ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Смаглюк Людмила Дмитрівна

Статус:

Прийнятий вцілому

Дата:

22.12.2022

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 8-33/2022
Про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік (22511000000) код бюджету

Автор проєкта
Начальник відділу фінансів
Смаглюк Л.Д
Зі змінами 21.12.2022 р.
                                                                                                  

 ЛЕТИЧІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ  ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

     Р І Ш Е Н Н Я                      
VІІІ скликання
Тридцять третьої сесії
 
22.12.2022 р.                                      Летичів                                      №8        
 
 
 
Про бюджет Летичівської селищної
територіальної громади  на 2023 рік
 
(22511000000)
код бюджету
 
 Керуючись Бюджетним кодексом України, пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
                
                                                     ВИРІШИЛА:
 
        1. Визначити на 2023 рік:
-  доходи бюджету селищної територіальної громади у сумі 191981351 гривень, у тому числі доходи загального фонду  бюджету селищної територіальної громади – 185507893 гривень та доходи спеціального фонду  бюджету – 6473458 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;
-  видатки бюджету селищної територіальної громади у сумі  191981351  гривень, у тому числі видатки загального фонду  бюджету селищної територіальної громади – 182757893 гривень та видатки спеціального фонду   бюджету – 9223458  гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;
- профіцит за загальним фондом  бюджету селищної територіальної громади у сумі 2750000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.
- дефіцит за спеціальним фондом  бюджету селищної територіальної громади у сумі  2750000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.
- оборотний залишок бюджетних коштів  бюджету селищної територіальної громади у розмірі 50000 гривень, що становить 0,027 відсотка видатків загального фонду  бюджету   територіальної громади, визначених цим пунктом;
- резервний фонд  бюджету селищної територіальної громади у розмірі 110 000 гривень, що становить 0,06 відсотка видатків загального фонду  бюджету, визначених цим пунктом.
2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів  бюджету селищної територіальної громади на 2023 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками  3, 4 до цього рішення.
       3. Затвердити на 2023 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.
           Дозволити Летичівській селищній раді  при надходженні в міжсесійний період трансфертів (дотацій, субвенцій) з державного та місцевих бюджетів понад обсяги, враховані в бюджеті селищної територіальної громади  на 2023 рік, збільшувати обсяг доходів та видатків  бюджету селищної територіальної громади на суму трансфертів, одержаних з  державного та місцевих бюджетів та проводити розподіл та перерозподіл зазначених трансфертів між головними розпорядниками коштів   бюджету  селищної територіальної громади за погодженням з постійною комісією селищної ради з  питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг. Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до  бюджету     Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік.
         4. Затвердити на 2023 рік розподіл коштів бюджету розвитку в розрізі інвестиційних проєктів згідно з додатком 6 до цього рішення.
5. Затвердити розподіл витрат бюджету селищної територіальної громади на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 17039503 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.
6. Установити, що в загальному фонді  бюджету селищної територіальної громади на 2023 рік до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97 Бюджетного кодексу України.
         7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду  бюджету селищної територіальної громади на 2023 рік:
       1) у частині доходів є надходження, визначені статтею71 та статтею  691 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97 Бюджетного кодексу України;
       2) у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України;
          8. Визначити на 2023 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками  бюджету селищної територіальної громади видатки загального фонду на:  
- оплату праці працівників бюджетних установ;
- нарахування на заробітну плату;
- придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;
- забезпечення продуктами харчування;
- оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
- соціальне забезпечення;
- поточні трансферти населенню;
- поточні трансферти місцевим бюджетам.
  9.Надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради отримувати, відповідно до статті 73 Бюджетного кодексу України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу, на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, які відповідно до статті 43 Бюджетного Кодексу України покриваються Головним управлінням Державної Казначейської служби України в області в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
 10. Головним розпорядникам коштів  бюджету селищної територіальної громади забезпечити:
1) затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
2) здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
3) здійснення контролю за своєчасним поверненням в повному обсязі до  бюджету селищної територіальної громади коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;
4) взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;
5) доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:
- здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2023 року;
- оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.
6) забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; проведення розрахунків за електричну  енергію, водопостачання, водовідведення, інші енергоносії   та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених лімітів споживання енергоносіїв  у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи  з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
    11.У процесі виконання  бюджету селищної територіальної громади за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів  бюджету селищної територіальної громади надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради  у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі в розрізі економічної класифікації видатків бюджету.
 У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів перерозподіл видатків за бюджетними програмами, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків, а також зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень здійснюються за рішенням сесії селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.
 12.Якщо після прийняття селищною радою рішення про   бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік повноваження на виконання функцій передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів до іншого головного розпорядника бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено.
Передача бюджетних призначень здійснюється за рішенням селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.
Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до селищного бюджету на 2023 рік.
        13. Установити, що це рішення набирає чинності з 1 січня 2023 року.
        14. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.  
        15. Відділу фінансів забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.
        16. Контроль за виконанням рішення покласти на начальника відділу фінансів селищної ради та постійну комісію селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг (голова комісії Морозова О.М.).
 
 

Селищний голова                                                                   Ігор ТИСЯЧНИЙ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
ДО    БЮДЖЕТУ ЛЕТИЧІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ   ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ   НА 2023 РІК  
 
 
  1. Інформація про соціально-економічний стан Летичівської селищної ради в 2022 році та прогноз її розвитку на 2023 бюджетний рік, покладені в основу проєкту бюджету селищної територіальної громади 
 
