачують 32 платника. Основними платниками є КГП «Злагода», СТОВ «Промінь», Старокостянтинівський молочний завод», Летичівський комбікормовий завод.
 
Власні надходження бюджетних установ
До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (плата за навчання у вищих навчальних закладах, виробниче навчання і виробничу практику учнів, відрахування від пенсій підопічних будинків інтернатів системи соціального захисту населення тощо), надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.
Прогнозна сума власних надходжень на 2022 рік становить
5550778 грн., що  на 1914950 грн. більше прогнозних надходжень 2021 року. В розрізі   розпорядників коштів прогнозна сума надходжень становить:
  • Летичівський ДЗО Центр розвитку дитини «Калинонька» - 742035 грн.
  • відділ культури, національностей та релігій Летичівської селищної ради – 553600  грн.,
  • Летичівський ліцей № 1 Летичівської селищної ради – 1561220  грн.,
  • Летичівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 260000 грн.
  • ДНЗ «Дзвіночок» - 480000 грн.
  • ДНЗ «Веселка» - 420000 грн.
  • Летичівський ліцей №2 – 600000 грн.
  • Летичівський ліцей №3 – 223557 грн.
  • Летичівська селищна рада – 110366 грн.
  • Відділ освіти, молоді та спорту – 600000 грн.
У 2022 році бюджет розвитку Летичівської територіальної громади становитиме 182500 гривень. Надходження очікуються від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності. Відповідно до поданих заяв готуються документи на продаж земель загальною площею 6,0933 га фізичним особам – підприємцям Рапацькому Ю.П. та Ноянчуку О.І.
                                        
                     Видатки бюджету селишної територіальної громади
Фінансовий ресурс бюджету селищної ТГ на 2022 рік сформовано з урахуванням норм Бюджетного  кодексу України, Податкового кодексу України Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», прогнозу бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2022-2024 роки та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2022 рік.
Формування видаткової частини  бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік здійснювалось у відповідності до ст.89,91 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”.
Видаткова частина сформована на основі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів та забезпечує в повній мірі видатки на здійснення обов’язкових виплат по заробітній платі працівників бюджетної сфери, розрахованої виходячи із розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2022 року – 2893 гривень та розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року – 6500 гривень та з 1 жовтня 2022 року – 2982 гривень та розміру мінімальної заробітної плати з 1 жовтня 2022 року – 6700 гривень.   Також, максимально вишукано фінансовий ресурс для збільшення стимулюючих виплат.
Загальний обсяг видатків  бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік визначено у сумі  186560665 грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету в сумі 177372427 грн та видатків спеціального фонду бюджету – 9188238 грн, в тому числі бюджет розвитку що передається із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду – 3384960 грн (субвенція з державного бюджету – 44460 грн. та кошти бюджету селищної територіальної громади – 3340500 грн.).
Видатки загального та спеціального фондів бюджету селищної територіальної громади у 2022 році фінансуватимуться за рахунок:
- доходів   бюджету  селищної ТГ                           -   116791301 грн;
- власних надходжень бюджетних установ             - 5550778 грн.;
- трансфертів з державного та місцевого бюджету – 64218586 грн;
 в тому числі:
-  базової дотації з державного бюджету                  -   6029400 грн;
- дотації з місцевого  бюджету на здійснення
  переданих  з державного бюджету  видатків
  з утримання закладів освіти та охорони здоров"я
  за рахунок відповідної  додаткової дотації
  з державного бюджету                                             -   1006496 грн;  
- дотації з місцевого  бюджету на проведення 
  розрахунків протягом опалювального періоду
  за комунальні послуги за енергоносії, які
  споживаються установами, організаціями,
  підприємствами, що утримуються за рахунок
  відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок
  відповідної  додаткової дотації з
  державного бюджету                                                - 748800 грн.;
  •   освітньої субвенції з державного бюджету
       місцевим бюджетам                                                -   53850300 грн.;
  • субвенції з місцевого бюджету на здійснення
      переданих видатків у сфері освіти за рахунок
      коштів освітньої субвенції                                      - 2414000 грн.;
  • субвенції з місцевого бюджету на надання
      державної підтримки особам з особливими
      освітніми потребами за рахунок відповідної
      субвенції з державного бюджету                           - 169590 грн.
 
По  головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради в  бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік передбачено обсяг планових асигнувань в сумі 125707109 грн., з них по загальному фонду – 120531837 грн. та по спеціальному фонду – 5175272 грн.  Фінансування буде здійснюватись за рахунок:
1.Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 66711607 грн.
2.Дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  - 348800 грн.,
3.Освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам –53850300 грн.,
          4. Субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 169590 грн.,
          5. Власних надходжень бюджетних установ – 4626812 грн.
 
По головному розпоряднику бюджетних коштів – Летичівській селищній раді обсяг планових асигнувань на 2022 рік в бюджеті  громади становить 46491258 грн., з них по  загальному фонду – 43031892 грн. та по спеціальному фонду – 3459366 грн.
Фінансування видатків по вказаному головному розпоряднику коштів буде здійснюватись за рахунок:
1. Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 42300396 грн.
2. Субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2414000 грн.
3.Дотації з місцевого  бюджету на здійснення переданих  з державного бюджету  видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 1006496 грн.
4. Дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  - 400000 грн.,
5.Власних надходжень бюджетних установ – 370366 грн.
По головному розпоряднику бюджетних коштів - відділу культури, туризму,  національностей та релігій  Летичівської селищної ради в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік передбачені видатки в сумі 12777892 грн,  з них по загальному фонду – 12224292 грн. та спеціальному фонду – 553600  грн. Фінансування видатків по відділу буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 12224292 грн. та власних надходжень установ – 553600 грн.
По головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу фінансів Летичівської селищної ради обсяг планових призначень становитиме 1584406 грн. Фінансування буде здійснюватись за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади.
 
 
                                            Освіта
На утримання установ та закладів   галузі «Освіта», в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік передбачений обсяг асигнувань в  сумі 129214802 грн, з них по:
  - загальному фонду – 124137527 грн.;
  - спеціальному фонду – 5077275 грн.
Дані кошти будуть спрямовані на утримання   установ та закладів освіти, в тому числі :
- закладів загальної середньої освіти – 81066411 грн.,
- закладів дошкільної освіти – 28907714 грн.,
- закладу позашкільної освіти – 4267766 грн.,
- дитячої школи мистецтв – 4554014 грн.,
- інклюзивно – ресурсного центру – 2692531 грн.,
- інших закладів освіти -   7726366 грн.
Розрахунковий фонд заробітної плати працівників   установ та закладів освіти обчислений в сумі 108788673 грн.
Даний обсяг асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати та надбавки за престижність в розмірі 10 %.
Видатки на придбання продуктів харчування передбаченні в сумі 4878875 грн., з них :
- учнів закладів загальної середньої освіти – 2833622 гривень;
- дітей в закладах дошкільної освіти  передбачені в сумі 2045253 гривень.  
Потреба у видатках обрахована згідно затверджених норм харчування на 1 дитину у навчальних закладах  та рішення виконавчого комітету Летичівської селищної ради  № 137 від 17.09.2021 року «Про  встановлення розміру плати за харчування здобувачів освіти в закладах освіти громади».
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів  і становлять  6537344 гривень.
В проєкті бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік враховано кошти субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 169590 грн, з яких: видатки споживання – 125130 грн, видатки розвитку – 44460 гривень.
 Кошти  субвенції будуть спрямованні:
- на оплату за проведення корекційно-розвиткових занять і придбання спеціальних засобів корекції для вихованців інклюзивних груп закладів дошкільної освіти – 56530 грн, виходячи із кількості вихованців інклюзивних груп – 5 (видатки споживання – 41710 грн. (по 8,3 тис.грн на кожного вихованця), видатки розвитку – 14820 грн.);
-на оплату за проведення корекційно-розвиткових занять і придбання спеціальних засобів корекції для учнів інклюзивних класів загальної загальної середньої освіти – 113060 грн, виходячи із кількості учнів інклюзивних класів–10, (видатки споживання – 83420  грн., видатки розвитку – 29640 грн.).
Обсяг планових призначень в бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік  на утримання  закладів загальної середньої освіти передбачається в сумі 81066411 грн., з них по загальному фонду – 78475191 грн. та по спеціальному фонду – 2591220 грн. (по КПКВКМБ 0611021 – 8630373 грн., по КПКВКМБ 0621021 – 5804414 грн., по КПКВКМБ 0631021 – 4138826 грн., по КПКВКМБ 0641021 – 9362498 грн., по КПКВКМБ 0611031 – 17514300 грн., по КПКВКМБ 0621031 – 11576000 грн., по КПКВКМБ 0631031 – 5179000 грн., по КПКВКМБ 0641031 – 19581000 грн.).
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», передбачено з Державного бюджету освітню субвенцію на фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників  загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 53850300 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам за посадовими окладами, доплат і надбавок, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення та надбавки за престижність в розмірі 10 %.
За рахунок коштів  бюджету селищної теритоіальної громади по загальному фонду  передбачено обсяг асигнувань в сумі 24624891 грн., з них планові призначення для виплати заробітної плати з нарахуваннями  обслуговуючого персоналу по закладах загальної середньої освіти плануються в сумі 16557579 грн., на оплату енергоносіїв передбачається 4236547 грн.,   придбання продуктів харчування – 2833622 грн., для придбання медикаментів – 105310 грн., придбання предметів, матеріалів  - 549591 грн.,  на оплату послуг по медичному огляду працівників   закладів загальної середньої освіти– 114260 грн.,  інші видатки – 227982 грн.                
 По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень для придбання продуктів харчування в сумі   2470000 грн. та для виплати заробітної плати з нарахуваннями -  121220 грн.
 
Обсяг видаткової частини бюджету  громади на 2022 рік на утримання   закладів дошкільної освіти планується в сумі 28907714 грн., з них по загальному фонду – 26872122 грн, по спеціальному фонду – 2035592 грн. (по КПКВКМБ 0611010 – 7390156 грн., по КПКВКМБ 0621010 – 3600870 грн., по КПКВКМБ 0631010 – 1975160  грн., по КПКВКМБ 0641010 – 6371563 грн., по КПКВКМБ 0651010 – 9569965 грн.).
По загальному фонду обсяг асигнувань на виплату заробітної плати з нарахуваннями передбачаються в сумі 22719016 грн., на оплату енергоносіїв передбачено асигнувань в сумі 1592059 грн., видатки на забезпечення продуктами харчування вихованців дошкільних навчальних закладів   становлять  2045253 грн. Для придбання предметів, матеріалів та іграшок в дошкільних навчальних закладах передбачається обсяг планових призначень в сумі 270541 грн., придбання медикаментів – 61374 грн., на оплату послуг по медичному огляду працівників   закладів  - 52600 грн., інші видатки – 131279 грн.
По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень для придбання продуктів харчування в сумі   1903557 грн. та для виплати заробітної плати з нарахуваннями -  132035 грн.
За рахунок власних доходів  бюджету громади асигнування на надання позашкільної освіти, заходи з позашкільної роботи по КПКВКМБ 0611070 планується обсяг асигнувань в сумі 4259806 грн.  На виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано  4142932 грн., що забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень, надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за  престижність в розмірі 10 %,  матеріальної допомоги,  доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Витрати на енергоносії становитимуть 84285 грн.
На утримання групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти по КПКВКМБ 0611141 в   бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік передбачено обсяг асигнувань  в сумі 7556773 грн., в тому числі видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачено 5317405 грн., на оплату енергоносіїв – 161265 грн., придбання паливно – мастильних матеріалів для забезпечення підвозу учасників освітнього процесу до закладів освіти та запчастин до автобусів – 1755103 грн.
Для надання спеціалізованої освіти мистецькими школами (утримання Летичівської дитячої школи мистецтв) по КПКВКМБ 1011080 в  бюджеті селищної територіальної громади передбачено асигнувань на 2022 рік  на суму 4554014 грн., з них по загальному фонду – 4148014 грн., спеціальному фонду – 406000 грн. По загальному фонду для фінансування виплат заробітної плати з нарахуваннями    заплановані кошти в сумі 3485908 грн., для оплати комунальних послуг та енергоносіїв   - 463188 грн..
По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи та орендної плати передбачаються видатки в сумі 406000 грн., які  заплановано на  придбання предметів, матеріалів та оплати послуг (крім комунальних) - 205300 грн. і на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 200700 грн.
 
В проєкті бюджету територіальної громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0111152 передбачено цільові видатки субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в сумі  2414000 грн, виходячи із штатної чисельності педагогічних працівників   інклюзивно-ресурсного центру   та фонду заробітної плати кожного працівника, в складі якого враховано усі надбавки та доплати обов’язкового характеру згідно чинного законодавства (в тому числі надбавка за престижність праці в розмірі 20 % посадового окладу), матеріальна допомога на оздоровлення.
 
На утримання  КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в  бюджеті громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0111151 за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади  передбачено обсяг асигнувань  в сумі 278531 грн., які будуть спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючого персоналу центру – 239210 тис.грн. та інші поточні видатки – 39231 грн.
                  
               Молодіжні програми, фізична культура і спорт
 
Обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0615031 на утримання дитячо – юнацької спортивної школи  в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік заплановано в сумі 1801806 грн.  Обсяг видатків на заробітну плату з нарахуваннями  планується в сумі 1664952 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Видатки на енергоносії заплановано в сумі 56639 грн.
На виконання заходів цільової програми розвитку фізичної культури і спорту на 2022-2026 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади для проведення  навчально – тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту плануються асигнування по КПКВКМБ 0615011 в сумі 52500 грн. та неолімпійських видів спорту по КПКВКМБ 0615012 – 20700 грн.
Крім того на здійснення  заходів та реалізації проектів на виконання цільової програми "Молодь Летичівщини" на 2018-2022 роки по КПКВКМБ 0613131 передбаченні планові призначення в сумі 16000 грн.
                           
                                          Культура
На утримання установ та закладів галузі «Культура» в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік передбачені видатки в сумі 7744851 грн.,  з них по загальному фонду – 7597251 грн. та спеціальному фонду – 147600  грн.  Даний обсяг асигнувань буде спрямований на утримання слідуючих закладів:
- бібліотек – 3067178 грн.,
- будинків культури та сільських клубів – 4072723грн.,
- інших закладів – 604950 грн.
Розрахунковий фонд заробітної плати працівників   установ обчислений в сумі 6807821 грн.  Даний обсяг асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2021 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту, і становлять 457764  грн.
 Планових асигнувань на забезпечення діяльності бібліотек по КПКВКМБ 1014030 передбачено в бюджеті територіальної громади  на суму 3067178 грн.  На виплату заробітної плати з нарахуваннями   заплановано асигнувань в сумі 2688844 грн, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 211102 грн., інші поточні видатки – 167232 грн.
По КПКВКМБ 1014060 для забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів  та інших клубних закладів в   бюджеті територіальної шромади передбачено асигнувань на суму  4072723 грн., з них по загальному фонду – 3925123 грн. та  по спеціальному фонду – 147600 грн.
По загальному фонду на виплату заробітної плати з нарахуваннями   заплановано асигнувань  на суму 3557777 грн, на оплату енергоносіїв – 246662 грн., інші поточні видатки – 120684 грн. По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установ та орендної плати заплановано асигнувань в сумі 147600 грн. для виплати заробітної плати з нарахуваннями – 115900 грн. та фінансування інших поточних видатків – 12300 грн..
По КПКВКМБ 1014082 на виконання програми розвитку культури, туризму та популяризації культурної спадщини в Летичівській селищній раді на 2021 - 2023 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради № 37 від 13.07.2021 року передбачений обсяг асигнувань в сумі 40000 грн.
По КПКВКМБ 1014081 на утримання   інших закладів в галузі культури (бухгалтерії) в бюджеті громади передбачений обсяг асигнувань в сумі 564950 грн. (для виплати заробітної плати з нарахуваннями).
                               
                                          Охорона здоров’я
 
По КПКВКМБ 0112111 на утримання  КНП «Летичівський ЦПМСД» відповідно до Програми розвитку первинної медико - санітарної допомоги Летичівської селищної ради на 2022-2024 роки в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік по загальному   фонду передбачені видатки в сумі 1355000 грн.
Фінансування видатків     буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 900000 грн.,  дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з  державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 355000 грн. та дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  - 100000 грн.  Дані кошти будуть спрямовані на:
- виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам сільської медицини – 302500 грн.,
-  оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичних закладів – 452500 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту,
- придбання вакцини для проведення щеплень  -  117500 грн.,
- інші виплати населенню – 295000 грн.,
- придбання дезинфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту – 100000 грн.,
- інші видатки – 87800 грн.
Крім того по КПКВКМБ  0112152 на виконання регіональної програми  покращення надання медичної допомоги хворим, які потребують гемодіалізу на 2022-2024 роки в  бюджеті селищної територіальної громади передбачено планові призначення в сумі 147000 грн.
По КПКВКМБ 0112010  На утримання  КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради  по загальному фонду бюджету громади передбачені асигнування в сумі 2180000 грн.  Фінансування видатків     буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 1228504 грн., дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з  державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 651496 грн.  та дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  в сумі 200000 грн.
Відповідно до програми розвитку Комунального некомерційного підприємства  "Летичівська багатопрофільна лікарня" Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області  на 2022 - 2024 роки в    бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік предбачено обсяг асигнувань 2150000 грн. Дані кошти будуть спрямовані на оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичного закладу, які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту.  На виконання заходів програми  фінансової підтримки в надані послуг з медичних оглядів призовників, допризовників, офіцерів запасу за призовом, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області на 2021-2023 роки обсяг планових асигнувань становитиме 30000 грн.
 
                 Соціальний захист та соціальне забезпечення
 
По КПКВКМБ 0113104 на утримання  Летичівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в    бюджеті територіальної громади на 2022 рік планується обсяг асигнувань в сумі 6030634 грн., з них по загальному фонду – 5770634 грн. (доходи бюджету селищної територіальної громади) і спеціальному фонду – 260000 грн. (власні надходження закладу).
На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам центру планується обсяг видатків в сумі 5695183 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982  грн.; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, в святкові дні, шкідливі умови праці, вислугу років тощо);  доплати до рівня мінімальної заробітної плати.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за  2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту, і становлять в сумі 52991 грн.
По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи заплановано видатки на суму 260000 грн., що будуть спрямовані на виплату частини заробітної плати з нарахуваннями соціальним робітникам – 122000 грн., придбання предметів, меатеріалів та оплати послуг (крім комунальних) –89000 грн. і оплату електроенергії – 49000 грн.
 
По КПКВКМБ 0113242 на виконання заходів програми "Турбота" Летичівської селищної ради на 2020-2022 роки  в   бюджеті громади на 2022 рік заплановані видатки в сумі 500000 грн.,  а саме на надання матеріальної допомоги по поховання самотніх громадян та  громадян непенсійного віку, які на момент смерті не працювали, матеріальної допомоги на лікування, в т.ч. важкохворим та  онкохворим громадянам, матеріальної допомоги сім’ям громадян, демобілізованих з військової строкової служби в Збройних силах України,  надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб.
       
По КПКВКМБ 0113121 на утримання центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді    в   бюджеті на 2022 рік по загальному   фонду передбачені видатки в сумі 788781 грн.  Розрахунковий фонд заробітної плати з нарахуваннями працівників центру обчислений в сумі  750280 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 грн.; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення. На виконання заходів програми   подальшого вдосконалення соціальної роботи у Летичівській селищній раді на 2019-2023  роки, в   бюджеті громади передбаченні кошти в сумі 30000 грн. для проведення заходів центру.
По КПКВКМБ 0113210 на виконання заходів програми організації та проведення громадських робіт на території  Летичівської  селищної ради  на 2022  рік в   бюджеті  громади передбачено обсяг асигнувань в сумі 10000 грн.
 
За рахунок власних надходжень   загального фонду  бюджету селищної територіальної громади на виконання заходів комплексної програми соціального захисту пільгових категорій громадян Летичівської територіальної громади на 2021-2022 роки передбачений обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0113033 на фінансування компенсаційних виплат на пільговий проїзд окремим категоріям громадян на приміських та міських маршрутах – 350000 грн. та по КПКВКМБ 0113032  пільг окремим категоріям  громадян з оплати послуг зв’язку – 10000 грн. На виконання програми забезпечення надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають  соціальні послуги  громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги на 2022 рік  для виплати грошової компенсації  фізичним особам по КПКВКМБ 0113160  передбачений обсяг асигнувань в сумі – 300000 грн.
 
                                     Державне управління
 
По галузі «Державне   управління» в бюджеті селищної територіальної громади передбачається обсяг асигнувань в сумі  25708345 грн., в тому числі по загальному фонду -  25082979 грн. та по спеціальному фонду – 625366 грн.
По КПКВКМБ 0110180 передбачені обсяг асигнувань в сумі 303100 грн., в тому числі на виконання заходів програми фінансування заходів державного, обласного, місцевого  значення  у Летичівській селищній раді на 2021-2022 роки передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 150000 грн. для проведення заходів з відзначення державних та професійних свят та інших заходів, на виконання заходів програми посилення публічної безпеки і боротьби зі злочинністю Летичівської селищної ради "Правопорядок 2021-2025"  передбачається обсяг асигнувань в сумі 23500 грн. для обслуговування камер відеоспостереження. Відповідно програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Летичівської селищної ради на 2021-2025 роки обсяг планових призначень становитиме 21600 грн. та відповідно програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної   територіальної громади на 2021-2023роки  - 108000 грн.
 
По утримання апарату селищної  ради та виконавчих органів ради в  бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 24810823 грн., в  тому числі по загальному фонду  в сумі  24185457 грн. та по спеціальному фонду – 625366 грн. (по КПКВКМБ 0110150 - 21516661 грн., по КПКВКМБ 0610160 - 1340729 грн., по КПКВКМБ 1010160 – 479027 грн., по КПКВКМБ 3710160 –1474406 грн.).
Заробітна плата  з нарахуваннями обрахована згідно постанови КМУ від 9.03.2006р. №268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”  із змінами.  Обсяг запланованих асигнувань на заробітну плату з нарахуваннями планується в сумі 23085831грн., на оплату енергоносіїв та комунальних послуг буде спрямовано 435240 грн.,  на оплату послуг зв’язку, транспортне обслуговування, поточний ремонт та інші адміністративно-господарські витрати – 664386 гривень.    По спеціальному фонду планується обсяг призначень в сумі 110366 грн. для придбання предметів та матеріалів (за рахунок плати за послуги, що надаються бюджетними установами) та 515000 грн. для придбання основних засобів (за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади).
 По КПКВКМБ 0117680 для оплати членських внесків до асоціації органів місцевого самовряврядування в бюджеті громади передбачається обсяг асигнувань в сумі 46600  грн.  відповідно програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної  територіальної громади на 2021-2023 роки.
Також в   бюджеті громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0120180 на виконання заходів програми діяльності та розвитку Трудового архіву  Летичівської селищної ради Летичівського району Хмельницької області на 2019 - 2022 роки передбачено  обсяг асигнувань для  фінансування Трудового архіву в сумі 594422 грн.  Асигнування на заробітну плату з нарахуваннями плануються в розмірі 525478 грн. Видатки на енергоносії передбачені у відповідності до їх фактичного використання в 2019-2020 роках та за 10 місяців 2021 року, а також з врахуванням прогнозного росту цін і тарифів і складають 64144 грн.
 
                          Житлово – комунальне господарство
 
В бюджеті територіальної громади  на 2022 рік за  КПКВКМБ 0116030 по загальному фонду передбачено кошти на проведення робіт з благоустрою  сіл та селища та оплати електроенергії по вуличному освітленню в сумі 1500000 грн., з врахуванням  виконання завдань і заходів, визначених у  програмі благоустрою Летичівської селищної ради на 2022 рік.
Дані кошти будуть спрямовані на :
- придбання матеріалів для вуличного освітлення (світильники, лампочки, таймера), господарських та будівельних матеріалів  – 150000 грн.,
- оплату послуг по поточному ремонту ліній електропередач вуличного освітлення, оплата послуг по обслуговуванню світлоточок, оплаті послуг по обрізці аварійних дерев, оплаті послуг по очищенню та ремонту громадських кирниць, транспортних послугах та інше - 450000 грн.,
- оплату  електроенергії для вуличного освітлення – 900000 грн.
На виконання заходів програми розвитку та фінансової підтримки комунального госпрозрахункового підприємства "Злагода" Летичівської селищної ради на 2022 рік  в   бюджеті  селищної територіальної громади по КПКВКМБ 0116020 передбачаються планові призначення в сумі 1700000  грн. для надання фінансової підтримки підприємству.                
 Відповідно програми відшкодування різниці між затвердженим розміром ціни (тарифу) на послуги водопостачання та розміром економічно обгрунтованих витрат  на виробництво  (надання) послуг центраізованого водопостачання для КГП "Злагода" на 2022 рік по КПКВКМБ 0116071 планується обсяг асигнувань в сумі 500000 грн. для проведення зазначених відшкодувань КГП «Злагода».
По КПКВКМБ 0117310 на виконання заходів програми   "Питна вода на 2020-2025 роки"    в   бюджеті громади по спеціальному фонду передбачені кошти в сумі  1410000 грн.     Дані кошти   будуть спрямованні на проведення  коригування та  експертизи проєктно – кошторисної документації реконструкції очисних споруд в смт.Летичів – 500000 грн., на виготовлення проєктно – кошторисних документацій на нове будівництво мереж  водопостачання   в с.Новокостянтинів та смт.Летичів Хмельницького району, Хмельницької області  - 160000 грн. та нове будівництво мережі водопостачання по вул.Моложіжна, вул.Центральна в с.Ялинівка, Хмельницького району, Хмельницької області – 750000 грн. 
 По загальному фонду бюджету за КПКВКМБ 0116013 передбачається фінансування в сумі  20000 грн. для проведення аналізу якості питної води відповідно завдвнь та заходів програми   "Питна вода на 2020-2025 роки".
 
По КПКВКМБ 0117461 на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок    бюджету передбачається плановий обсяг асигнувань   в сумі 1780000 грн., в тому числі по загальному фонду на поточний ремонт та експлуатаційне утримання комунальних доріг – 1700000 грн. та по спеціальному фонду  на виготовення та проведення експертизи  проєктно – кошторисної документації на проведення капітального ремонту дороги по вул.Якова Гальчевського та  вул.Руданського– 80000грн.
 
По спеціальному фонду в   бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0117330 передбачені видатки на виготовлення проєктно – кошторисної на реконструкції парку та центральної частини  смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області в сумі 300000 грн.
По КПКВКМБ 0117321 в бюджеті   громади на 2022 рік  передбачено обсяг асигнувань в сумі 50000 грн. на виготовлення та  експертиза проектно - кошторисної документації на реконструкцію Голенищівської загальноосвітньої школи 1-3 ступеніва (заміна даху) по вул.Присяжнюка Руслана, 63 с.Голенищеве, Хмельницького району, Хмельницької області та по   КПКВКМБ 0127321 – 54000 грн. для виготовлення проєктно - кошторисної документації на капітальний ремонт даху приміщення Летичівського ліцею № 3 по вул.Горбатюка,3 в смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області.
По КПКВКМБ 0117325 планується в 2022 році виготовлення проєктно - кошторисної документації "Реконструкція стадіону по вул.І.Франка, 37/1 в смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області на суму 400000 грн.
 
                                     Природоохоронні заходи
 
 З метою виконання завдань Програми забезпечення екологічного безпечного збирання, перевезення, захоронення відходів у населених пунктах Летичівської сеищної ради на 2022-2024 роки, по спеціальному фонду бюджету  передбачено видатки на утилізація відходів по КПКВКМБ 0118312 у сумі  70000 грн.
Проведення даних заходів передбачено за рахунок надходжень спеціального фонду бюджету від сплати  екологічного податку (надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) у сумі 70000 грн.
 
  По КПКВКМБ 0117350 на виконання заходів програми  забезпечення містобудівною  документацією населених пунктів на території Летичівської селищної ради на 2022 рік  для виготовлення містобудівної документації  смт.Летичева по спеціальному фонду бюджету передбачені видатки в сумі 700000 грн.
 
       Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних
                   ситуацій та наслідків стихійного лиха
 
        На виконання програми  захисту  населення  і  територій від  надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру  на території Летичівської селищної ради на 2020-2025 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік передбачено обсяг  асигнувань на слідуючі напрямки:
- по КПКВКМБ 0118130 на утримання  двох місцевих пожежних команд  кошти в сумі 1073864 грн., в тому числі по загальному фонду - 1059864 грн. на оплату праці з нарахуваннями  914351 грн., що становить 86,3 % до загального обсягу фінансування. Даний обсяг асигнувань  забезпечує розрахункову потребу для виплати заробітної плати за посадовими окладами з врахуванням доплати до мінімальної заробітної плати та доплат обов’язкового характеру, виплату допомоги на оздоровлення. Обсяг асигнувань на енергоносії передбаченний в сумі 33810 грн. По спеціальному фонду планові призначення становлять 14000 грн., що плануються на придбання основних засобів,
 - по КПКВКМБ 0118120 на утримання  аварійно - рятувальної станції передбачається фінансування в сумі 555865 грн., в тому числі на оплату праці з нарахуваннями – 240565 грн.  та енергоносії  2280 грн.,
  - по КПКВКМБ 0118110 для поповнення матеріального резерву   з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій передбачено видатки в сумі 50000 грн.
 
  По КПКВКМБ 0118230 на виконання заходів програми "Поліцейський офіцер громади" Летичівської селищної ради на 2020-2022 роки в   бюджеті Летичівської селищної територіальної громди на 2022 рік   передбачений обсяг планових асигнувань в сумі 6800 грн. для оплати послуг інтернету та матеріального забезпечення. 
 
     На формування  резервного фонду бюджету селищної територіальної громади по КПКВКМБ 3718710  заплановано обсяг асигнувань в  сумі 110000 грн.
       4.Обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин.
 
Обсяг трансфертів, які надаються з державного та місцевого бюджету  бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік   становить  64218586 гривень.
Особливостями міжбюджетних відносин на 2022 рік є:
          - обсяг додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я   становить 1006496 грн.,
          - обсяг базової дотації – 6029400 грн.,
          - обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 53850300 грн.,
           - обсяг дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету – 748800 грн.,
          - обсяг субвенції з місцевого бюджету   на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2414000 грн.,
          - обсяг субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 169590 грн.
 
5. Інформація щодо погашення місцевого боргу
 
Боргові зобов’язання за місцевими внутрішніми запозиченнями та місцевими зовнішніми запозиченнями шляхом отримання кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій в   бюджеті Летичівської селищної територіальної громади відсутні.
 
 6. Перелік інвестиційних проєктів на плановий бюджетний період.
 
Даним проєктом рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік фінансування інвестиційних проектів не передбачається.
 
         7.Інформація про хід виконання бюджету           Летичівської селищної територіальної громади  за 11 місяців 2021 рік
 
Зміни до бюджетного законодавства дозволили збільшити ресурс  бюджету  громади та підвищили рівень його фінансової забезпеченості.
Так, за 11 місяців 2021 року до загального фонду  бюджету селищної територіальної громади надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) без врахування міжбюджетних трансфертів 91,468 млн. грн., що становить 100,7% (+0,646 млн. грн.) до показників, затверджених селищною радою за 11 місяців 2021 року. Порівняно з 2020 роком доходи до загального фонду зросли на 5,666 млн.грн.
 