Соціально-економічний розвиток селищної ради за січень-жовтень 2022 року
 
                        
Протягом 2022 року, в умовах воєнного стану, робота Летичівської селищної ради зосереджувалася на виконанні завдань та  заходів,   які передбачали розв’язання гострих соціальних питань для населення громади, внутрішньо переміщених осіб, допомозі підрозділам Збройних сил України, забезпеченням всім необхідним місцевого підрозділу територіальної оборони,  максимальну мобілізацію фінансових ресурсів для забезпечення всіх виплат заробітної плати, соціальних допомог, належного функціонування медичних, освітніх закладів тощо.
           З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності громади особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально- економічного та культурного розвитку Летичівської селищної ради  на 2022 рік, місцевих програм соціально-економічного розвитку. Найбільш актуальні для громади питання аналізувалися на засіданнях виконкому  та відповідних нарадах.
 Для забезпечення стабільного соціально – економічного розвитку громади, функціонування всіх систем його життєдіяльності селищною радою проводилась ефективна бюджетна політика.
На 2023 рік громада планує продовжити виконання аналогічних завдань та заходів, направлених на стабілізацію економіки громади, забезпечення надійності соціальної сфери, що є для тилу в рамках держави одним з пріоритетних фронтів, який визначатиме як подальший перебіг військових дій, так і спроможність нашої держави успішно відбудовуватись після їх закінчення.
З початку 2022 року громада прийняла та прихистила більше 36 тис. осіб і ця цифра продовжує зростати.  Ці люди перебували в громаді різні терміни: від 1 чи декількох днів, тижнів  до постійного проживання. Всі ВПО  отримують гуманітарну допомогу продуктами харчування, засобами гігієни, одягом, медикаментами тощо. Надавалась різноманітна допомога, зокрема продуктами харчування військовим частинам ЗСУ, людям на де окупованих територіях та в зоні бойових дій.
        Для здійснення аналізу розвитку громади використано динаміку показників Летичівської селищної ради у 2019-2022 роках:
Назва показника
 
2019 рік 2020 рік 2021 рік
 
2022 рік
(факт та очікуване)
Чисельність населення, жителів, в т.ч. 19294 19184 18694 18426
Населення працездатного віку 10127 10070 9968 9641
Кількість працюючих громадян 5950 6010 6019 6642
(на поч.року)
Кількість громадян працездатного віку на обліку в центрі зайнятості 462 480 401 224
Дітей дошкільного віку 1210 1215 1241 1145
Дітей шкільного віку 2023 2038 2012 2066
Обсяг реалізованої промислової продукції у відпускних цінах підприємств 273195 278704 361626
 
270142
(11 місяців)
Абсолютний приріст (спад) реалізованої промислової продукції у порівнянні до попереднього року, тис.грн. 58220,5 5508,8 82922 Х
Темп росту реалізованої промислової продукції до попереднього звітного року (періоду) у порівняних цінах,% 127,1 102,0 129,6 Х
Середньомісячна заробітна плата  найманих працівників 8920 10152 12949
 
15629
(листопад)
 
Чисельність населення в громаді має тенденцію до зменшення, як і населення працездатного віку. Позитивним є факт збільшення числа зайнятих громадян на початок поточного року та скорочення чисельності громадян, які перебувають на обліку як такі що шукають роботу. Збільшилось число дітей шкільного віку.
Відбувався ріст середньомісячної заробітної плати з 8920 грн. у 2019 році до 12949 грн. у 2021 році та  до 15629 грн. у листопаді поточного року.
В сфері промисловості, зокрема, рівень заробітної плати у листопаді 2022 року становив 19799 грн. На протязі 2019 - 2021 років в цілому по галузі спостерігалося нарощення темпів реалізації виробленої промислової продукції. В поточному році ця тенденція не збереглася, оскільки на цей процес мають прямий вплив військові дії в країні внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. В аналізі використано показники січня-листопада 2022 року за даними опитування, оскільки статистична інформація для використання закрита.
Найбільшу питому вагу в структурі промисловості займає виробництво з полімерних пластмас, а також будівельних матеріалів та  комбікормів.
Основну частину земель сільськогосподарського призначення обробляють сільськогосподарські підприємства:
  •    ТОВ «Агрофірма «Обрій» - 4646 га
  •    ТОВ «Летичів-Агро» –  4623 га
  •    Компанія «Агрохолдинг 2012»  – 5919 га
  •    ТОВ «Зоряний світанок» - 1226 га
  •    ТОВ «Летичів Агро Інвест» – 812 га
Структура ринку праці  громади по галузях характерна тим, що значна частка  працюючих зайнята в бюджетній сфері, і вагома частина податків надходить з коштів на виплату заробітної плати з місцевого та державного бюджетів.   Питома вага працівників зайнятих в бюджетній сфері (освіта, охорона здоров’я, культура) – 22%, у сільському господарстві – 7%, в торгівлі – 13%,  підприємницькою діяльністю зайнято  – 12%, в промисловості - 5%, лісовому  господарстві  -  3%. Крім того, близько 680 сімей обробляють самостійно свої земельні паї як одноосібники та вирощують на продаж зернові, технічні культури, фрукти, ягоди  та овочі.  У їх власності знаходиться більше 100 одиниць сільськогосподарської техніки. Частина населення  одержує доходи від підсобного господарства, - вирощують ВРХ, птицю, кролів, городину, фрукти, ягоди  і т.д., а також одержують орендну плату за земельні паї.
Робочі місця нерівномірно розподілені по території  громади, тому щодо можливостей працевлаштування, то найбільше робочих місць створено в смтЛетичів – 85%, питома вага зайнятого населення в сільських населених пунктах становить всього 15% (в основному бюджетна сфера та сільське господарство).
З метою стабільного наповнення селищного бюджету, рішення селищної ради про ставки місцевих податків і зборів у 2022 році залишились діючими і на 2023 рік.
З метою раціонального використання у 2022 році земель сільськогосподарського призначення та забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану, керуючись пунктами 27-28 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України, Летичівською селищною радою виготовлено та затверджено технічні документації із землеустрою щодо інвентаризації земельних ділянок комунальної власності сільськогосподарського призначення (цільове призначення 01.01. – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) загальною площею 194,1900 га (14 земельних ділянок).
Для збільшення надходжень до бюджету Летичівською селищною радою передано в користування на умовах оренди строком на 1 (один) рік без права поновлення, укладення на новий строк  земельні ділянки та не витребувані земельні частки (паї) комунальної власності сільськогосподарського призначення (01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) загальною площею 157,3104 га  (44 договори), що у сумі надходжень становить 386 тис. грн.
Проведено продаж двох земельних ділянок, що перебували в оренді власника об’єкта нерухомого майна (будівлі) в розмірі 244,4 тис.грн без урахування ПДВ, визначених на основі звітів про експертну грошову оцінку об’єкта.
         З метою реалізації  державної політики самозабезпечення жителів селищної ради, внутрішньо переміщених осіб, підрозділів ЗСУ продуктами харчування в громаді прийнято цільову Програму «Сади Перемоги». А також для  залучення в громаду додаткових коштів для цієї мети, було підготовлено та подано заявку на конкурс проєктів, що має на меті забезпечення міні-технікою, обладнанням, насіннєвим матеріалом для локального вирощування овочів для харчування дітей та хворих стаціонарного відділення комунальної багатопрофільної лікарні, а лишків – для волонтерської діяльності.
 