 
 
 
 

 
У структурі доходів загального фонду  бюджету за 11 місяців 2021 року найбільшу питому вагу займає податок та збір на доходи фізичних осіб – 59,4%, єдиний податок – 13,9%, плата за землю -11,3%, акцизний податок – 11,3%.
До загального фонду бюджету селищної територіальної громади за 11 місяців 2021 року надійшло з врахуванням трансфертів 157,688 млн. грн., виконання планових призначень склало 99,9%.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
За 11 місяців 2021 року доходи загального фонду  бюджету селищної ТГ збільшились у порівнянні з доходами 2020 року на 12,143 млн.грн.
За січень-листопад 2021 року ненадійшло запланованих  85,0 тис.грн. офіційних трансфертів.
Зростання доходів загального фонду до 2020 року (млн.грн.)
За 11 місяців 2021 року  до  бюджету селищної територіальної громади надійшло трансфертів в сумі 66,221 млн. грн., в тому числі:
• базової дотації – 7,447 млн. грн.;
• освітньої субвенції – 48,429 млн. грн.;
          • дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 1,999 млн. грн.
Отримані місцевим  бюджетом  доходи спрямовано на:
- виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами;
- оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ громади;
- фінансування інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм.
За 11 місяців 2021 року профінансовано видаткову частину загального та спеціального фонду на суму 155,4 млн. грн.
 
ДіаграмаВик11_2021
 
 
Охорона здоров’я
Фінансування галузі – 4,5 млн. грн.
Освіта
Фінансування галузі – 103,6 млн. грн. (на 10,3 млн. грн. більше, ніж у 2020 році, 111,0% росту), в тому числі 
за рахунок освітньої субвенції  з державного бюджету – 48,2 млн. грн.
Фізична культура і спорт
Фінансування галузі – 1,8  млн. грн. (105,9% росту до 2020 року)
Культура
Фінансування галузі – 6,5 млн. грн.  (105% росту до 2020 року)
Соціальний захист
Фінансування галузі – 6,8 млн. грн. (117,2 % росту до 2020 року)
 
 
ІІ. Прогноз
 бюджету селищної територіальної громади  на 2023 - 2024 роки
1. Загальна частина
Прогноз  бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки розраховано на базі макроекономічних показників економічного і соціального розвитку України на 2022 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки», а також з застосуванням норм чинних Бюджетного та Податкового кодексів України, а також нормами Закону України «Про державний бюджет на 2022 рік» та  доведеними рішеннями Хмельницької обласної ради.
Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів, забезпечення самостійності, зміцнення фінансової спроможності бюджету, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами.
Основними завданнями прогнозу є:
- активізація підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки для підвищення податкоспроможності.
- підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків;
- посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету;
- забезпечення фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року тощо.
Прогноз бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.
На середньострокову перспективу основними завданнями є:
- забезпечення зростання доходної частини бюджету селищної територіальної громади за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки;
- збільшення фонду оплати праці працівників підприємств, установ, організацій;
- покращення добробуту та якості життя населення шляхом виконання державних соціальних стандартів та гарантій;
 - підвищення ефективності управління бюджетними коштами шляхом оптимізації бюджетних програм.
Прогнозні показники  бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності та формування показників проєкту  бюджету.
2. Основні індикативні прогнозні показники   бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки
 
Під час розрахунку індикативних прогнозних показників надходжень  бюджету громади на 2022 - 2024 роки враховані схвалені постановою  Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки» макроекономічні показники, які використовувалися для обрахунку Державного бюджету України на 2022 рік, а також враховані фактори, які впливають на формування доходної частини бюджету.
В частині формування доходів  бюджету селищної територіальної громади передбачається:
- збільшення фонду оплати праці працівників у 2022-2024 роках;
- збереження порядку визначення стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму;
- незастосування індексації ставок, визначених у абсолютних значеннях по рентних платежах та екологічному податку.
Додаток 1.
        (тис грн)
Показник 2021 рік 2022 рік 2023 рік 2024 рік
Загальний фонд
Доходи (з трансфертами) 175 743,9 180 757,4 189 148,4 201 536,9
Видатки (з трансфертами) 134 726,3      
Кредитування усього, у тому числі:  
0
0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0,0 0,0 0 0,0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") 5 234,7      
Спеціальний фонд
Доходи (з трансфертами) 5113,0 5  803,3 4 220,9 4476,6
Видатки (з трансфертами) 8 781,6      
Кредитування усього, у тому числі: 0 0,0 0,0 0,0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") -5 033,4      
Разом
Доходи (з трансфертами) 180 856,9 186 560,7 193 369,3 206 013,5
Видатки (з трансфертами) 143 507,9      
Кредитування усього, у тому числі: 0 0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") 0,0 0,0 0,0 0,0
         
 
3. Дохідна спроможність  бюджету селищної територіальної громади
3.1. Структура доходів та частка трансфертів в них.
Загалом ресурс  бюджету селищної територіальної громади на 2022, 2023 та 2024 рік становить, відповідно     186 560,7 тис. грн. та   193 369,3 тис. грн. та 206 013 тис.грн. відповідно,  у тому числі:
  • доходи бюджету селищної територіальної громади (без врахування міжбюджетних трансфертів) –  122 342,1 тис. грн. та 118 197,0 тис. грн. та 124959 тис.грн. відповідно;
  • трансферти з державного бюджету – 59 879,7 тис. грн., 71262,3 тис. грн. та  76958,2 тис.грн. відповідно, з них:
  • базова дотація – 6029,4 тис. грн.,  7414,7 тис грн  та 8753,7 тис.грн. відповідно;
  • додаткова дотація на фінансування переданих з державного бюджету видатків з урахуванням закладів освіти та охорони здоров’я – 1006,5 тис.грн., на 2023 та 2024 роки – 987,0 тис.грн;
  • освітня субвенція – 53 850,3 тис. грн., 63847,6 тис гривень та 68204,5 тис.грн. відповідно.
Частка трансфертів з державного бюджету у загальних обсягах доходів на 2022 рік становитиме 34,4 %, а на 2023 рік – 36,9%, на 2024 рік – 37,4% .
Додаток 2.
Доходи  бюджету селищної територіальної громади на 2021-2024 роки
 (тис.грн.)
Показник 2021 рік 2022 рік 2023 рік 2024 рік
Загальний обсяг доходів, усього, у тому числі: 179 990,5 186 560,7 193369,3 206 013,5
міжбюджетні трансферти, усього з них: 75324,6 64 218,6 75271,4 81054,4
дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 8124,0 6029,4 7414,7 8753,7
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 52622,6 53850,3 63847,6 68204,5
податкові надходження, усього, з них: 100 443,0 115747,8 113036,0 119542,5
податок та збір на доходи фізичних осіб 54351,3 74303,8 72535,0 78225,5
податок на прибуток підприємств 30,0 35,0 40,0 45,0
рентна плата за використання  інших   природних ресурсів 1905,0 1903,0 2005,0 2155,0
Місцеві податки 27031,1 28 236,0 28436,0 28893,0
Єдиний податок 14280,0 14560,0 15030,0 15280,0
неподаткові надходження, усього, з них: 4222,9 6 594,3 5061,9 5416,6
Власні надходження бюджетних установ 3635,8 5550,8 4148,9 4402,6
Доходи від операцій з капіталом 260,3 182,5    
Плата за надання адміністративних послуг 690,0 700,0 770,0 830,0
 
3.2 . Основні бюджетоутворюючі податки та збори.
У структурі доходів загального фонду  бюджету на 2022, 2023 та 2024 роки найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб -  63,8%, 63,6  та 64,9% відповідно,  місцеві податки – 24,2 %, 24,9% та 24,0% відповідно, акцизний податок – 9,6%, 8,7% та 8,4%  відповідно.
У структурі доходів спеціального фонду  бюджету на 2022, 2023 та 2024 роки найбільшу питому вагу займають власні надходження бюджетних установ – 95,6%, 99,2% та  98,3% відповідно.
3.3.  Вплив на податкову базу   бюджету змін до нормативно-правових актів.
Бюджет селищної територіальної громади отримає додатковий фінансовий ресурс за рахунок:
1. Збільшення мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів призведе до збільшення фонду оплати праці працівників.  Крім того, до бюджету селищної територіальної громади буде направлено додатково 4% ПДФО.  В результаті податок на доходи фізичних осіб у 2022 році збільшиться на 12181,1 тис. грн. проти 2021 року.
         2. Відміна  індексації ставок по рентній платі за спеціальне використання інших   природних ресурсів та по екологічному податку спричинить відсутність росту надходжень до бюджету по вказаних платежах.
3.4.  Втрати  бюджету селищної ТГвнаслідок наданих пільг зі сплати податків та зборів.
Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг зі сплати податків та зборів не приймалися.
3.5.  Перелік заходів, що планується вжити для розширення бази оподаткування та залучення додаткових надходжень до  бюджету селищної територіальної громади.
- підвищення рівня середньомісячної заробітної плати;
- ліквідація випадків виплати заробітної плати працівникам нижче законодавчо встановленого мінімуму на підприємствах, установах та організаціях громади;
- погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності;
- посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань праці;
- детінізація трудових відносин, зокрема через укладення трудових договорів між роботодавцями і найманими працівниками;
- проведення роботи з суб’єктами господарювання, які мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу або на рівні мінімальної заробітної плати;
- скорочення податкового боргу зі сплати податків, зборів і платежів.
 
4. Фінансове забезпечення пріоритетних напрямків розвитку.
Освіта
Пріоритетом розвитку галузі «освіта» є забезпечення доступності до високоякісної освіти всіх громадян селищної ради, забезпечення модернізації освітніх послуг, приведення змісту та структури професійної підготовки кадрів у відповідність із сучасними потребами регіонального ринку праці.
 
Фінансове забезпечення у галузі «освіта» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
У 2023- 2024 роках передбачається здійснити такі заходи:
  • оптимізація мережі закладів та установ освіти, їх укрупнення та об’єднання;
  • удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності позашкільних закладів освіти як координаційних центрів виховної та організаційно-методичної роботи;
  • підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників громади;
  • впровадження в закладах освіти енергозберігаючих технологій;
  • виконання заходів селищних програм в галузі «освіта».
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підвищення рівня надання та доступності високоякісної освіти для усіх громадян селищної ради, збільшення кількості дітей, охоплених інклюзивною освітою;
- оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти громади;
- підвищення ефективності надання освітніх послуг;
 
Охорона здоров’я
 
Пріоритетами розвитку галузі «охорона здоров’я» є забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами та створення сприятливих умов для життєдіяльності людини.
Фінансове забезпечення у галузі «охорона здоров’я» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- забезпечення удосконалення мережі закладів та установ охорони здоров’я громади шляхом  їх  реорганізації;
- створення на базі існуючої мережі закладів охорони здоров’я системи медичного обслуговування, структурованої за видами медичної допомоги;
- зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів громади шляхом придбання обладнання.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливості щодо його доступності та якості;
- впровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.
-
Духовний та фізичний розвиток
Пріоритетами розвитку у сфері духовного та фізичного розвитку є збереження, відтворення та примноження духовних та культурних здобутків жителів громади та всебічне їх фізичне виховання.
Фінансове забезпечення у сфері духовного та фізичного розвитку здійснюватиметься за рахунок коштів  бюджету селищної ТГ.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- завершити модернізацію мережі бібліотек шляхом її об’єднання;
- збереження об’єктів культурної спадщини;
- створення умов для фізичного виховання і масового спорту в навчальних закладах усіх типів, у місцях проживання та масового відпочинку населення;
- забезпечення підтримки дитячого, дитячо-юнацького спорту,
- забезпечення розвитку олімпійських, не олімпійських видів спорту,
- поступове оновлення спортивної матеріально-технічної бази   дитячо-юнацької спортивної школи і закладів загальної середньої освіти;
- проведення просвітницької роботи з пропагування здорового способу життя та фізичної культури і спорту.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- забезпечення реформування та повноціного функціонування  мережі закладів культури, мистецтва,
- створення мережі центрів надання культурних, освітніх та інших послуг (доступ до мережі Інтернету, семінари та навчання);
- збільшення  рухової активності учнівської та студентської молоді;
- підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та спортом, зміцнення здоров’я населення;
- покращення спортивних результатів спортсменів громади у змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Соціальний захист та соціальне забезпечення
 
Пріоритетними завданнями у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є підвищення ефективності управління бюджетними коштами, які спрямовуються на підтримку соціально вразливих верств населення, реформування системи соціальних послуг, підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення при раціональному використанні бюджетних коштів.
Фінансове забезпечення сфери соціального захисту та соціального забезпечення буде здійснюватись за рахунок коштів  бюджету селищної ТГ.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- покращення матеріально-технічної бази територіального центру;
- надання грошової допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування;
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів соціального спрямування.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підтримка найуразливіших верств населення громади, удосконалення системи соціальних послуг, підвищення їх якості та ефективності;
- покращення соціального діалогу між громадськими організаціями громади та владою.
 
Розвиток дорожньої галузі в громаді
В 2023-2024 роках пріоритетними напрямками у сфері дорожньої галузі будуть:
- забезпечення планомірного розвитку мережі автомобільних доріг, що сприятиме підвищенню безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним траспортом;
- поліпшення транспортно-есплуатаційного стану автомобільних доріг,  
- поліпшення інформаційного забезпечення учасників дорожнього руху.
 
Фінансове забезпечення дорожньої галузі в селищній раді здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- виконання  робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних  доріг комунальної власності у населених пунктах;
- встановлення засобів організації дорожнього руху (знаки, покажчики, назви населених пунктів) та схем маршрутного орієнтування учасників дорожнього руху;
- проведення робіт по влаштуванню  розмітки пішохідних переходів, встановлення   бар'єрної огорожі на аварійно-небезпечних ділянках автодоріг у визначених місцях.
Результати, які плануються досягти:
 - зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод;
- поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;
- поліпшення транспортного сполучення із сільськими населеними пунктами.
 
 
5. Реалізація інвестиційних програм (проєктів)
 
 
Упродовж 2023 і 2024 років планується продовжити комплекс робіт, направлених на розв’язання актуальних проблем соціально-економічного розвитку Летичівської селищної територіальної громади.
                                 
6.Управління місцевим боргом
 
Місцевий борг в  бюджеті селищної ТГ відсутній. На 2023-2024 роки внутрішні та зовнішні запозичення не прогнозуються.
                                     
7. Міжбюджетні відносини
Пріоритетом бюджетної політики у середньостроковому періоді є реформування міжбюджетних відносин з метою забезпечення регіонального економічного зростання, підвищення рівня фінансової незалежності та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
 
Також пріоритетом буде спрямування коштів на проведення робіт капітального характеру на модернізацію у соціально-культурній сфері, в тому числі, із запровадження новітніх технологій у закладах освіти, охорони здоров’я та культури, тощо.
При розподілі субвенції на соціально-економічний розвиток, енергозбереження, співфінансування інвестиційних проектів кошти бюджету селищної територіальної громади в першу чергу будуть спрямовуватися на ті об’єкти соціально-культурної сфери, фінансування яких дасть змогу забезпечити   розвиток громади, підвищить ефективність використання коштів.
 