        В  галузі будівництва і архітектури розпочато виготовлення  містобудівної документації-генерального плану  та плану зонування  смт.Летичів  в частині топографічної зйомки. Також розпочато корегування проєкту з виконанням експертизи по   реконструкції   очисних споруд смтЛетичів  Хмельницької області, виконано роботи з капітального ремонту частини дороги від ПК0.00 до ПК0+50 по вул.Центральна в с.Новокостянтинів Хмельницького району, Хмельницької обл.
        Прораховано 35 зведених кошторисів на поточні ремонти ПРУ шкіл,  дитячих садочків,  та інших об’єктів громади, з них по 9 об’єктах проведено поточні ремонти за бюджетні кошти, проведено розрахунок встановлення  в рахунок соціальних угод огорож в населених пунктах Летичівської територіальної громади. Також здійснено обстеження та розширення  нового кладовища в смтЛетичів.
         За січень-жовтень 2022 року проведено поточний ремонт пров.Руданського в смтЛетичів на суму 43,9 тис.грн.,  вул. Зубкова Івана (укріплення узбіччя) в смт Летичів  на суму 49 тис.грн. Проводилось профільне грейдерування доріг громади на суму 17,2 тис. грн. На зимове утримання виділено 309,5 тис.грн.
             За рахунок коштів місцевого бюджету придбано 100 світлодіодних ліхтарів на суму 30,7 тис.грн. та 6 - на сонячних батареях на суму 6,2 тис.грн.
Летичівська селищна рада з врахуванням важкої ситуації з наповненням бюджету та потребою першочергового спрямування коштів на подолання викликів війни,  планує обмежений фінансовий ресурс на інвестиційні проєкти. Передбачається реалізовувати такі пріоритетні проєкти розвитку на 2023 рік:
- проведення коригування та експертизи проєктно – кошторисної документації по проєкту «Реконструкція очисних споруд смт. Летичів Хмельницької області, (коригування)» - 645 тис.грн., в разі можливості, також фінансування проведення робіт по даному проєкту.
- фінансування проєкту «Нове будівництво мережі водопостачання по вул. Молодіжна вул. Центральна в с. Ялинівка, Хмельницького району, Хмельницької області» - вартість робіт 2040,3 тис.грн.
- розроблення та оновлення містобудівної документації на території Летичівської селищної ради на 2023 р ік – 1350 тис.грн.
 
В разі можливості, наявності фінансових ресурсів, громада планує також виділяти спів фінансування при залученні коштів міжнародної технічної допомоги та фонду регіонального розвитку.
 Селищна рада буде максимально спрчмовувати кошти для виконання заходів і завдань всіх прийнятих галузевих програм.
 
2. Оцінка доходів бюджету Летичівської селищної територіальної громади з урахуванням втрат доходів бюджету громади внаслідок наданих селищною радою податкових пільг.
Доходи бюджету по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2023 рік обраховані в сумі 125222964 гривень, що більше затверджених показників на 2022 рік на 2880885  гривень.
Дохідна частина  бюджету Летичівської селищної ТГ на 2023 рік розроблена на основі норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів із врахуванням фактичної податкової бази.
 При прогнозуванні дохідної частини бюджету громади на 2023 рік було враховано:
  •  статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2021 рік, очікувані макропоказники Мінекономрозвитку на 2022 рік та основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2023 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки»;
  • фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2019 - 2021 років та надходження поточного року;
  • продовження на 2023 рік дії тимчасової норми щодо підвищеного (+4%) нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів (крім бюджету м. Києва)
  • наявну податкову базу 2022 року.
  • періоди дії воєнного стану та ліквідації наслідків збройної агресії проти України
  • ставки акцизного податку на пальне, які визначені Законом України  від 21.09.2022 року №2618-ІХ «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану» (реєстр. № 7668-д від 29.08.2022).
В цілому, показник доходів бюджету Летичівської селищної територіальної громади планується в сумі   191981351 грн.  у тому числі:
  • загальний фонд -    185507893 грн.
  • спеціальний фонд6473458 грн.
 
Враховуючи, що основну питому вагу в надходженнях  бюджету територіальної громади займає податок на доходи фізичних осіб, в  розрахунку доходів враховано чисельність працюючих в громаді та збільшення   мінімальної заробітної плати з 01.10.2022 року.
В надходженнях податку на доходи фізичних осіб по Летичівській ОТГ досить висока питома вага бюджетної сфери, а саме 47,8%. У 2023 році   по бюджетній сфері заробітна плата визначається відповідно до прогнозного посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який  з 01.01.2023 року становить 2893 грн. При плануванні податку та збору на доходи фізичних осіб зростання його не  планується. 
        Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг не приймалися, тому втрат доходів селищного бюджету не прогнозується.
         3. Пояснення до основних положень  рішення про   бюджет Летичівської селищної територіальної громади, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією
Доходи   бюджету Летичівської селищної територіальної громади 
Прогнозні показники доходів загального фонду бюджету громади на 2023 рік становлять 118749506 гривень, у порівнянні із очікуваними надходженнями   2022 року збільшено на 8199500  гривень,  темп росту становить 7,4 %.
ККД 11010100 «Податок та збір на доходи фізичних осіб»
Основним джерелом надходжень бюджету територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 63,8% від прогнозного показника доходів загального фонду 2022 року.
  • надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2023 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, а також бази та діючих ставок оподаткування доходів фізичних осіб.
Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:
  • застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб;
  • підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму;
  • зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  • спрямування до селищного бюджету додатково 4% податку на доходи фізичних осіб відповідно до ст.23 Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік», де вказано, що податок на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя), зараховується до загального фонду державного бюджету у розмірі 21 відсоток, до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки.
Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по бюджету громади на 2023 рік розраховані в сумі 77856006  грн., що на 3552205 грн або на 4,8% більше очікуваних надходжень у 2022 році. Це пов’язано зі збільшенням мінімальної заробітної плати із 6500 грн. до 6700 грн. в грудні поточного року та відповідним збільшенням середньої заробітної плати, а також надходженням додаткових 4% ПДФО, передбачених ст.23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» .
Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2023 рік
тис. грн
№ п/п Показник Надходження податку
1 Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб у 2023 році (контингент) 121650,0
2 Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб на 2021 рік до зведеного бюджету (контингент) (р.3+р.4+р.5+р.6), в тому числі: 121650,0
3 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати  
86962,5
4 Податок на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами 12812,5
5 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата  
21093,8
6 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 781,2
7 Бюджет територіальної громади - 64% (р.2*64%) 77856,0
 