 
 
Начальник відділу фінансів                                   Людмила СМАГЛЮК
 
 
І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
ДО     БЮДЖЕТУ ЛЕТИЧІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ   ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ   НА 2022 РІК  
 
 
  1. Інформація про соціально-економічний стан Летичівської селищної ради в 2021 році та прогноз її розвитку на 2022 бюджетний рік, покладені в основу проекту бюджету селищної територіальної громади 
 
Соціально-економічний розвиток селищної ради за січень-жовтень 2021 року
 
           Протягом 2021 року робота Летичівської селищної ради зосереджувалася на виконанні комплексу заходів, спрямованих на максимальну мобілізацію ресурсів, розв’язання  соціальних питань. Виконкомом  та структурними підрозділами селищної ради вживалися відповідні заходи щодо забезпечення комплексного розвитку селищної ради, належного функціонування установ бюджетної сфери, інфраструктури та соціальної захищеності населення.
             З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності громади особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Стратегії розвитку Летичівської селищної об’єднаної територіальної громади на 2018-2022 роки, Програми соціально- економічного та культурного розвитку Летичівської селищної ради  на 2021 рік, місцевих програм соціально-економічного розвитку. Найбільш актуальні для громади питання аналізувалися на засіданнях виконкому  та відповідних нарадах.
           Для забезпечення стабільного соціально – економічного розвитку громади, функціонування всіх систем його життєдіяльності селищною радою проводилась ефективна бюджетна політика.
Реалізацію промислової продукції підприємств на території Летичівської ОТГ здійснюють 7 підприємств: ТОВ «Летичівська меблева фабрика», ДП «Летичівське лісове господарство», ТОВ «Термопласт», ТОВ «Стімул-плюс», ТОВ «Летичівський комбікормовий завод», ПП «Бого», Летичівська дільниця ДП «Старокостянтинівський молочний завод». За 9 місяців 2021 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 252748,2 тис. грн., що на 56564,6 тис.грн. більше відповідного періоду 2020 року.  В розрізі промислових підприємств, темпи росту реалізованої промислової продукції мають 5 промислових підприємства. Найбільшу питому вагу в структурі промисловості займає виробництво з полімерних пластмас, а також будівельних матеріалів та комбікормів. Основну частину земель сільськогосподарського призначення обробляють сільськогосподарські підприємства:
  • ТОВ «Агрофірма «Обрій» - 4646 га
  • ТОВ «Летичів-Агро» – 4623 га
  • Компанія «Агрохолдинг 2012» – 5919 га
  • ТОВ «Зоряний світанок» - 1226 га
  • ТОВ «Летичів Агро Інвест» – 812 га.
Зовнішньоекономічна діяльність підприємств, що здійснюють господарську діяльність на території громади характеризується наступними показниками: експорт – 2044,0 тис.дол.США (5 підприємств), імпорт – 3117,9 тис.дол.США (3 підприємства).
В Центрі надання адміністративних послуг Летичівської селищної ради громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 190 видів послуг у різних сферах діяльності. Протягом 9 місяців 2021 року Центром надано 5598 адміністративних послуг. Найбільш запитуваними є послуги, суб’єктом надання яких є Держгеокадастр (щодо Державної реєстрації земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру, надання відомостей з Державного земельного кадастру, видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки) – 1340, реєстрація речових прав на нерухоме майно – 929, реєстрація ФОП – 212, реєстрація місця проживання – 396, документів дозвільного характеру – 71, соціальні послуги – 1013,   надано інших послуг – 1598. Адміністративні послуги, які надаються через Центр є безкоштовними, окрім 7 послуг, за які стягується адміністративний збір, в бюджет громади в звітному періоді його надійшло 268,9 тис.грн.
Для економії часу та оптимізації процедури надання адміністративних послуг в Центрі наявна можливість здійснити оплату адміністративного збору через платіжний POS-термінал Ощадбанку. Тут також активно ведеться інформування відвідувачів про онлайн послуги через застосунок «ДІЯ».
Відбувається ріст середньомісячної заробітної плати зайнятих працівників. Так, за перше півріччя поточного року вона зросла від 10152 грн., до 12793 грн.,  або темп росту склав  126%.
На виконання Програми забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території Летичівської селищної ради на 2021 рік з бюджету селищної територіальної громади виділено 395 тис.грн. Рішенням одинадцятої сесії Летичівської селищної ради від 31.05.2021 р. №14 затверджено містобудівну документацію - генеральних планів та планів зонування територій сіл селищної ради: Бохни, Гречинці, Снітівка, Грушківці, Буцни. Розпочато виготовлення  містобудівної документації-генерального плану по смт.Летичів та затверджено генеральні плани по 3 населеним пунктах громади.
Розпочато корегування проектно-кошторисної документації з виконанням експертизи по   реконструкції очисних споруд смт Летичів Хмельницької області. Проект дорого вартісний, але вкрай необхідний, тому селищна рада планує подати його на конкурсний відбір інвестпроєктів в 2022 році для фінансування з Державного Фонду регіонального розвитку. В разі можливості залучення для реалізації проєкту інших коштів (прямі приватні інвестиції, гранти тощо по цьому напрямку), будуть готуватись відповідні заявки.
Завершено роботи та вваедено в експлуатацію водогін в с.Суслівці загальною вартістю 801 тис.грн,  з них: 600 тис.грн. – благодійні кошти, 201 тис.грн. – кошти бюджету селищної ради.
Протягом звітного періоду напрацьовано наступні проекти для залучення інвестицій.
Замовлено ПКД «Реконструкція стадіону "Колос". Орієнтовна вартість проекту більше 15 млн.грн. Проект також дорого вартісний, тому селищна рада буде працювати над залученням інвестицій зі всіх можливих джерел для його реалізації.
Проводяться заходи з виготовлення проекту «Реконструкція центральної частини смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області». Це також важливий проект. Летичів – центр громади, старовинне містечко, де є багато пам’яток архітектури. Тому, прикро вражає відсутність гармонії між старовинною архітектурою і невпорядкованістю центру громади.
Виготовлено ПКД «Капітальний ремонт приміщень спортивного залу ліцею №2 по вул.Огієнка, 1 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області». Вартість проекту 1464 тис.грн.
На стадії завершення виготовлення ПКД «Капітальний ремонт двоповерхової будівлі ЗДО центру розвитку дитини «Калинонька» по вул. Героїв Крут, буд. 5 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області»
Виготовлено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Центральної (від ПК0+00 до ПК0+50) с.Новокостянтинів, вартість робіт 557 тис.грн. Проводяться заходи щодо реалізації проекту.
Для вирішення проблем з постачанням питної води для населення громади плануються до реалізації такі проекти:
Нове будівництво «Мережі водопостачання по вул. Молодіжна, вул.Центральна в с.Ялинівка. Виготовлено ПКД, знаходиться на експертизі. Вартість 1290 тис.грн.
Нове будівництво зовнішніх мереж питного  водопостачання   с. Бохни, вартість 3045 тис.грн.
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій   проводяться роботи  з реалізації по 3-х проєктах:
Капітальний ремонт будівлі Летичівської дитячої музичної школи Летичівської селищної ради за адресою: Україна, Хмельницька область, Летичівський район, смт Летичів, вул. Савіцького Юрія, 16 на суму 797,0 тис.грн.;
Капітальний ремонт приміщень спортивного залу ліцею №2 по вул. І.Огієнка, 1 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області на суму 1464,1тис.грн., по якому  в даний час вже розпочато роботи.
 3. Облаштування соляної кімнати в КНП «Летичівська центральна районна лікарня» на суму 297,5 тис.грн.
За 9 місяців 2021 року було подано проектні заявки на конкурси та реалізовуються проекти:
  • Уточнена заявка до Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні по проєкту «Теплий і затишний наш садочок» щодо ремонту та облаштування двох санвузлів в ДНЗ «Калинонька». Проєкт реалізовано, залучено 167 тис.грн.
  • Заявка на державну субвенцію на проєкт «Капітальний ремонт частини першого поверху адміністративного будинку по вулиці Героїв Крут, 2/1 в смт. Летичів» для розміщення Центру надання адміністративних послуг. Громаду відібрано, державна субвенція на проєкт складає 1177,3 тис.грн. Співфінансування з бюджету селищної територіальної громади – 274 тис.грн. Роботи проводяться і будуть завершені до кінця року.
 
Оновлено розширений Паспорт та Інвестиційний паспорт Летичівської територіальної громади, які розміщено на сайті селищної ради
  В стадії завершення проект землеустрою щодо розширення адміністративно-територіальних меж населеного пункту с. Суслівці.
На благоустрій населених пунктів Летичівської ОТГ за 2021 рік використано 2,8 млн. грн. Постійно проводиться робота по зрізці аварійних дерев та чагарників. Дозвіл на зрізку дерев на підставі заяв громадян затверджується рішенням виконавчого комітету селищної ради. Зрізано дерев на суму 79740,60 грн.
 За 9 місяців 2021 року  здійснено поточний ремонт доріг в населених пунктах громади на суму 1,1 млн. грн. з бюджету селищної територіальної громади, відремонтовано 9,7 км доріг, а саме: с. Голенищево, вул. Урожайна – 40,0 тис.грн./250 метрів; с. Прилужне, вул. Братів Закордонців – 40,0/350; с. Буцни, вул. Свободи – 40/320; с. Кудинка, вул. Жовтнева – 60,0/700; с. Новокостянтинів, вул. Слобода – 120/1400; с. Марківці, вул. Польова – 45,0/500; с. Гречинці, вул. Садова – 75,0/600; с. Грушківці, вул. Печенюка – 80,0/200; с. Козачки, вул. Молодіжна – 70,0/500 та вул. Садова – 150,0/1500; с. Антонівка, вул. Козацька – 35,0/330; с Лісо-Березівка, вул. – 43,0/500; с. Чапля, вул. Березівка – 49,0/700; смт Летичів, вул. Набережна – 39,0/300, вул. Ярослава Мудрого -49,0, вул. Горбатюка – 133,0/1300 та вул. Соборна – 30,0.
Здійснено капітальний ремонт дороги в смт Летичів по вул. Романа Шухевича на суму 1,7 млн. грн. - з бюджету Летичівської селищної територіальної громади, 1,2 млн. грн. – державний бюджет.
Проведено також капітальний ремонт першої черги дороги по вул. Автопарківська в смтЛетичів за кошти Хмельницького районного бюджету в сумі  550 тис.грн.
За рахунок соціальної угоди Летичівської селищної ради та "Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті" проведено капітальний ремонт дороги по вул. Ярослава Мудрого, вул. Чорновола, вул. Героїв Крут, вул. Багрія Олександра, пров. Коцюбинського.
Проведено поточний ремонт лінії електропередач для вуличного освітлення по вул. Гагаріна, вул. Гончара, вул. Руданського, вул. Тропініна, вул. Кармелюка, вул. Івана Франка, вул. Свободи смт Летичів та вул. Північна, вул. Молодіжна с. Суслівці. Подано заявку в Летичівський РЕМ для взяття технічних умов реконструкції лінії електропередач для вуличного освітлення в с. Снітівка.
Постійно проводилось впорядкування територій біля пам’ятників Т.Шевченку, У.Кармалюку, воїнам афганцям, Монументу Слави, пам’ятників та пам’ятних знаків загиблим воїнам в населених пунктах Летичівської громади, благоустрій площ та вулиць громади.
За 9 місяців 2021 року винесено 37 приписів щодо порушення вимог «Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші на території Летичівської селищної ради», затверджених рішенням сесії Летичівської селищної ради №8 від 30.08.2018 року. Складено 25 протоколів за ст.152 КУпАП та накладено штрафів на фізичних осіб на суму 3740,00 грн.
За цей період надійшло 45 звернень громадян. Всі заяви розглянуто по суті, надано письмові роз’яснення та складено акти. Здійснено 4 заходи щодо відлову безпритульних бродячих тварин(собак), відловлено 48 собак громадською організацією «Порятунок чотирилапих» на суму 40,1 тис. грн. та направлено до притулку. Забезпечено організацію робіт по ліквідації стихійних сміттєзвалищ.
Комунальне некомерційне підприємство «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради надає в повному обсязі кваліфіковану стаціонарну медичну та клініко-консультативну поліклінічну допомогу жителям громади. Головною метою діяльності і надалі залишається наближення висококваліфікованих та якісних медичних послуг до всіх верств населення, профілактики та забезпечення раннього виявлення захворювань, підвищення рівня ефективності використання ресурсів, формування мотивації до здорового способу життя населення та покращення демографічної ситуації.
До складу КНП «Летичівський центр первинної медико-санітарної допомоги» входять 1 міська та 3 сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини: Летичівська, Голенищівська, Грушковецька, Новокостянтинівська та 18 – фельдшерських пунктів, 9 МПТБ.
Відвідування по ЦПМСД за 9 місяців 2021 року становить 30155 чол., з яких, відвідування з причини захворювань – 9051 чол., виклики на дім дійснено – 799.
На денному стаціонарі при поліклініці проліковано –248 чол., вдома – 799 чол.. За 9 місяців оглянуто 30155 чол.
Для надання медичної допомоги хворим, які потребують гемодіалізу, використано 105,4 тис. грн. з бюджету селищної територіальної громади.
Забезпечення всебічного розвитку здобувачів освіти дошкільного віку в громаді відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб спільно із батьками здійснюють 13 закладів дошкільної освіти ( із них 5 при ліцеях та одна короткотривала група денного перебування при Гречинецькому НВК), у яких дошкільною освітою охоплено 639 вихованці. 11 (одинадцять) закладів дошкільної освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключено до мережі Інтернет.
Функціонує позашкільний заклад ЦТДЮ (центр творчості дітей та юнацтва), гуртковою роботою охоплено 42% вихованців, від загальної кількості учнів. Також працює ДЮСШ (дитячо-юнацька спортивна школа), спортивними заняттями охоплено 20% дітей.
Освітні послуги надають вісім закладів загальної середньої освіти громади, в яких навчалося у 2020-2021 навчальному році 2012 здобувачів освіти., в т.ч. опорна школа Летичівський ліцей №1 з філією першого ступеня. Здійснено оптимізацію Козачківської початкової школи.
 Всі освітні заклади громади мають мультимедійні комплекси, підключені до мережі Інтернет. Є в наявності програмне забезпечення та електронні підручники. На базі опорного закладу функціонує комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради.
У 2021 році продовжена робота по покращенню навчально-методичної та матеріально - технічної бази закладів освіти.
Здійснено заміну металопластикових дверей з вікном для видачі їжі на харчоблоці та вхідні двері на суму 18 тис.грн.. у Летичівському ЗДО №4 «Дзвіночок».
У Летичівському ЦРД «Калинонька» придбано дитячі ліжка, шафи, лавки та електричну плиту на суму 64,4 тис.грн.
У Вербецькій гімназії проведено ремонт двох грубок на суму 3,2 тис.грн. та придбано меблі для шкільної їдальні на суму 20,5 тис.грн.
Закуплено медикаментів, миючих та дезинфікуючих засобів на суму 72,4 тис.грн.
З місцевого бюджету виділено кошти в сумі 50 тис.грн. для облаштування пришкільної огорожі у Летичівському ліцеї №3.
Придбано матеріалів та проведено поточні ремонти у освітніх закладах громади на загальну суму 246,7 тис.грн.
Здійснюється закупівля засобів навчання на забезпечення нової української школи закладів освіти громади для 210 першокласників у 2021-2022 н.р. на загальну суму 795,8 тис.грн. (державний бюджет 543,3 тис.грн., місцевий бюджет 252,5 тис.грн.).
Для педагогічного персоналу закладів освіти громади на закупівлю 24 ноутбуків з метою їх використання в дистанційній формі навчання, пов'язаної з епідемією захворюваності на COVID-19, виділено кошти 481 тис. грн.: (з державного бюджету – 432,9 тисгрн. , місцевий бюджет – 48,1 тис. грн..
На сьогоднішній день в розпорядженні відділу перебуває 18  транспортних одиниць, що здійснюють підвіз 453 учнів, 36 дошкільнят та 35 педагогічних працівників.
Протягом 2021 року проведено 35 спортивних змагань та взято участь у 25 обласних та Всеукраїнських заходах, використано 50 тис.грн. з бюджету селищної територіальної громади та 35 тис. грн. позабюджетних коштів. У Летичівській громаді впроваджено систему змагань з волейболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, важкої атлетики. Проводяться спортивні змагання серед спортсменів різновікових груп: чемпіонати, кубки, першості, турніри, матчеві зустрічі, юнацькі спортивні ігри, ігри серед ветеранів спорту та інші заходи. На Всеукраїнському рівні спортсмени неодноразово здобували призові місця з волейболу, легкої та важкої атлетики. До складу збірних команд області входять 3 спортсмени, що неодноразово ставали переможцями та призерами Всеукраїнських змагань.
З метою пропаганди здорового способу життя, залучення шкільної молоді до занять фізичною культурою та спортом при навчальних закладах працюють на громадських засадах спортивні секції з футболу, волейболу, настільного тенісу, легкої атлетики, шахів та рукопашного бою. В даних гуртках займається 440 дітей шкільного віку.
На території громади працює Летичівська дитячо – юнацька спортивна школа у якій займається 200 вихованців. У спортивній школі працює 6 відділень волейбол, футбол, настільний теніс, карате, важка та легка атлетика, бокс.
На території Летичівської  ТГ діє 22 сільських клубних заклади, 15 сільських бібліотек, КУ «Летичівський будинок культури», Летичівська дитяча музична школа, Летичівська публічна бібліотека, Летичівська бібліотека для дітей, в яких проводяться заходи, спрямовані на збереження та розвиток української культури. Протягом 9-ти місяців 2021 року бібліотеки громади обслуговували 6638 користувачів. З них Летичівською публічною бібліотекою – 1701, Летичівською бібліотекою для дітей – 1748, сільськими бібліотеками – 3189. Їм видано:  публічною бібліотекою 24918 примірників, бібліотекою для дітей – 28178 примірників, сільськими бібліотеками – 40778 примірників.
Бібліотеками Летичівської селищної ради проведено 170 соціокультурних заходів. За звітний період в Летичівській публічній бібліотеці було проведено – 23 масових заходи, в Летичівській бібліотеці для дітей – 52 масових заходи, в сільських бібліотеках – 95 масових заходів. Всі проведені заходи висвітлюються на сайтах бібліотек.
Летичівська публічна бібліотека проводила різні просвітницькі заходи, виставки літератури до відзначення знаменних і пам’ятних дат історії та сучасності держави, краю. Брала участь у святкових заходах, що проводились на території громади, у міжнародному культурно – соціальному проекті «Таємниці України для тебе», в огляді – конкурсі публічних бібліотек «Бібліотека – громаді», та в ряді соціологічних досліджень. До дня міста працівники бібліотеки підготували масштабну відео – презентацію «Летичів древній і вічно юний». За 9 місяців фахівцями Летичівської публічної бібліотеки здійснено 30 виїздів до сільських бібліотек: з комплексним вивченням – 2, з наданням допомоги – 28.
У Летичівській дитячій музичній школі здобувають освіту 283 учні. Впродовж 2020-2021 навчального року було проведено 7 позаурочних освітньо-виховних заходів. Вихованці Летичівської ДМШ регулярно підтверджують свою майстерність на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і олімпіадах. Кількість участі в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах у 2020-2021 навчальному році склала 134.
Протягом звітного періоду напрацьовувались також пріоритетні напрями роботи і на наступний 2022 рік. Для цього проводилась робота з виготовлення проєктно-кошторисної документації на проєкти, які планується втілити в життя. Основні з них:
- Проводиться корегування проєктно-кошторисної документації з виконанням експертизи по   реконструкції очисних споруд смт Летичів Хмельницької області. Проєкт дорого вартісний, але вкрай необхідний для екологічної безпеки нашого краю, тому селищна рада планує подати його на конкурсний відбір інвестпроєктів в 2022 році для фінансування з Державного Фонду регіонального розвитку. В разі можливості залучення для реалізації проєкту інших коштів (прямі приватні інвестиції, гранти тощо по цьому напрямку), будуть готуватись відповідні заявки.
- Проводяться заходи з виготовлення проекту «Благоустрій території площі по вул. Героїв Крут та вул. Соборної у смт. Летичів Хмельницької області» Це також важливий проект. Летичів – центр громади, старовинне містечко, де є багато пам’яток архітектури. Тому, прикро вражає відсутність гармонії між старовинною архітектурою і невпорядкованістю центру громади.
- Замовлено ПКД «Реконструкція стадіону "Колос". Проект також дорого вартісний, тому селищна рада буде працювати над залученням інвестицій зі всіх можливих джерел для його реалізації.
- Виготовлено ПКД «Капітальний ремонт двоповерхової будівлі ЗДО центру розвитку дитини «Калинонька» по вул. Героїв Крут, буд. 5 в смт. Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області»
- Виготовлено проектно-кошторисну документацію «Капітальний ремонт дорожнього покриття частини вул. Центральної (від ПК0+00 до ПК0+50) с.Новокостянтинів.
-Для вирішення проблем з постачанням питної води для населення громади плануються здійснити:
- Нове будівництво «Мережі водопостачання по вул. Молодіжна, вул.Центральна в с.Ялинівка. Виготовлено ПКД, вартість 1290 тис.грн.
- Нове будівництво зовнішніх мереж питного  водопостачання   с. Бохни, вартість 3045 тис.грн.,
- Будівництво експлуатаційно- розвідувальної свердловини та  мережі водопостачання  по мікрорайону Залетичівка (вулиці Коцюбинського, 50-річчя Перемоги, Вовковинецька, Княгині Ольги, Козацька, Подільська, Ватутіна, Лисенка, Грабовського, Симиренка; провулки Коцюбинського, Козацький)  в смт Летичів  Хмельницького району, Хмельницької області».
Середньомісячна заробітна плата за січень-вересень 2021 року по громаді зросла порівняно з відповідним періодом 2020 року на 2797,0 грн. і склала 12949,0 гривень.
 