ККД 13010000 «Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів»
  • прогнозного показника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів  на 2023 рік до бюджету громади здійснено з урахуванням надходжень поточного року, а також з урахуванням економічної ситуації на сьогоднішній день
  • На території Летичівської селищної ради є 2 платника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме КП «Летичівський спецлісгосп» та ДП «Летичівський держлісгосп».
Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 2023 рік до бюджету громади плануються в сумі 2100000 грн, або на 10,5 відсотків  більше планового показника  2022 року.
Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення планується в сумі 3000 грн. у відповідності до очікуваних надходжень 2022 року.
ККД 11020200 «Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності»
Прогноз надходжень на 2023 рік податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності визначено відповідно до положень Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням очікуваних надходжень 2022 року в сумі  25000 грн.
При розрахунку враховано очікувані надходження у 2022 році і сталу ставку податку 18 %. Платником податку є КГП «Злагода» Летичівської селищної ради.
         Розрахунок прогнозних надходжень  місцевих податків і зборів на 2023 рік  здійснено на основі Податкового Кодексу України, прийнятих ставок рішеннями сесії селищної ради та   прогнозних показників поточного року.
                       ККД 18010000 «Податок на майно»
             Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2023  рік   визначено в сумі 1578000 грн., в тому числі:  для об"єктів житлової нерухомості – 158000 грн., для нежитлової нерухомості – 1420000 грн.
           В 2023 році податок за житлову нерухомість юридичними особами сплачуватиметься за 2022 рік з розрахунку 39,0 грн. за 1 кв.м. (0,6% від мінімальної зарплати на 01.01.2022 року – 6500 грн.).,  і за нежитлову нерухомість  за звітний календарний рік з  розрахунку від 13,0 до 39,0 грн. за 1 кв.м. ( на 01.01.2022 року мінімальна зарплата 6500 грн., ставка від 0,2% до 0,6 %).  Заплановані надходження податку за житлову та нежитлову нерухомість, що сплачуються юридичними особами зменшені в порівнянні з прогнозованими надходженнями 2022 року на 18,2%.  Платниками податку за нежитлову та житлову нерухомість в 2022 році є 46 юридичних осіб.
          Податок на житлову та нежитлову нерухомість, що сплачується фізичними особами обраховано в сумі 460000 грн. з урахуванням прогнозних надходжень 2022 року. Ставка податку на нежитлову нерухомість в 2022 році сплачуватиметься на рівні 0,1-0,3 % мінімальної заробітної плати, або  6,5-19,5 грн. за один квадратний метр.
 Земельний податок на 2023 рік визначаємо в сумі 1350000 грн. з врахуванням фактичних надходжень 2022 року. Кількість платників земельного податку: юридичних осіб – 36, фізичних осіб – 4980 .
Орендна плата за землю на 2023 рік запланованав сумі 10750000 грн.,відповідно до прогнозних надходжень 2022 року та врахуванням нових укладених у 2022 році договорів оренди земельних ділянок. Ставки орендної плати становлять від 3% до 12%нормативної грошової оцінки в залежності від цільового призначення земельної ділянки.Кількість платників орендної плати: юридичних осіб – 45, фізичних осіб – 134.
ККД 18030000 «Туристичний збір»
Туристичний збір на 2023 рік заплановано в сумі 9500 грн. Показник розраховано з урахуванням очікуваних показників 2022 року. Ставка оподаткування у 2022 році – 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати для внутрішнього туризму, 0,9% - для в’їзного туризму.Платниками туристичного збору в 2022 роцібули1 юридична особа та1 фізична особа – підприємець.
                   ККД 18050000 «Єдиний податок »
Єдиний податок на 2023 рік розраховано з врахуванням очікуваних надходжень поточного року та ставок, прийнятих на 2023 рік, в сумі 13580000 грн.
Згідно Податкового кодексу України в 2023 році ставки єдиного податку для 1-ї групи платників встановлюються у розмірі до 10% до прожиткового мінімуму, а для 2-ї групи -до 20 % від розміру мінімальної зарплати.
Ставки для платників єдиного податкудля всіх видів діяльності, які зареєстрованні в смт. Летичів та усіх населених пунктах громади встановленні відповідно: для 1 групи платників в розмірі не більше 10% (5 % - для населених пунктів, крім смт Летичів)від прожиткового мінімуму, а для 2 групи в розмірі не більше 10%-13% (5%-8% - для населених пунктів, крім смт Летичів) від мінімальної заробітної плати.
Розрахунок єдиного податку по фізичнихособах здійсненоз врахуваннямкількості платників податку – 635суб’єктів господарювання (1-а група – 112 ФОП, 2-а група – 300 ФОП, ІІІ група – 223 платника). Прогнозна сума податку по фізичних особах обрахована в сумі 8500000 грн., що на 6,3 % більше прогнозованого надходження 2022 року.
            По юридичних особах розрахунок єдиного податку здійснено з врахуванням кількості платників (40 суб’єктів господарювання) та надходжень 2022 року. Прогнозна сума єдиного податку по юридичних особахна 2023 рік визначена в сумі 180000 грн.
Єдиний податок з сільськогосподарськихтоваровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків на 2023 рік розраховано в сумі4900000 грн. відповідно до очікуванихнадходжень 2022 року. Кількість платників податку - 22.
          ККД 14000000 «Внутрішні податки на товари та послуги »
За 2022 рікнадходження акцизного податку з реалізації суб"єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів заплановано на рівні1000000 грн, проте очікувані надходження значно менші. Реалізація підакцизних товарів (алкогольних напоїв) здійснюється з 47 об"єктів торгівлі Розрахунок податку на 2023 рік проведено з врахуванням очікуваного надходження податку за 2022 рік і заплановано 800000 грн.  Планові показники акцизного податку з реалізаціївиробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14Податкового кодексу України обраховано відповідно до очікуваних показників 2022 року і заплановано в сумі 1200000 грн.Надходження акцизного податкуз вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пальне) та з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (пальне) обраховано відповідно до фактичних надходжень за 11 місяців та прогнозованих надходжень за 2022 рік в сумі 340000 грн. та 7980000 грн. відповідно з урахуванням нинішньої ситуації у країні.
 