2. Оцінка доходів  бюджету Летичівської селищної територіальної громади  з урахуванням втрат доходів бюджету внаслідок наданих селищною радою податкових пільг.
Доходи  бюджету Летичівської селищної територіальної громади по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2022 рік обраховані в сумі 122342079,0 гривень, що більше затверджених показників на 2021 рік на 16809808 гривень.
Дохідна частина проекту  бюджету селищної ТГ на 2022 рік розроблена на основі норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів із врахуванням фактичної податкової бази.
 При прогнозуванні дохідної частини  бюджету на 2022 рік було враховано:
  •  статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2021 рік, очікувані макропоказники Мінекономрозвитку на 2022 рік та основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2022 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки»;
  • Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки;
  • фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2018 - 2020 років та надходження поточного року;
  • наявну податкову базу 2021 року.
Крім того, враховуючи, що основну питому вагу в надходженнях бюджету селищної територіальної громади займає податок на доходи фізичних осіб, в  розрахунку доходів враховано чисельність працюючих в громаді та тенденцію збільшення  середньої заробітної плати. У 2021 році середня зарплата по району  склала 12949,07 гривень, у 2022 році очікується  ріст середньої зарплати на 8,3 %.
В надходженнях податку на доходи фізичних осіб по Летичівській ОТГ досить висока питома вага бюджетної сфери, а саме 38,8%. У 2022 році   по бюджетній сфері заробітна плата визначається відповідно до тарифних розрядів та її ріст у 2022 році складатиме також 8,3%. При плануванні податку та збору на доходи фізичних осіб зростання його планується на рівні 20,0%.
        Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг не приймалися, тому втрат доходів бюджету селищної територіальної громади не прогнозується.
           3. Пояснення до основних положень проєкту рішення про   бюджет Летичівської селищної територіальної громади, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією
Доходи   бюджету Летичівської селищної територіальної громади  
Доходи загального фонду   бюджету
Прогнозні показники доходів загального фонду  бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік, у порівнянні із очікуваними надходженнями у 2021 році, збільшено на 15253119  гривень та становлять 116538801 гривень.
Податок на доходи фізичних осіб
Основним джерелом надходжень бюджету селищної територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 63,8 % від прогнозного показника доходів загального фонду 2021 року.
  • надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2022 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, а також бази та діючих ставок оподаткування доходів фізичних осіб.
Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:
  • застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб;
  • підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму;
  • зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  • спрямування до бюджету селищної територіальної громади додатково 4% податку на доходи фізичних осіб відповідно до ст.28 Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік», де вказано, що податок на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя), зараховується до загального фонду державного бюджету у розмірі 21 відсоток, до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки.
Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по селищному бюджету на 2022 рік розраховані в сумі 74303801  грн., що на 12391823 грн або на 20,0% більше очікуваних надходжень у 2021 році. Це пов’язано із збільшенням мінімальної заробітної плати із 6000 грн. до 6500 грн. в грудні поточного року, збільшенням посадового окладу працівника I тарифного розряду установ бюджетної сфери з 2670 грн.  до 2893 грн. та відповідним збільшенням середньої заробітної плати, а також надходженням додаткових 4% ПДФО, передбачених ст.28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» .
Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2022 рік
тис. грн
№ п/п Показник Надходження податку
1 Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб у 2022 році (контингент) 116099,7
2 Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб на 2021 рік до зведеного бюджету (контингент) (р.3+р.4+р.5+р.6), в тому числі: 116099,7
3 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати  
92177,8
4 Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 3531,2
5 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата  
19531,3
6 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 859,4
7 Бюджет селищної ТГ - 64% (р.2*64%) 74303,8
 
Рентна плата
  • прогнозного показника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів  на 2022 рік до  бюджету здійснено з урахуванням надходжень поточного року, а також з урахуванням економічної ситуації на сьогоднішній день
  • На території Летичівської селищної ради є 2 основних платника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме КП «Летичівський спецлісгосп» та ДП «Летичівський держдісгосп».
Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 2022 рік до  бюджету громади плануються в сумі 1900000 грн, або 100,0 відсотків до планового показика показника  2021 року.
Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення планується в сумі 3000 грн. у відповідності до очікуваних надходжень 2021 року.
 
Податок на прибуток
Прогноз надходжень на 2022 рік податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності визначено відповідно до положень Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням очікуваних надходжень 2021 року та прогнозного зростання прибутку прибуткових підприємств на індекс споживчих цін, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України  №586 від 31.05.2021року,  в сумі 35000 грн.
При розрахунку враховано очікувані надходження у 2021 році і сталу ставку податку 18 %. Платником податку є КГП «Злагода» Летичівської селищної ради.
         Розрахунок прогнозних надходжень  місцевих податків і зборів на 2022 рік  здійснено на основі змін до Податкового Кодексу України, прийнятих ставок та   прогнозних показників поточного року.
             Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2022  рік   визначено в сумі 1826000 грн., в тому числі:  для об"єктів житлової нерухомості – 156 000 грн., для нежитлової нерухомості – 1670000 грн.
           В 2022 році податок за житлову нерухомість юридичними особами сплачуватиметься за 2021 рік з розрахунку 36,0 грн. за 1 кв.м. (0,6% від мінімальної зарплати на 01.01.2021 року – 6000 грн.).,  і за нежитлову нерухомість  за звітний календарний рік з  розрахунку від 12,0 до 36,0 грн. за 1 кв.м. ( на 01.01.2021 року мінімальна зарплата 6000 грн., ставка від 0,2% до 0,6 %).  Заплановані надходження податку за житлову та нежитлову нерухомість, що сплачуються юридичними особами збільшенні в порівнянні з прогнозованими надходженнями 2021 року на 15,6 %.  Платниками податку за нежитлову та житлову нерухомість в 2021 році є 50 юридичних осіб.
 
          Податок на житлову та нежитлову нерухомість, що сплачується фізичними особами обраховано в сумі 460000 грн. з урахуванням прогнозних надходжень 2021 року. Ставка податку на нежитлову нерухомість в 2021 році сплачуватиметься на рівні 0,1-0,3 % мінімальної заробітної плати, або  6,0-18,0 грн. за один квадратний метр.
 Земельний податок на 2022 рік визначаємо в сумі 1280000 грн. з врахуванням фактичних надходжень 2021 року. Кількість платників земельного податку: юридичних осіб – 37, фізичних осіб – 4980 .
Орендна плата за землю на землю на 2022 рік запланованав сумі 10550000 грн. Ставки орендної плати від 3% до 12%нормативної грошової оцінки в залежності від цільового призначення земельної ділянки.Кількість платників орендної плати: юридичних осіб – 50, фізичних осіб – 113.
Туристичний збір на 2022 рік заплановано в сумі 20000 грн. , або більше на 11,1% прогнознихнадходжень 2021 року. Ставка оподаткування у 2022 році – 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати для внутрішнього туризму, 0,9% - для в’їзного туризму.Платниками туристичного збору в 2020 роцібули1 юридична особа та2 фізичних осіб – підприємців.
Єдиний податок на 2022 рік розраховано з врахуванням фактичних надходжень поточного року та ставок, прийнятих на 2022 рік, в сумі 14560000 грн., що більше від очікуваних надходжень2021 рокуна 280 000 грн.
Згідно Податкового кодексу України в 2022 році ставки єдиного податку для 1-ї групи платників встановлюються у розмірі до 10% до прожиткового мінімуму, а для 2-ї групи -до 20 % від розміру мінімальної зарплати.
Ставки для платників єдиного податкудля всіх видів діяльності, які зареєстрованні в смт. Летичів та усіх населених пунктах громади встановленні відповідно : для 1 групи платників в розмірі не більше 10 % (5 %)від прожиткового мінімуму, а для 2 групи в розмірі не більше 10%-13% (5%-8%) від мінімальної заробітної плати.
Розрахунок єдиного податку по фізичнихособах здійсненоз врахуваннямкількості платників податку – 367суб’єктів господарювання (1-а група – 97 ФОП, 2-а група – 260 ФОП). Прогнозна сума податку по фізичних особах обрахована в сумі 8000000 грн., що на 2,6 % більше прогнозованого надходження 2021 року.
            По юридичних особах розрахунок єдиного податку здійснено з врахуванням кількості платників (19 суб’єктів господарювання) та надходжень 2021 року. Прогнозна сума єдиного податку по юридичних особахна 2022 рік визначена в сумі 380000 грн.
Єдиний податок з сільськогосподарськихтоваровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків на 2022 рік розраховано в сумі6180000 тис. грн. відповідно до прогнозованихнадходжень 2021 року. Кількість платників податку - 23.
За 2021 рікфактичні надходження акцизного податку з реалізації суб"єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів очікуються на рівні1 100 000 грн. Реалізація підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) здійснюється з 48 об"єктів торгівлі Розрахунок податку на 2022 рік проведено з врахуванням очікуваного надходження податку за 2021 рік, з врахуванням прогнозованого росту надходжень податкуна 9,1 %, який складає 1200000 грн.
                 Надходження акцизного податку  з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пальне) та з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (пальне) обраховано відповідно до фактичних надходжень за 11 місяців та прогнозованих надходжень за 2021 рік в сумі 2300000 грн. та 7700000 грн. відповідно з урахуванням росту 21,1 % та 18,5% відповідно.
Прогнозні надходження державного мита обраховано на 2022 рік з урахуванням очікуваних надходжень2021 року в сумі 65 000 грн., в тому числі: державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України – 5000 грн., державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування – 60000 грн.
                                                            
  Надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчим комітетом селищної ради або утвореним в установленому порядку адміністративними комісіями прогнозується на 2022 рік в сумі 19000 грн. відповідно до очікуваних фактичних надходжень 2021 року.
 
Розрахунок прогнозної плати за надання інших адміністративних послуг на 2022 рік проведено  із врахуванням динаміки кількості наданих послуг та становить 500000 грн. База оподаткування та розміри плати встановлюються різними відомствами (Державна міграційна служба, Державна служба статистики, Державна реєстраційна служба, Міністерство внутрішніх справ, тощо) і  щомісячні надходження по них  не є сталими.
 
Прогноз інших надходжень на 2022 рік до бюджету селищної територіальної громади визначено відповідно до положень Бюджетного кодексу України  та з врахуванням фактичних надходжень 2021 року, в сумі 71000 грн.
 
Доходи спеціального фонду
  Прогнозні показники доходів спеціального фонду   бюджету селищної територіальної  громади  на 2022 рік, у порівнянні із очікуваними показниками 2021 року, збільшено на 1556689 грн. та становлять 5803278 грн.
Основними платежами спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, що перебувають у комунальній власності та екологічний податок, що відповідно становлять 95,6% та 1,2% від прогнозного показника доходів спеціального фонду 2022 року.
 
Екологічний податок
Прогнозні надходження на 2022 рік екологічного податку передбачено   в сумі  70000 грн, що на 5000 грн. більше очікуваних надходжень 2021 року.  Надходження розраховано у відповідності до очікуваних надходжень поточного року.
            Екологічний податок в громаді сплачують 32 платника. Основними платниками є КГП «Злагода», СТОВ «Промінь», Старокостянтинівський молочний завод», Летичівський комбікормовий завод.
 
Власні надходження бюджетних установ
До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (плата за навчання у вищих навчальних закладах, виробниче навчання і виробничу практику учнів, відрахування від пенсій підопічних будинків інтернатів системи соціального захисту населення тощо), надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.
Прогнозна сума власних надходжень на 2022 рік становить
5550778 грн., що  на 1914950 грн. більше прогнозних надходжень 2021 року. В розрізі   розпорядників коштів прогнозна сума надходжень становить:
  • Летичівський ДЗО Центр розвитку дитини «Калинонька» - 742035 грн.
  • відділ культури, національностей та релігій Летичівської селищної ради – 553600  грн.,
  • Летичівський ліцей № 1 Летичівської селищної ради – 1561220  грн.,
  • Летичівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 260000 грн.
  • ДНЗ «Дзвіночок» - 480000 грн.
  • ДНЗ «Веселка» - 420000 грн.
  • Летичівський ліцей №2 – 600000 грн.
  • Летичівський ліцей №3 – 223557 грн.
  • Летичівська селищна рада – 110366 грн.
  • Відділ освіти, молоді та спорту – 600000 грн.
У 2022 році бюджет розвитку Летичівської територіальної громади становитиме 182500 гривень. Надходження очікуються від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності. Відповідно до поданих заяв готуються документи на продаж земель загальною площею 6,0933 га фізичним особам – підприємцям Рапацькому Ю.П. та Ноянчуку О.І.
                                        
                     Видатки бюджету селишної територіальної громади
Фінансовий ресурс бюджету селищної ТГ на 2022 рік сформовано з урахуванням норм Бюджетного  кодексу України, Податкового кодексу України Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», прогнозу бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2022-2024 роки та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2022 рік.
Формування видаткової частини  бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік здійснювалось у відповідності до ст.89,91 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2022 рік”.
Видаткова частина сформована на основі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів та забезпечує в повній мірі видатки на здійснення обов’язкових виплат по заробітній платі працівників бюджетної сфери, розрахованої виходячи із розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2022 року – 2893 гривень та розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року – 6500 гривень та з 1 жовтня 2022 року – 2982 гривень та розміру мінімальної заробітної плати з 1 жовтня 2022 року – 6700 гривень.   Також, максимально вишукано фінансовий ресурс для збільшення стимулюючих виплат.
Загальний обсяг видатків  бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік визначено у сумі  186560665 грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету в сумі 177372427 грн та видатків спеціального фонду бюджету – 9188238 грн, в тому числі бюджет розвитку що передається із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду – 3384960 грн (субвенція з державного бюджету – 44460 грн. та кошти бюджету селищної територіальної громади – 3340500 грн.).
Видатки загального та спеціального фондів бюджету селищної територіальної громади у 2022 році фінансуватимуться за рахунок:
- доходів   бюджету  селищної ТГ                           -   116791301 грн;
- власних надходжень бюджетних установ             - 5550778 грн.;
- трансфертів з державного та місцевого бюджету – 64218586 грн;
 в тому числі:
-  базової дотації з державного бюджету                  -   6029400 грн;
- дотації з місцевого  бюджету на здійснення
  переданих  з державного бюджету  видатків
  з утримання закладів освіти та охорони здоров"я
  за рахунок відповідної  додаткової дотації
  з державного бюджету                                             -   1006496 грн;  
- дотації з місцевого  бюджету на проведення 
  розрахунків протягом опалювального періоду
  за комунальні послуги за енергоносії, які
  споживаються установами, організаціями,
  підприємствами, що утримуються за рахунок
  відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок
  відповідної  додаткової дотації з
  державного бюджету                                                - 748800 грн.;
  •   освітньої субвенції з державного бюджету
       місцевим бюджетам                                                -   53850300 грн.;
  • субвенції з місцевого бюджету на здійснення
      переданих видатків у сфері освіти за рахунок
      коштів освітньої субвенції                                      - 2414000 грн.;
  • субвенції з місцевого бюджету на надання
      державної підтримки особам з особливими
      освітніми потребами за рахунок відповідної
      субвенції з державного бюджету                           - 169590 грн.
 
По  головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради в  бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік передбачено обсяг планових асигнувань в сумі 125707109 грн., з них по загальному фонду – 120531837 грн. та по спеціальному фонду – 5175272 грн.  Фінансування буде здійснюватись за рахунок:
1.Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 66711607 грн.
2.Дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  - 348800 грн.,
3.Освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам –53850300 грн.,
          4. Субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 169590 грн.,
          5. Власних надходжень бюджетних установ – 4626812 грн.
 
По головному розпоряднику бюджетних коштів – Летичівській селищній раді обсяг планових асигнувань на 2022 рік в бюджеті  громади становить 46491258 грн., з них по  загальному фонду – 43031892 грн. та по спеціальному фонду – 3459366 грн.
Фінансування видатків по вказаному головному розпоряднику коштів буде здійснюватись за рахунок:
1. Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 42300396 грн.
2. Субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2414000 грн.
3.Дотації з місцевого  бюджету на здійснення переданих  з державного бюджету  видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 1006496 грн.
4. Дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  - 400000 грн.,
5.Власних надходжень бюджетних установ – 370366 грн.
По головному розпоряднику бюджетних коштів - відділу культури, туризму,  національностей та релігій  Летичівської селищної ради в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік передбачені видатки в сумі 12777892 грн,  з них по загальному фонду – 12224292 грн. та спеціальному фонду – 553600  грн. Фінансування видатків по відділу буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 12224292 грн. та власних надходжень установ – 553600 грн.
По головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу фінансів Летичівської селищної ради обсяг планових призначень становитиме 1584406 грн. Фінансування буде здійснюватись за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади.
 
 
                                            Освіта
На утримання установ та закладів   галузі «Освіта», в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік передбачений обсяг асигнувань в  сумі 129214802 грн, з них по:
  - загальному фонду – 124137527 грн.;
  - спеціальному фонду – 5077275 грн.
Дані кошти будуть спрямовані на утримання   установ та закладів освіти, в тому числі :
- закладів загальної середньої освіти – 81066411 грн.,
- закладів дошкільної освіти – 28907714 грн.,
- закладу позашкільної освіти – 4267766 грн.,
- дитячої школи мистецтв – 4554014 грн.,
- інклюзивно – ресурсного центру – 2692531 грн.,
- інших закладів освіти -   7726366 грн.
Розрахунковий фонд заробітної плати працівників   установ та закладів освіти обчислений в сумі 108788673 грн.
Даний обсяг асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати та надбавки за престижність в розмірі 10 %.
Видатки на придбання продуктів харчування передбаченні в сумі 4878875 грн., з них :
- учнів закладів загальної середньої освіти – 2833622 гривень;
- дітей в закладах дошкільної освіти  передбачені в сумі 2045253 гривень.  
Потреба у видатках обрахована згідно затверджених норм харчування на 1 дитину у навчальних закладах  та рішення виконавчого комітету Летичівської селищної ради  № 137 від 17.09.2021 року «Про  встановлення розміру плати за харчування здобувачів освіти в закладах освіти громади».
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів  і становлять  6537344 гривень.
В проєкті бюджету селищної територіальної громади на 2022 рік враховано кошти субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 169590 грн, з яких: видатки споживання – 125130 грн, видатки розвитку – 44460 гривень.
 Кошти  субвенції будуть спрямованні:
- на оплату за проведення корекційно-розвиткових занять і придбання спеціальних засобів корекції для вихованців інклюзивних груп закладів дошкільної освіти – 56530 грн, виходячи із кількості вихованців інклюзивних груп – 5 (видатки споживання – 41710 грн. (по 8,3 тис.грн на кожного вихованця), видатки розвитку – 14820 грн.);
-на оплату за проведення корекційно-розвиткових занять і придбання спеціальних засобів корекції для учнів інклюзивних класів загальної загальної середньої освіти – 113060 грн, виходячи із кількості учнів інклюзивних класів–10, (видатки споживання – 83420  грн., видатки розвитку – 29640 грн.).
Обсяг планових призначень в бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік  на утримання  закладів загальної середньої освіти передбачається в сумі 81066411 грн., з них по загальному фонду – 78475191 грн. та по спеціальному фонду – 2591220 грн. (по КПКВКМБ 0611021 – 8630373 грн., по КПКВКМБ 0621021 – 5804414 грн., по КПКВКМБ 0631021 – 4138826 грн., по КПКВКМБ 0641021 – 9362498 грн., по КПКВКМБ 0611031 – 17514300 грн., по КПКВКМБ 0621031 – 11576000 грн., по КПКВКМБ 0631031 – 5179000 грн., по КПКВКМБ 0641031 – 19581000 грн.).
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», передбачено з Державного бюджету освітню субвенцію на фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників  загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 53850300 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам за посадовими окладами, доплат і надбавок, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення та надбавки за престижність в розмірі 10 %.
За рахунок коштів  бюджету селищної теритоіальної громади по загальному фонду  передбачено обсяг асигнувань в сумі 24624891 грн., з них планові призначення для виплати заробітної плати з нарахуваннями  обслуговуючого персоналу по закладах загальної середньої освіти плануються в сумі 16557579 грн., на оплату енергоносіїв передбачається 4236547 грн.,   придбання продуктів харчування – 2833622 грн., для придбання медикаментів – 105310 грн., придбання предметів, матеріалів  - 549591 грн.,  на оплату послуг по медичному огляду працівників   закладів загальної середньої освіти– 114260 грн.,  інші видатки – 227982 грн.                
 По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень для придбання продуктів харчування в сумі   2470000 грн. та для виплати заробітної плати з нарахуваннями -  121220 грн.
 
Обсяг видаткової частини бюджету  громади на 2022 рік на утримання   закладів дошкільної освіти планується в сумі 28907714 грн., з них по загальному фонду – 26872122 грн, по спеціальному фонду – 2035592 грн. (по КПКВКМБ 0611010 – 7390156 грн., по КПКВКМБ 0621010 – 3600870 грн., по КПКВКМБ 0631010 – 1975160  грн., по КПКВКМБ 0641010 – 6371563 грн., по КПКВКМБ 0651010 – 9569965 грн.).
По загальному фонду обсяг асигнувань на виплату заробітної плати з нарахуваннями передбачаються в сумі 22719016 грн., на оплату енергоносіїв передбачено асигнувань в сумі 1592059 грн., видатки на забезпечення продуктами харчування вихованців дошкільних навчальних закладів   становлять  2045253 грн. Для придбання предметів, матеріалів та іграшок в дошкільних навчальних закладах передбачається обсяг планових призначень в сумі 270541 грн., придбання медикаментів – 61374 грн., на оплату послуг по медичному огляду працівників   закладів  - 52600 грн., інші видатки – 131279 грн.
По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень для придбання продуктів харчування в сумі   1903557 грн. та для виплати заробітної плати з нарахуваннями -  132035 грн.
За рахунок власних доходів  бюджету громади асигнування на надання позашкільної освіти, заходи з позашкільної роботи по КПКВКМБ 0611070 планується обсяг асигнувань в сумі 4259806 грн.  На виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано  4142932 грн., що забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень, надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за  престижність в розмірі 10 %,  матеріальної допомоги,  доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Витрати на енергоносії становитимуть 84285 грн.
На утримання групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти по КПКВКМБ 0611141 в   бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік передбачено обсяг асигнувань  в сумі 7556773 грн., в тому числі видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачено 5317405 грн., на оплату енергоносіїв – 161265 грн., придбання паливно – мастильних матеріалів для забезпечення підвозу учасників освітнього процесу до закладів освіти та запчастин до автобусів – 1755103 грн.
Для надання спеціалізованої освіти мистецькими школами (утримання Летичівської дитячої школи мистецтв) по КПКВКМБ 1011080 в  бюджеті селищної територіальної громади передбачено асигнувань на 2022 рік  на суму 4554014 грн., з них по загальному фонду – 4148014 грн., спеціальному фонду – 406000 грн. По загальному фонду для фінансування виплат заробітної плати з нарахуваннями    заплановані кошти в сумі 3485908 грн., для оплати комунальних послуг та енергоносіїв   - 463188 грн..
По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи та орендної плати передбачаються видатки в сумі 406000 грн., які  заплановано на  придбання предметів, матеріалів та оплати послуг (крім комунальних) - 205300 грн. і на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 200700 грн.
 
В проєкті бюджету територіальної громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0111152 передбачено цільові видатки субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в сумі  2414000 грн, виходячи із штатної чисельності педагогічних працівників   інклюзивно-ресурсного центру   та фонду заробітної плати кожного працівника, в складі якого враховано усі надбавки та доплати обов’язкового характеру згідно чинного законодавства (в тому числі надбавка за престижність праці в розмірі 20 % посадового окладу), матеріальна допомога на оздоровлення.
 
На утримання  КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в  бюджеті громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0111151 за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади  передбачено обсяг асигнувань  в сумі 278531 грн., які будуть спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючого персоналу центру – 239210 тис.грн. та інші поточні видатки – 39231 грн.
                  
               Молодіжні програми, фізична культура і спорт
 
Обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0615031 на утримання дитячо – юнацької спортивної школи  в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік заплановано в сумі 1801806 грн.  Обсяг видатків на заробітну плату з нарахуваннями  планується в сумі 1664952 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Видатки на енергоносії заплановано в сумі 56639 грн.
На виконання заходів цільової програми розвитку фізичної культури і спорту на 2022-2026 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади для проведення  навчально – тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту плануються асигнування по КПКВКМБ 0615011 в сумі 52500 грн. та неолімпійських видів спорту по КПКВКМБ 0615012 – 20700 грн.
Крім того на здійснення  заходів та реалізації проектів на виконання цільової програми "Молодь Летичівщини" на 2018-2022 роки по КПКВКМБ 0613131 передбаченні планові призначення в сумі 16000 грн.
                           
                                          Культура
На утримання установ та закладів галузі «Культура» в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік передбачені видатки в сумі 7744851 грн.,  з них по загальному фонду – 7597251 грн. та спеціальному фонду – 147600  грн.  Даний обсяг асигнувань буде спрямований на утримання слідуючих закладів:
- бібліотек – 3067178 грн.,
- будинків культури та сільських клубів – 4072723грн.,
- інших закладів – 604950 грн.
Розрахунковий фонд заробітної плати працівників   установ обчислений в сумі 6807821 грн.  Даний обсяг асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2021 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту, і становлять 457764  грн.
 Планових асигнувань на забезпечення діяльності бібліотек по КПКВКМБ 1014030 передбачено в бюджеті територіальної громади  на суму 3067178 грн.  На виплату заробітної плати з нарахуваннями   заплановано асигнувань в сумі 2688844 грн, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 211102 грн., інші поточні видатки – 167232 грн.
По КПКВКМБ 1014060 для забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів  та інших клубних закладів в   бюджеті територіальної шромади передбачено асигнувань на суму  4072723 грн., з них по загальному фонду – 3925123 грн. та  по спеціальному фонду – 147600 грн.
По загальному фонду на виплату заробітної плати з нарахуваннями   заплановано асигнувань  на суму 3557777 грн, на оплату енергоносіїв – 246662 грн., інші поточні видатки – 120684 грн. По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установ та орендної плати заплановано асигнувань в сумі 147600 грн. для виплати заробітної плати з нарахуваннями – 115900 грн. та фінансування інших поточних видатків – 12300 грн..
По КПКВКМБ 1014082 на виконання програми розвитку культури, туризму та популяризації культурної спадщини в Летичівській селищній раді на 2021 - 2023 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради № 37 від 13.07.2021 року передбачений обсяг асигнувань в сумі 40000 грн.
По КПКВКМБ 1014081 на утримання   інших закладів в галузі культури (бухгалтерії) в бюджеті громади передбачений обсяг асигнувань в сумі 564950 грн. (для виплати заробітної плати з нарахуваннями).
                               