                       Неподаткові надходження  
Прогнозні надходження державного мита обраховано на 2023 рік з урахуванням очікуваних надходжень2022 року в сумі 40000 грн., в тому числі: державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України – 5000 грн., державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування – 35000 грн.
                                                            
  Надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчим комітетом селищної ради або утвореним в установленому порядку адміністративними комісіями прогнозується на 2023 рік в сумі 40000 грн. відповідно до очікуваних фактичних надходжень 2022 року.
 
Розрахунок прогнозної плати за надання адміністративних послуг на 2023 рік проведено  із врахуванням динаміки кількості наданих послуг та становить 920000 грн. База оподаткування та розміри плати встановлюються різними відомствами (Державна міграційна служба, Державна служба статистики, Державна реєстраційна служба, Міністерство внутрішніх справ, тощо) і  щомісячні надходження по них  не є сталими.
 
Прогноз інших надходжень на 2023 рік до бюджету  громади визначено відповідно до положень Бюджетного кодексу України  та з врахуванням фактичних надходжень 2022 року, в сумі 150000 грн.
 
Доходи спеціального фонду
   Прогнозні показники доходів спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2023 рік, у порівнянні із очікуваними показниками 2022 року, збільшено на 670180 грн. та становлять 6473458 грн.
Основними платежами спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ, що перебувають у комунальній власності та екологічний податок, що відповідно становлять 91,2% та 1,1% від прогнозного показника доходів спеціального фонду 2023 року.
 
ККД 19010000 «Екологічний податок»
Прогнозні надходження на 2023 рік екологічного податку передбачено   в сумі  70000 грн, що складає 100% планових показників 2022 року.  Надходження розраховано у відповідності до очікуваних надходжень поточного року.
            Екологічний податок в громаді сплачують 23 платники. Основними платниками є КГП «Злагода», ТОВ «Агрохолдинг 2012», ТОВ «Стімул плюс», Летичівський комбікормовий завод.
 
ККД 25000000 «Власні надходження бюджетних установ»
До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (плата за навчання у вищих навчальних закладах, виробниче навчання і виробничу практику учнів, відрахування від пенсій підопічних будинків інтернатів системи соціального захисту населення тощо), надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.
Прогнозна сума власних надходжень на 2023 рік становить
5903458 грн., що  на 352680 грн. більше прогнозних надходжень 2022 року. В розрізі   розпорядників коштів прогнозна сума надходжень становить:
  • Летичівський ДЗО Центр розвитку дитини «Калинонька» - 825000 грн.
  • відділ культури, туризму, національностей та релігій Летичівської селищної ради – 436890 грн.,
  • Летичівський ліцей № 1 Летичівської селищної ради – 1361220  грн.,
  • Летичівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 200000 грн.
  • ДНЗ «Дзвіночок» - 415690 грн.
  • ДНЗ «Веселка» - 420000 грн.
  • Летичівський ліцей №2 – 635100 грн.
  • Летичівський ліцей №3 – 300000 грн.
  • Летичівська селищна рада – 159558 грн.
  • Відділ освіти, молоді та спорту – 1150000 грн.
У 2023 році бюджет розвитку Летичівської територіальної громади становитиме 500000 гривень. Надходження очікуються від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності. Відповідно до поданих заяв готуються документи на продаж земель загальною площею 5,3146 га фізичним особам – підприємцям.
                                    
                     Видатки бюджету селишної територіальної громади
Фінансовий ресурс бюджету селищної ТГ на 2023 рік сформовано з урахуванням норм Бюджетного  кодексу України, Податкового кодексу України Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2023 рік.
Формування видаткової частини  бюджету селищної територіальної громади на 2023 рік здійснювалось у відповідності до ст.89,91 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”.
Видаткова частина сформована на основі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів та забезпечує видатки на здійснення обов’язкових виплат по заробітній платі працівників бюджетної сфери, розрахованої виходячи із розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня 2023 року – 2893 гривень та розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року – 6700 гривень.   Також, максимально вишукано фінансовий ресурс для збільшення стимулюючих виплат.
Загальний обсяг видатків  бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік визначено у сумі  191981351 грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету становить 182757893 грн. та видатків спеціального фонду бюджету – 9223457 грн, в тому числі бюджет розвитку що передається із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду – 2750000 грн.
Видатки загального та спеціального фондів бюджету селищної територіальної громади у 2023 році фінансуватимуться за рахунок:
- доходів   бюджету  селищної ТГ                           -   119319506 грн;
- власних надходжень бюджетних установ             -  5903458 грн.;
- трансфертів з державного та місцевого бюджету – 66758387 грн;
 в тому числі:
-  базової дотації з державного бюджету                  -   14982400 грн;
- дотації з місцевого  бюджету на здійснення
  переданих  з державного бюджету  видатків
  з утримання закладів освіти та охорони здоров"я
  за рахунок відповідної  додаткової дотації
  з державного бюджету                                             -   913087 грн;  
  •  освітньої субвенції з державного бюджету
      місцевим бюджетам                                                -   48496100 грн.;
  • субвенції з місцевого бюджету на здійснення
      переданих видатків у сфері освіти за рахунок
      коштів освітньої субвенції                                      - 2366800 грн.;
 
По  головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради в  бюджеті селищної територіальної громади на 2023 рік передбачено обсяг планових асигнувань в сумі 124026640 грн., з них по загальному фонду – 118784630 грн. та по спеціальному фонду – 5242010 грн.  Фінансування буде здійснюватись за рахунок:
1.Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 70223530 грн.
2.Дотації з місцевого  бюджету на здійснення   переданих  з державного бюджету  видатків   з утримання закладів освіти та охорони здоров"я   за рахунок відповідної  додаткової дотації   з державного бюджету  - 200000 грн.,
3.Освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам –
48496100 грн.,
          4. Власних надходжень бюджетних установ – 5107010 грн.
 