                                          Охорона здоров’я
 
По КПКВКМБ 0112111 на утримання  КНП «Летичівський ЦПМСД» відповідно до Програми розвитку первинної медико - санітарної допомоги Летичівської селищної ради на 2022-2024 роки в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2022 рік по загальному   фонду передбачені видатки в сумі 1355000 грн.
Фінансування видатків     буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 900000 грн.,  дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з  державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 355000 грн. та дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  - 100000 грн.  Дані кошти будуть спрямовані на:
- виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам сільської медицини – 302500 грн.,
-  оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичних закладів – 452500 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту,
- придбання вакцини для проведення щеплень  -  117500 грн.,
- інші виплати населенню – 295000 грн.,
- придбання дезинфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту – 100000 грн.,
- інші видатки – 87800 грн.
Крім того по КПКВКМБ  0112152 на виконання регіональної програми  покращення надання медичної допомоги хворим, які потребують гемодіалізу на 2022-2024 роки в  бюджеті селищної територіальної громади передбачено планові призначення в сумі 147000 грн.
По КПКВКМБ 0112010  На утримання  КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради  по загальному фонду бюджету громади передбачені асигнування в сумі 2180000 грн.  Фінансування видатків     буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 1228504 грн., дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з  державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 651496 грн.  та дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету  в сумі 200000 грн.
Відповідно до програми розвитку Комунального некомерційного підприємства  "Летичівська багатопрофільна лікарня" Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області  на 2022 - 2024 роки в    бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік предбачено обсяг асигнувань 2150000 грн. Дані кошти будуть спрямовані на оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичного закладу, які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту.  На виконання заходів програми  фінансової підтримки в надані послуг з медичних оглядів призовників, допризовників, офіцерів запасу за призовом, що надаються комунальним некомерційним підприємством «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області на 2021-2023 роки обсяг планових асигнувань становитиме 30000 грн.
 
                 Соціальний захист та соціальне забезпечення
 
По КПКВКМБ 0113104 на утримання  Летичівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в    бюджеті територіальної громади на 2022 рік планується обсяг асигнувань в сумі 6030634 грн., з них по загальному фонду – 5770634 грн. (доходи бюджету селищної територіальної громади) і спеціальному фонду – 260000 грн. (власні надходження закладу).
На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам центру планується обсяг видатків в сумі 5695183 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982  грн.; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, в святкові дні, шкідливі умови праці, вислугу років тощо);  доплати до рівня мінімальної заробітної плати.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2019-2020 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за  2021 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), діючих тарифів, проіндексованих на коефіцієнти росту, і становлять в сумі 52991 грн.
По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи заплановано видатки на суму 260000 грн., що будуть спрямовані на виплату частини заробітної плати з нарахуваннями соціальним робітникам – 122000 грн., придбання предметів, меатеріалів та оплати послуг (крім комунальних) –89000 грн. і оплату електроенергії – 49000 грн.
 
По КПКВКМБ 0113242 на виконання заходів програми "Турбота" Летичівської селищної ради на 2020-2022 роки  в   бюджеті громади на 2022 рік заплановані видатки в сумі 500000 грн.,  а саме на надання матеріальної допомоги по поховання самотніх громадян та  громадян непенсійного віку, які на момент смерті не працювали, матеріальної допомоги на лікування, в т.ч. важкохворим та  онкохворим громадянам, матеріальної допомоги сім’ям громадян, демобілізованих з військової строкової служби в Збройних силах України,  надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб.
       
По КПКВКМБ 0113121 на утримання центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді    в   бюджеті на 2022 рік по загальному   фонду передбачені видатки в сумі 788781 грн.  Розрахунковий фонд заробітної плати з нарахуваннями працівників центру обчислений в сумі  750280 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6500 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень та з 1 жовтня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2982 грн.; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення. На виконання заходів програми   подальшого вдосконалення соціальної роботи у Летичівській селищній раді на 2019-2023  роки, в   бюджеті громади передбаченні кошти в сумі 30000 грн. для проведення заходів центру.
По КПКВКМБ 0113210 на виконання заходів програми організації та проведення громадських робіт на території  Летичівської  селищної ради  на 2022  рік в   бюджеті  громади передбачено обсяг асигнувань в сумі 10000 грн.
 
За рахунок власних надходжень   загального фонду  бюджету селищної територіальної громади на виконання заходів комплексної програми соціального захисту пільгових категорій громадян Летичівської територіальної громади на 2021-2022 роки передбачений обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0113033 на фінансування компенсаційних виплат на пільговий проїзд окремим категоріям громадян на приміських та міських маршрутах – 350000 грн. та по КПКВКМБ 0113032  пільг окремим категоріям  громадян з оплати послуг зв’язку – 10000 грн. На виконання програми забезпечення надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають  соціальні послуги  громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги на 2022 рік  для виплати грошової компенсації  фізичним особам по КПКВКМБ 0113160  передбачений обсяг асигнувань в сумі – 300000 грн.
 
                                     Державне управління
 
По галузі «Державне   управління» в бюджеті селищної територіальної громади передбачається обсяг асигнувань в сумі  25708345 грн., в тому числі по загальному фонду -  25082979 грн. та по спеціальному фонду – 625366 грн.
По КПКВКМБ 0110180 передбачені обсяг асигнувань в сумі 303100 грн., в тому числі на виконання заходів програми фінансування заходів державного, обласного, місцевого  значення  у Летичівській селищній раді на 2021-2022 роки передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 150000 грн. для проведення заходів з відзначення державних та професійних свят та інших заходів, на виконання заходів програми посилення публічної безпеки і боротьби зі злочинністю Летичівської селищної ради "Правопорядок 2021-2025"  передбачається обсяг асигнувань в сумі 23500 грн. для обслуговування камер відеоспостереження. Відповідно програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Летичівської селищної ради на 2021-2025 роки обсяг планових призначень становитиме 21600 грн. та відповідно програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної   територіальної громади на 2021-2023роки  - 108000 грн.
 
По утримання апарату селищної  ради та виконавчих органів ради в  бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 24810823 грн., в  тому числі по загальному фонду  в сумі  24185457 грн. та по спеціальному фонду – 625366 грн. (по КПКВКМБ 0110150 - 21516661 грн., по КПКВКМБ 0610160 - 1340729 грн., по КПКВКМБ 1010160 – 479027 грн., по КПКВКМБ 3710160 –1474406 грн.).
Заробітна плата  з нарахуваннями обрахована згідно постанови КМУ від 9.03.2006р. №268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”  із змінами.  Обсяг запланованих асигнувань на заробітну плату з нарахуваннями планується в сумі 23085831грн., на оплату енергоносіїв та комунальних послуг буде спрямовано 435240 грн.,  на оплату послуг зв’язку, транспортне обслуговування, поточний ремонт та інші адміністративно-господарські витрати – 664386 гривень.    По спеціальному фонду планується обсяг призначень в сумі 110366 грн. для придбання предметів та матеріалів (за рахунок плати за послуги, що надаються бюджетними установами) та 515000 грн. для придбання основних засобів (за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади).
 По КПКВКМБ 0117680 для оплати членських внесків до асоціації органів місцевого самовряврядування в бюджеті громади передбачається обсяг асигнувань в сумі 46600  грн.  відповідно програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної  територіальної громади на 2021-2023 роки.
Також в   бюджеті громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0120180 на виконання заходів програми діяльності та розвитку Трудового архіву  Летичівської селищної ради Летичівського району Хмельницької області на 2019 - 2022 роки передбачено  обсяг асигнувань для  фінансування Трудового архіву в сумі 594422 грн.  Асигнування на заробітну плату з нарахуваннями плануються в розмірі 525478 грн. Видатки на енергоносії передбачені у відповідності до їх фактичного використання в 2019-2020 роках та за 10 місяців 2021 року, а також з врахуванням прогнозного росту цін і тарифів і складають 64144 грн.
 
                          Житлово – комунальне господарство
 
В бюджеті територіальної громади  на 2022 рік за  КПКВКМБ 0116030 по загальному фонду передбачено кошти на проведення робіт з благоустрою  сіл та селища та оплати електроенергії по вуличному освітленню в сумі 1500000 грн., з врахуванням  виконання завдань і заходів, визначених у  програмі благоустрою Летичівської селищної ради на 2022 рік.
Дані кошти будуть спрямовані на :
- придбання матеріалів для вуличного освітлення (світильники, лампочки, таймера), господарських та будівельних матеріалів  – 150000 грн.,
- оплату послуг по поточному ремонту ліній електропередач вуличного освітлення, оплата послуг по обслуговуванню світлоточок, оплаті послуг по обрізці аварійних дерев, оплаті послуг по очищенню та ремонту громадських кирниць, транспортних послугах та інше - 450000 грн.,
- оплату  електроенергії для вуличного освітлення – 900000 грн.
На виконання заходів програми розвитку та фінансової підтримки комунального госпрозрахункового підприємства "Злагода" Летичівської селищної ради на 2022 рік  в   бюджеті  селищної територіальної громади по КПКВКМБ 0116020 передбачаються планові призначення в сумі 1700000  грн. для надання фінансової підтримки підприємству.                
 Відповідно програми відшкодування різниці між затвердженим розміром ціни (тарифу) на послуги водопостачання та розміром економічно обгрунтованих витрат  на виробництво  (надання) послуг центраізованого водопостачання для КГП "Злагода" на 2022 рік по КПКВКМБ 0116071 планується обсяг асигнувань в сумі 500000 грн. для проведення зазначених відшкодувань КГП «Злагода».
По КПКВКМБ 0117310 на виконання заходів програми   "Питна вода на 2020-2025 роки"    в   бюджеті громади по спеціальному фонду передбачені кошти в сумі  1410000 грн.     Дані кошти   будуть спрямованні на проведення  коригування та  експертизи проєктно – кошторисної документації реконструкції очисних споруд в смт.Летичів – 500000 грн., на виготовлення проєктно – кошторисних документацій на нове будівництво мереж  водопостачання   в с.Новокостянтинів та смт.Летичів Хмельницького району, Хмельницької області  - 160000 грн. та нове будівництво мережі водопостачання по вул.Моложіжна, вул.Центральна в с.Ялинівка, Хмельницького району, Хмельницької області – 750000 грн. 
 По загальному фонду бюджету за КПКВКМБ 0116013 передбачається фінансування в сумі  20000 грн. для проведення аналізу якості питної води відповідно завдвнь та заходів програми   "Питна вода на 2020-2025 роки".
 
По КПКВКМБ 0117461 на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок    бюджету передбачається плановий обсяг асигнувань   в сумі 1780000 грн., в тому числі по загальному фонду на поточний ремонт та експлуатаційне утримання комунальних доріг – 1700000 грн. та по спеціальному фонду  на виготовення та проведення експертизи  проєктно – кошторисної документації на проведення капітального ремонту дороги по вул.Якова Гальчевського та  вул.Руданського– 80000грн.
 
По спеціальному фонду в   бюджеті селищної територіальної громади на 2022 рік по КПКВКМБ 0117330 передбачені видатки на виготовлення проєктно – кошторисної на реконструкції парку та центральної частини  смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області в сумі 300000 грн.
По КПКВКМБ 0117321 в бюджеті   громади на 2022 рік  передбачено обсяг асигнувань в сумі 50000 грн. на виготовлення та  експертиза проектно - кошторисної документації на реконструкцію Голенищівської загальноосвітньої школи 1-3 ступеніва (заміна даху) по вул.Присяжнюка Руслана, 63 с.Голенищеве, Хмельницького району, Хмельницької області та по   КПКВКМБ 0127321 – 54000 грн. для виготовлення проєктно - кошторисної документації на капітальний ремонт даху приміщення Летичівського ліцею № 3 по вул.Горбатюка,3 в смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області.
По КПКВКМБ 0117325 планується в 2022 році виготовлення проєктно - кошторисної документації "Реконструкція стадіону по вул.І.Франка, 37/1 в смт.Летичів, Хмельницького району, Хмельницької області на суму 400000 грн.
 
                                     Природоохоронні заходи
 
 З метою виконання завдань Програми забезпечення екологічного безпечного збирання, перевезення, захоронення відходів у населених пунктах Летичівської сеищної ради на 2022-2024 роки, по спеціальному фонду бюджету  передбачено видатки на утилізація відходів по КПКВКМБ 0118312 у сумі  70000 грн.
Проведення даних заходів передбачено за рахунок надходжень спеціального фонду бюджету від сплати  екологічного податку (надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) у сумі 70000 грн.
 
  По КПКВКМБ 0117350 на виконання заходів програми  забезпечення містобудівною  документацією населених пунктів на території Летичівської селищної ради на 2022 рік  для виготовлення містобудівної документації  смт.Летичева по спеціальному фонду бюджету передбачені видатки в сумі 700000 грн.
 
       Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних
                   ситуацій та наслідків стихійного лиха
 
        На виконання програми  захисту  населення  і  територій від  надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру  на території Летичівської селищної ради на 2020-2025 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік передбачено обсяг  асигнувань на слідуючі напрямки:
- по КПКВКМБ 0118130 на утримання  двох місцевих пожежних команд  кошти в сумі 1073864 грн., в тому числі по загальному фонду - 1059864 грн. на оплату праці з нарахуваннями  914351 грн., що становить 86,3 % до загального обсягу фінансування. Даний обсяг асигнувань  забезпечує розрахункову потребу для виплати заробітної плати за посадовими окладами з врахуванням доплати до мінімальної заробітної плати та доплат обов’язкового характеру, виплату допомоги на оздоровлення. Обсяг асигнувань на енергоносії передбаченний в сумі 33810 грн. По спеціальному фонду планові призначення становлять 14000 грн., що плануються на придбання основних засобів,
 - по КПКВКМБ 0118120 на утримання  аварійно - рятувальної станції передбачається фінансування в сумі 555865 грн., в тому числі на оплату праці з нарахуваннями – 240565 грн.  та енергоносії  2280 грн.,
  - по КПКВКМБ 0118110 для поповнення матеріального резерву   з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій передбачено видатки в сумі 50000 грн.
 
  По КПКВКМБ 0118230 на виконання заходів програми "Поліцейський офіцер громади" Летичівської селищної ради на 2020-2022 роки в   бюджеті Летичівської селищної територіальної громди на 2022 рік   передбачений обсяг планових асигнувань в сумі 6800 грн. для оплати послуг інтернету та матеріального забезпечення. 
 
     На формування  резервного фонду бюджету селищної територіальної громади по КПКВКМБ 3718710  заплановано обсяг асигнувань в  сумі 110000 грн.
       4.Обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин.
 
Обсяг трансфертів, які надаються з державного та місцевого бюджету  бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік   становить  64218586 гривень.
Особливостями міжбюджетних відносин на 2022 рік є:
          - обсяг додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я   становить 1006496 грн.,
          - обсяг базової дотації – 6029400 грн.,
          - обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 53850300 грн.,
           - обсяг дотації з місцевого  бюджету на проведення  розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги за енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних  місцевих бюджетів,  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету – 748800 грн.,
          - обсяг субвенції з місцевого бюджету   на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2414000 грн.,
          - обсяг субвенції з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 169590 грн.
 
5. Інформація щодо погашення місцевого боргу
 
Боргові зобов’язання за місцевими внутрішніми запозиченнями та місцевими зовнішніми запозиченнями шляхом отримання кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій в   бюджеті Летичівської селищної територіальної громади відсутні.
 
 6. Перелік інвестиційних проєктів на плановий бюджетний період.
 
Даним проєктом рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2022 рік фінансування інвестиційних проектів не передбачається.
 