По головному розпоряднику бюджетних коштів – Летичівській селищній раді обсяг планових асигнувань на 2023 рік в бюджеті  громади становить 53335378 грн., з них по  загальному фонду – 49790820 грн. та по спеціальному фонду – 3544558 грн.
Фінансування видатків по вказаному головному розпоряднику коштів буде здійснюватись за рахунок:
1. Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 49895933 грн.
2. Субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2366800 грн.
3.Дотації з місцевого  бюджету на здійснення переданих  з державного бюджету  видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 713087 грн.
4.Власних надходжень бюджетних установ – 359558 грн.
По головному розпоряднику бюджетних коштів - відділу культури, туризму,  національностей та релігій  Летичівської селищної ради в проєкті бюджету Летичівської селищної територіальної громади  на 2023 рік передбачені видатки в сумі 13095245 грн,  з них по загальному фонду – 12658355 грн. та спеціальному фонду – 436890  грн. Фінансування видатків по відділу буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 12658355 грн. та власних надходжень установ – 436890 грн.
По головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу фінансів Летичівської селищної ради обсяг планових призначень становитиме 1524088 грн. Фінансування буде здійснюватись за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади.
 
 
                                            Освіта
На утримання установ та закладів   галузі «Освіта», в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2023 рік передбачений обсяг асигнувань в  сумі 127293921грн, з них по:
  - загальному фонду – 121651221 грн.;
  - спеціальному фонду – 5642700 грн.
Дані кошти будуть спрямовані на утримання   установ та закладів освіти, в тому числі :
- закладів загальної середньої освіти – 78331391 грн.,
- закладів дошкільної освіти – 25017877 грн.,
- закладу позашкільної освіти – 4423652 грн.,
- дитячої школи мистецтв – 4786877 грн.,
- інклюзивно – ресурсного центру – 2366800 грн.,
- інших закладів освіти -   8232324 грн.
Розрахунковий фонд заробітної плати працівників   установ та закладів освіти обчислений в сумі 102914958 грн.
Даний обсяг асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2022 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати та надбавки за престижність в розмірі 5 %.
Видатки на придбання продуктів харчування передбаченні в сумі 5719760 грн., з них :
- учнів закладів загальної середньої освіти – 3213806 гривень;
- дітей в закладах дошкільної освіти  передбачені в сумі 2505954 гривень.  
Потреба у видатках обрахована згідно затверджених норм харчування на 1 дитину у навчальних закладах  та рішення виконавчого комітету Летичівської селищної ради  № 151 від 01.09.2022 року «Про  встановлення розміру плати та надання пільгових умов  за харчування здобувачів освіти в закладах освіти громади Летичівської селищної ради на 2022-2023 н.р.».
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2020-2021 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2022 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), з урахуванням росту тарифів  і становлять  8174140 гривень.
Обсяг планових призначень в бюджеті селищної територіальної громади на 2023 рік  на утримання  закладів загальної середньої освіти передбачається в сумі 78331391 грн., з них по загальному фонду – 75575071 грн. та по спеціальному фонду – 2756320 грн. (по КПКВКМБ 0611021 – 9907176 грн., по КПКВКМБ 0621021 – 6440173 грн., по КПКВКМБ 0631021 – 3681763 грн., по КПКВКМБ 0641021 – 9806179 грн., по КПКВКМБ 0611031 – 16779000 грн., по КПКВКМБ 0621031 – 11057000 грн., по КПКВКМБ 0631031 – 4413000 грн., по КПКВКМБ 0641031 – 16247100 грн.).
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», передбачено з Державного бюджету освітню субвенцію на фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників  загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 48496100 грн. Обсяг передбачених асигнувань не забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам за посадовими окладами, доплат і надбавок, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення та надбавки за престижність в розмірі 5 %. Тому за рахунок коштів бюджету Летичівської селищної територіальної громади для виплати заробітної плати   з нарахуваннями педагогічних працівників  загальноосвітніх навчальних закладів передбачено асигнування в сумі 1000000 грн.
За рахунок коштів  бюджету селищної територіальної громади по загальному фонду  передбачено обсяг асигнувань в сумі 26078971 грн., з них для виплати заробітної плати з нарахуваннями  обслуговуючого персоналу по закладах загальної середньої освіти плануються кошти в сумі 16442412 грн., на оплату енергоносіїв передбачається 5154675 грн.,   придбання продуктів харчування – 3213806 грн., для придбання медикаментів – 104800 грн., придбання предметів, матеріалів  - 761933 грн.,  на оплату послуг по медичному огляду працівників   закладів загальної середньої освіти– 90960 грн.,  інші видатки – 310385 грн.          
 По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень в сумі 3213806 грн., в тому числі для виплати заробітної плати з нарахуваннями – 121220 грн та  для придбання продуктів харчування - 3092586 грн.
 
Обсяг видаткової частини бюджету  громади на 2023 рік на утримання   закладів дошкільної освіти планується в сумі 29017877 грн., з них по загальному фонду – 26667187 грн, по спеціальному фонду – 2350690 грн. (по КПКВКМБ 0611010 – 7275678 грн., по КПКВКМБ 0621010 – 3760192 грн., по КПКВКМБ 0631010 – 1637371  грн., по КПКВКМБ 0641010 – 6549285 грн., по КПКВКМБ 0651010 – 9795351 грн.).
По загальному фонду обсяг асигнувань на виплату заробітної плати з нарахуваннями передбачаються в сумі 21522475 грн., на оплату енергоносіїв передбачено асигнувань в сумі 1973815 грн., видатки на забезпечення продуктами харчування вихованців дошкільних навчальних закладів   становлять  2505954 грн. Для придбання предметів, матеріалів та іграшок в дошкільних навчальних закладах передбачається обсяг планових призначень в сумі 390878 грн., придбання медикаментів – 56000 грн., на оплату послуг по медичному огляду працівників   закладів  - 59431 грн., інші видатки – 158634 грн.
По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень для придбання продуктів харчування в сумі   2350690 грн.
За рахунок власних доходів  бюджету громади асигнування на надання позашкільної освіти, заходи з позашкільної роботи по КПКВКМБ 0611070  «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» в  бюджеті планується обсяг асигнувань в сумі 4508652 грн., в тому числі по загальному фонду - 4373652 грн. та по спеціальному фонду – 135000 грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано  4216652 грн., що забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі 2893 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за  престижність в розмірі 5 %,  матеріальної допомоги на оздоровлення,  доплати до рівня мінімальної заробітної плати.  По спеціальному фонду передбачається обсяг асигнувань в сумі 135000 грн. для придбання основних засобів.
На утримання групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради по КПКВКМБ 0611141 «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти» в   бюджеті селищної територіальної громади на 2023 рік передбачається обсяг асигнувань  в сумі 8232324 грн., в тому числі видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачено 5406224 грн., на оплату енергоносіїв – 133250 грн., придбання паливно – мастильних матеріалів для забезпечення підвозу учасників освітнього процесу до закладів освіти, запчастин до автобусів  та інших матеріалів – 2375650 грн.
Для надання спеціалізованої освіти мистецькими школами (утримання Летичівської дитячої школи мистецтв) по КПКВКМБ 1011080 «Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами» в проєкті  бюджету селищної територіальної громади передбачається асигнувань на 2023 рік  на суму 4786877 грн., з них по загальному фонду – 4386187 грн., спеціальному фонду – 400690 грн. По загальному фонду для фінансування виплат заробітної плати з нарахуваннями    заплановані кошти в сумі 3536487 грн., що забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі 2893 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за  престижність в розмірі 5 %,  матеріальної допомоги на оздоровлення,  доплати до рівня мінімальної заробітної плати, видатки для оплати комунальних послуг та енергоносіїв   заплановано в сумі  802400 грн.
По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи та орендної плати передбачаються видатки в сумі 400690 грн., які  заплановано на  придбання предметів, матеріалів та оплати послуг (крім комунальних) на суму 202645 грн. і на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 198045 грн.
 
В  бюджеті територіальної громади на 2023 рік по КПКВКМБ 0111152 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок освітньої субвенції» передбачено цільові видатки субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів   освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в сумі  2366800 грн, виходячи із штатної чисельності педагогічних працівників   інклюзивно-ресурсного центру   та фонду заробітної плати кожного працівника, в складі якого враховано усі надбавки та доплати обов’язкового характеру згідно чинного законодавства (в тому числі надбавка за престижність праці в розмірі 20 % посадового окладу), матеріальну допомогу на оздоровлення.
 
На утримання  КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в  бюджеті громади на 2023 рік по КПКВКМБ 0111151 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок коштів місцевого бюджету» за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади  передбачено обсяг асигнувань  в сумі 252740 грн., які будуть спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючого персоналу центру – 280195 грн. та інші поточні видатки – 27457 грн.
                  
              
 
 
Молодіжні програми, фізична культура і спорт
 
Обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0615031 «Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» на утримання дитячо – юнацької спортивної школи  в проєкті бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік заплановано асигнувань в сумі 2097135 грн.  Обсяг видатків на заробітну плату з нарахуваннями  планується в сумі 1883991 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року в розмірі 6700 грн. та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення, доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Видатки на енергоносії заплановано в сумі 77424 грн. та інші поточні видатки – 135720 грн.
На виконання заходів цільової програми розвитку фізичної культури і спорту на 2022-2026 роки в проєкті бюджету Летичівської селищної територіальної громади для проведення  навчально – тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту плануються асигнування по КПКВКМБ 0615011 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту» в сумі 55000 грн. та неолімпійських видів спорту по КПКВКМБ 0615012 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з неолімпійських видів спорту» – 21000 грн.
По КПКВКМБ 0613131  «Здійснення заходів та реалізація проектів на виконання Державної цільової соціальної програми `Молодь України`» передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 80000 грн., в тому числі   на здійснення  заходів та реалізації проектів відповідно цільової програми "Молодь Летичівщини" на 2023-2027 роки  передбаченні планові призначення в сумі 30000 грн. та програми оздоровлення та відпочинку дітей Летичівської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки – 50000 грн.
                           
                                          Культура
На утримання установ та закладів галузі «Культура» в проєкті бюджету Летичівської селищної територіальної громади  на 2023 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 7760198 грн.,  з них по загальному фонду – 7723998 грн. та спеціальному фонду – 36200  грн.  Даний обсяг асигнувань буде спрямований на утримання слідуючих закладів та установ:
- бібліотек – 3044376 грн.,
- будинків культури та сільських клубів – 4136007грн.,
- інших закладів – 579815 грн.
Розрахунковий фонд заробітної плати працівників   установ обчислений в сумі 6796174 грн.  Даний обсяг асигнувань забезпечує  річну розрахункову потребу в коштах  на виплату заробітної плати з нарахуваннями   з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); матеріальної допомоги; доплати до рівня мінімальної заробітної плати.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2020-2021 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2022 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), враховуючи рівень росту, і становлять 511000  грн.
 Планових асигнувань на забезпечення діяльності бібліотек по КПКВКМБ 1014030 «Забезпечення діяльності бібліотек» передбачено в бюджеті територіальної громади  на суму 3044376 грн.  На виплату заробітної плати з нарахуваннями   заплановано асигнувань в сумі 2626814 грн, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 231000 грн., інші поточні видатки – 186562 грн.
По КПКВКМБ 1014060 «Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів» для забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів  та інших клубних закладів в   бюджеті територіальної громади передбачено асигнувань на суму  4136007 грн., з них по загальному фонду – 4009807 грн. та  по спеціальному фонду – 36200 грн.
По загальному фонду на виплату заробітної плати з нарахуваннями   заплановано асигнувань  на суму 3666317 грн, на оплату енергоносіїв – 280000 грн., інші поточні видатки – 63490 грн. По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установ та орендної плати заплановано асигнувань в сумі 36200 грн. для придбання предметів та матеріалів і оплати послуг.
По КПКВКМБ 1014082 «Інші заходи в галузі культури і мистецтва»  на виконання програми розвитку культури, туризму та популяризації культурної спадщини в Летичівській селищній раді на 2021 - 2023 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради № 37 від 13.07.2021 року передбачений обсяг асигнувань в сумі 40000 грн.
По КПКВКМБ 1014081 «Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва» на утримання   інших закладів в галузі культури (бухгалтерії відділу культури) в бюджеті громади передбачений обсяг асигнувань в сумі 539815 грн., в тому числі для виплати заробітної плати з нарахуваннями планується обсяг в сумі 506035 грн. та інші поточні видатки – 33780 грн.
                               