         7.Інформація про хід виконання бюджету           Летичівської селищної територіальної громади  за 11 місяців 2021 рік
 
Зміни до бюджетного законодавства дозволили збільшити ресурс  бюджету  громади та підвищили рівень його фінансової забезпеченості.
Так, за 11 місяців 2021 року до загального фонду  бюджету селищної територіальної громади надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) без врахування міжбюджетних трансфертів 91,468 млн. грн., що становить 100,7% (+0,646 млн. грн.) до показників, затверджених селищною радою за 11 місяців 2021 року. Порівняно з 2020 роком доходи до загального фонду зросли на 5,666 млн.грн.
 

 
 
 
 

 
У структурі доходів загального фонду  бюджету за 11 місяців 2021 року найбільшу питому вагу займає податок та збір на доходи фізичних осіб – 59,4%, єдиний податок – 13,9%, плата за землю -11,3%, акцизний податок – 11,3%.
До загального фонду бюджету селищної територіальної громади за 11 місяців 2021 року надійшло з врахуванням трансфертів 157,688 млн. грн., виконання планових призначень склало 99,9%.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
За 11 місяців 2021 року доходи загального фонду  бюджету селищної ТГ збільшились у порівнянні з доходами 2020 року на 12,143 млн.грн.
За січень-листопад 2021 року ненадійшло запланованих  85,0 тис.грн. офіційних трансфертів.
Зростання доходів загального фонду до 2020 року (млн.грн.)
За 11 місяців 2021 року  до  бюджету селищної територіальної громади надійшло трансфертів в сумі 66,221 млн. грн., в тому числі:
• базової дотації – 7,447 млн. грн.;
• освітньої субвенції – 48,429 млн. грн.;
          • дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 1,999 млн. грн.
Отримані місцевим  бюджетом  доходи спрямовано на:
- виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами;
- оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ громади;
- фінансування інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм.
За 11 місяців 2021 року профінансовано видаткову частину загального та спеціального фонду на суму 155,4 млн. грн.
 
ДіаграмаВик11_2021
 
 
Охорона здоров’я
Фінансування галузі – 4,5 млн. грн.
Освіта
Фінансування галузі – 103,6 млн. грн. (на 10,3 млн. грн. більше, ніж у 2020 році, 111,0% росту), в тому числі 
за рахунок освітньої субвенції  з державного бюджету – 48,2 млн. грн.
Фізична культура і спорт
Фінансування галузі – 1,8  млн. грн. (105,9% росту до 2020 року)
Культура
Фінансування галузі – 6,5 млн. грн.  (105% росту до 2020 року)
Соціальний захист
Фінансування галузі – 6,8 млн. грн. (117,2 % росту до 2020 року)
 
 
ІІ. Прогноз
 бюджету селищної територіальної громади  на 2023 - 2024 роки
1. Загальна частина
Прогноз  бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки розраховано на базі макроекономічних показників економічного і соціального розвитку України на 2022 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки», а також з застосуванням норм чинних Бюджетного та Податкового кодексів України, а також нормами Закону України «Про державний бюджет на 2022 рік» та  доведеними рішеннями Хмельницької обласної ради.
Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів, забезпечення самостійності, зміцнення фінансової спроможності бюджету, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами.
Основними завданнями прогнозу є:
- активізація підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки для підвищення податкоспроможності.
- підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків;
- посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету;
- забезпечення фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року тощо.
Прогноз бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.
На середньострокову перспективу основними завданнями є:
- забезпечення зростання доходної частини бюджету селищної територіальної громади за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки;
- збільшення фонду оплати праці працівників підприємств, установ, організацій;
- покращення добробуту та якості життя населення шляхом виконання державних соціальних стандартів та гарантій;
 - підвищення ефективності управління бюджетними коштами шляхом оптимізації бюджетних програм.
Прогнозні показники  бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності та формування показників проєкту  бюджету.
2. Основні індикативні прогнозні показники   бюджету селищної територіальної громади на 2022-2024 роки
 
Під час розрахунку індикативних прогнозних показників надходжень  бюджету громади на 2022 - 2024 роки враховані схвалені постановою  Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки» макроекономічні показники, які використовувалися для обрахунку Державного бюджету України на 2022 рік, а також враховані фактори, які впливають на формування доходної частини бюджету.
В частині формування доходів  бюджету селищної територіальної громади передбачається:
- збільшення фонду оплати праці працівників у 2022-2024 роках;
- збереження порядку визначення стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму;
- незастосування індексації ставок, визначених у абсолютних значеннях по рентних платежах та екологічному податку.
Додаток 1.
        (тис грн)
Показник 2021 рік 2022 рік 2023 рік 2024 рік
Загальний фонд
Доходи (з трансфертами) 175 743,9 180 757,4 189 148,4 201 536,9
Видатки (з трансфертами) 134 726,3      
Кредитування усього, у тому числі:  
0
0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0,0 0,0 0 0,0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") 5 234,7      
Спеціальний фонд
Доходи (з трансфертами) 5113,0 5  803,3 4 220,9 4476,6
Видатки (з трансфертами) 8 781,6      
Кредитування усього, у тому числі: 0 0,0 0,0 0,0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") -5 033,4      
Разом
Доходи (з трансфертами) 180 856,9 186 560,7 193 369,3 206 013,5
Видатки (з трансфертами) 143 507,9      
Кредитування усього, у тому числі: 0 0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") 0,0 0,0 0,0 0,0
         
 
3. Дохідна спроможність  бюджету селищної територіальної громади
3.1. Структура доходів та частка трансфертів в них.
Загалом ресурс  бюджету селищної територіальної громади на 2022, 2023 та 2024 рік становить, відповідно     186 560,7 тис. грн. та   193 369,3 тис. грн. та 206 013 тис.грн. відповідно,  у тому числі:
  • доходи бюджету селищної територіальної громади (без врахування міжбюджетних трансфертів) –  122 342,1 тис. грн. та 118 197,0 тис. грн. та 124959 тис.грн. відповідно;
  • трансферти з державного бюджету – 59 879,7 тис. грн., 71262,3 тис. грн. та  76958,2 тис.грн. відповідно, з них:
  • базова дотація – 6029,4 тис. грн.,  7414,7 тис грн  та 8753,7 тис.грн. відповідно;
  • додаткова дотація на фінансування переданих з державного бюджету видатків з урахуванням закладів освіти та охорони здоров’я – 1006,5 тис.грн., на 2023 та 2024 роки – 987,0 тис.грн;
  • освітня субвенція – 53 850,3 тис. грн., 63847,6 тис гривень та 68204,5 тис.грн. відповідно.
Частка трансфертів з державного бюджету у загальних обсягах доходів на 2022 рік становитиме 34,4 %, а на 2023 рік – 36,9%, на 2024 рік – 37,4% .
Додаток 2.
Доходи  бюджету селищної територіальної громади на 2021-2024 роки
 (тис.грн.)
Показник 2021 рік 2022 рік 2023 рік 2024 рік
Загальний обсяг доходів, усього, у тому числі: 179 990,5 186 560,7 193369,3 206 013,5
міжбюджетні трансферти, усього з них: 75324,6 64 218,6 75271,4 81054,4
дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 8124,0 6029,4 7414,7 8753,7
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 52622,6 53850,3 63847,6 68204,5
податкові надходження, усього, з них: 100 443,0 115747,8 113036,0 119542,5
податок та збір на доходи фізичних осіб 54351,3 74303,8 72535,0 78225,5
податок на прибуток підприємств 30,0 35,0 40,0 45,0
рентна плата за використання  інших   природних ресурсів 1905,0 1903,0 2005,0 2155,0
Місцеві податки 27031,1 28 236,0 28436,0 28893,0
Єдиний податок 14280,0 14560,0 15030,0 15280,0
неподаткові надходження, усього, з них: 4222,9 6 594,3 5061,9 5416,6
Власні надходження бюджетних установ 3635,8 5550,8 4148,9 4402,6
Доходи від операцій з капіталом 260,3 182,5    
Плата за надання адміністративних послуг 690,0 700,0 770,0 830,0
 
3.2 . Основні бюджетоутворюючі податки та збори.
У структурі доходів загального фонду  бюджету на 2022, 2023 та 2024 роки найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб -  63,8%, 63,6  та 64,9% відповідно,  місцеві податки – 24,2 %, 24,9% та 24,0% відповідно, акцизний податок – 9,6%, 8,7% та 8,4%  відповідно.
У структурі доходів спеціального фонду  бюджету на 2022, 2023 та 2024 роки найбільшу питому вагу займають власні надходження бюджетних установ – 95,6%, 99,2% та  98,3% відповідно.
3.3.  Вплив на податкову базу   бюджету змін до нормативно-правових актів.
Бюджет селищної територіальної громади отримає додатковий фінансовий ресурс за рахунок:
1. Збільшення мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів призведе до збільшення фонду оплати праці працівників.  Крім того, до бюджету селищної територіальної громади буде направлено додатково 4% ПДФО.  В результаті податок на доходи фізичних осіб у 2022 році збільшиться на 12181,1 тис. грн. проти 2021 року.
         2. Відміна  індексації ставок по рентній платі за спеціальне використання інших   природних ресурсів та по екологічному податку спричинить відсутність росту надходжень до бюджету по вказаних платежах.
3.4.  Втрати  бюджету селищної ТГвнаслідок наданих пільг зі сплати податків та зборів.
Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг зі сплати податків та зборів не приймалися.
3.5.  Перелік заходів, що планується вжити для розширення бази оподаткування та залучення додаткових надходжень до  бюджету селищної територіальної громади.
- підвищення рівня середньомісячної заробітної плати;
- ліквідація випадків виплати заробітної плати працівникам нижче законодавчо встановленого мінімуму на підприємствах, установах та організаціях громади;
- погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності;
- посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань праці;
- детінізація трудових відносин, зокрема через укладення трудових договорів між роботодавцями і найманими працівниками;
- проведення роботи з суб’єктами господарювання, які мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу або на рівні мінімальної заробітної плати;
- скорочення податкового боргу зі сплати податків, зборів і платежів.
 
4. Фінансове забезпечення пріоритетних напрямків розвитку.
Освіта
Пріоритетом розвитку галузі «освіта» є забезпечення доступності до високоякісної освіти всіх громадян селищної ради, забезпечення модернізації освітніх послуг, приведення змісту та структури професійної підготовки кадрів у відповідність із сучасними потребами регіонального ринку праці.
 
Фінансове забезпечення у галузі «освіта» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
У 2023- 2024 роках передбачається здійснити такі заходи:
  • оптимізація мережі закладів та установ освіти, їх укрупнення та об’єднання;
  • удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності позашкільних закладів освіти як координаційних центрів виховної та організаційно-методичної роботи;
  • підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників громади;
  • впровадження в закладах освіти енергозберігаючих технологій;
  • виконання заходів селищних програм в галузі «освіта».

 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підвищення рівня надання та доступності високоякісної освіти для усіх громадян селищної ради, збільшення кількості дітей, охоплених інклюзивною освітою;
- оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти громади;
- підвищення ефективності надання освітніх послуг;
 
Охорона здоров’я
 
Пріоритетами розвитку галузі «охорона здоров’я» є забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами та створення сприятливих умов для життєдіяльності людини.
Фінансове забезпечення у галузі «охорона здоров’я» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- забезпечення удосконалення мережі закладів та установ охорони здоров’я громади шляхом  їх  реорганізації;
- створення на базі існуючої мережі закладів охорони здоров’я системи медичного обслуговування, структурованої за видами медичної допомоги;
- зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів громади шляхом придбання обладнання.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливості щодо його доступності та якості;
- впровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.
-
Духовний та фізичний розвиток
Пріоритетами розвитку у сфері духовного та фізичного розвитку є збереження, відтворення та примноження духовних та культурних здобутків жителів громади та всебічне їх фізичне виховання.
Фінансове забезпечення у сфері духовного та фізичного розвитку здійснюватиметься за рахунок коштів  бюджету селищної ТГ.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- завершити модернізацію мережі бібліотек шляхом її об’єднання;
- збереження об’єктів культурної спадщини;
- створення умов для фізичного виховання і масового спорту в навчальних закладах усіх типів, у місцях проживання та масового відпочинку населення;
- забезпечення підтримки дитячого, дитячо-юнацького спорту,
- забезпечення розвитку олімпійських, не олімпійських видів спорту,
- поступове оновлення спортивної матеріально-технічної бази   дитячо-юнацької спортивної школи і закладів загальної середньої освіти;
- проведення просвітницької роботи з пропагування здорового способу життя та фізичної культури і спорту.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- забезпечення реформування та повноціного функціонування  мережі закладів культури, мистецтва,
- створення мережі центрів надання культурних, освітніх та інших послуг (доступ до мережі Інтернету, семінари та навчання);
- збільшення  рухової активності учнівської та студентської молоді;
- підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та спортом, зміцнення здоров’я населення;
- покращення спортивних результатів спортсменів громади у змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Соціальний захист та соціальне забезпечення
 
Пріоритетними завданнями у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є підвищення ефективності управління бюджетними коштами, які спрямовуються на підтримку соціально вразливих верств населення, реформування системи соціальних послуг, підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення при раціональному використанні бюджетних коштів.
Фінансове забезпечення сфери соціального захисту та соціального забезпечення буде здійснюватись за рахунок коштів  бюджету селищної ТГ.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- покращення матеріально-технічної бази територіального центру;
- надання грошової допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування;
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів соціального спрямування.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підтримка найуразливіших верств населення громади, удосконалення системи соціальних послуг, підвищення їх якості та ефективності;
- покращення соціального діалогу між громадськими організаціями громади та владою.
 
Розвиток дорожньої галузі в громаді
В 2023-2024 роках пріоритетними напрямками у сфері дорожньої галузі будуть:
- забезпечення планомірного розвитку мережі автомобільних доріг, що сприятиме підвищенню безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним траспортом;
- поліпшення транспортно-есплуатаційного стану автомобільних доріг,  
- поліпшення інформаційного забезпечення учасників дорожнього руху.
 
Фінансове забезпечення дорожньої галузі в селищній раді здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2023 та 2024 роках:
- виконання  робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних  доріг комунальної власності у населених пунктах;
- встановлення засобів організації дорожнього руху (знаки, покажчики, назви населених пунктів) та схем маршрутного орієнтування учасників дорожнього руху;
- проведення робіт по влаштуванню  розмітки пішохідних переходів, встановлення   бар'єрної огорожі на аварійно-небезпечних ділянках автодоріг у визначених місцях.
Результати, які плануються досягти:
 - зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод;
- поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;
- поліпшення транспортного сполучення із сільськими населеними пунктами.
 
 
5. Реалізація інвестиційних програм (проєктів)
 
 
Упродовж 2023 і 2024 років планується продовжити комплекс робіт, направлених на розв’язання актуальних проблем соціально-економічного розвитку Летичівської селищної територіальної громади.
                                 
6.Управління місцевим боргом
 
Місцевий борг в  бюджеті селищної ТГ відсутній. На 2023-2024 роки внутрішні та зовнішні запозичення не прогнозуються.
                                     
7. Міжбюджетні відносини
Пріоритетом бюджетної політики у середньостроковому періоді є реформування міжбюджетних відносин з метою забезпечення регіонального економічного зростання, підвищення рівня фінансової незалежності та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
 
Також пріоритетом буде спрямування коштів на проведення робіт капітального характеру на модернізацію у соціально-культурній сфері, в тому числі, із запровадження новітніх технологій у закладах освіти, охорони здоров’я та культури, тощо.
При розподілі субвенції на соціально-економічний розвиток, енергозбереження, співфінансування інвестиційних проектів кошти бюджету селищної територіальної громади в першу чергу будуть спрямовуватися на ті об’єкти соціально-культурної сфери, фінансування яких дасть змогу забезпечити   розвиток громади, підвищить ефективність використання коштів.
 
 
 
Начальник відділу фінансів                                   Людмила СМАГЛЮК