                                       

Охорона здоров’я
 
По КПКВКМБ 0112111 «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» на утримання  КНП «Летичівський ЦПМСД» відповідно до Програми розвитку первинної медико - санітарної допомоги Летичівської селищної ради на 2022-2024 роки в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади  на 2023 рік по загальному   фонду передбачені асигнування  в сумі 1305000 грн.
Фінансування видатків     буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 1091913 грн. та  дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з  державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 213087 грн.  З бюджету громади буде профінансовано:
- виплату стимулюючих доплат (надбавки за складність та напруженість) працівникам сільської медицини – 150100 грн.,
-  оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичних закладів – 520700 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2020-2021 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2022 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), з урахуванням росту тарифів.,
- придбання медикаментів та вакцин  -  235000 грн.,
- інші виплати населенню – 260000 грн.,
- придбання дезинфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту – 120000 грн.,
- інші видатки – 19200 грн.
По КПКВКМБ  0112152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров`я» на виконання регіональної програми  покращення надання медичної допомоги хворим, які потребують гемодіалізу на 2022-2024 роки в  бюджеті селищної територіальної громади передбачено планові призначення в сумі 164495 грн.
По КПКВКМБ 0112010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» на утримання  КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради  в проєкті бюджету передбачаються асигнування в сумі 2750000 грн., в тому числі по загальному фонду – 2550000 грн.  та по спеціальному фонду – 200000 грн.   Фінансування видатків   буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 2250000 грн., дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з  державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я  за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету в сумі 500000 грн. 
Відповідно до програми розвитку Комунального некомерційного підприємства  "Летичівська багатопрофільна лікарня" Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області  на 2022 - 2024 роки в    бюджеті селищної територіальної громади на 2023 рік предбачено кошти на оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичного закладу в сумі 2300000 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2020-2021 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2022 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), з урахуванням росту тарифів, для проведення поточного ремонту стаціонарного відділення лікарні – 250000 грн. та придбання основних засобів – 200000 грн. 
 
                 Соціальний захист та соціальне забезпечення
 
По КПКВКМБ 0113104 «Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв`язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю» на утримання  Летичівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в  бюджеті територіальної громади на 2023 рік планується обсяг асигнувань в сумі 7143298 грн., з них по загальному фонду – 6943298 грн. (доходи бюджету селищної територіальної громади) і спеціальному фонду – 200000 грн. (власні надходження закладу).
На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам центру планується обсяг видатків в сумі 6805997 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року в розмірі 6700 грн. та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, в святкові дні, шкідливі умови праці, вислугу років тощо);  доплати до рівня мінімальної заробітної плати, матеріальну допомогу на оздоровлення.
Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2020-2021 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за  2022 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року) з врахуванням росту, і становлять в сумі 79665 грн.
По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи заплановано видатки на суму 200000 грн., що будуть спрямовані на виплату частини заробітної плати з нарахуваннями соціальним робітникам – 61000 грн., придбання предметів, матеріалів та оплати послуг (крім комунальних) –96364 грн. і оплату електроенергії – 42636 грн.
 
По КПКВКМБ 0113242  «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» в бюджеті громади на 2023 рік заплановані видатки в сумі 1020000 грн.,  а саме на виконання заходів програми "Турбота" Летичівської селищної ради  2023-2025 роки на надання матеріальної допомоги по поховання самотніх громадян та  громадян непенсійного віку, які на момент смерті не працювали, матеріальної допомоги на лікування, в т.ч. важкохворим та  онкохворим громадянам, матеріальної допомоги сім’ям громадян, демобілізованих з військової строкової служби в Збройних силах України,  надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб,  допомоги сім’ям померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні - 500000 грн. та на виконання заходів програми організації Летичівською селищною радою  поховання померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні на 2023 рік - 520000 грн.
       
По КПКВКМБ 0113121 «Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб» на утримання селищного центру соціальних служб в   бюджеті громади на 2023 рік по загальному   фонду передбачені асигнування в сумі 901495 грн.  Розрахунковий фонд заробітної плати з нарахуваннями працівників центру обчислений в сумі  834495 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2023 року в розмірі 6700 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС в розмірі  2893 гривень; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення.
На виконання заходів програми   надання соціальних послуг селищним центром соціальних служб в Летичівській об'єднаній територіальній громаді на 2020-2024  роки, в   бюджеті громади передбаченні кошти в сумі 61000 грн. для проведення заходів центру.
По КПКВКМБ 0113210 «Організація та проведення громадських робіт» на виконання заходів програми  організації та проведення громадських робіт на території  Летичівської  селищної ради  на 2022 - 2024 роки в  бюджеті  громади передбачено обсяг асигнувань в сумі 10000 грн.
 
За рахунок власних надходжень   загального фонду  бюджету селищної територіальної громади на виконання заходів комплексної програми  соціального захисту пільгових категорій громадян Летичівської територіальної громади на 2023-2024 роки в  бюджеті передбачається обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0113033 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян» на фінансування компенсаційних виплат на пільговий проїзд окремим категоріям громадян на приміських та міських маршрутах – 250000 грн. та по КПКВКМБ 0113032 «Надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку» пільг окремим категоріям  громадян з оплати послуг зв’язку – 6912 грн. На виконання програми забезпечення надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2023 рік  для виплати грошової компенсації  фізичним особам по КПКВКМБ 0113160 «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» передбачається обсяг асигнувань в сумі 500000 грн.
По КПКВКМБ 0613230 «Видатки, пов`язані з наданням підтримки внутрішньо перемішеним та/або евакуйованим особам у зв`язку із введенням воєнного стану» відповідно програми  забезпечення перебування та харчування внутрішньо переміщених осіб та підрозділів територіальної  оборони у закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти Летичівської територіальної громади на 2022-2023 роки в  бюджеті передбачається обсяг асигнувань в сумі 120000 грн. для забезпечення харчуванням внутрішньо переміщених осіб.
 
                                     Державне управління
 
По КПКВКМБ 0110180 «Інша діяльність у сфері державного управління» передбачений обсяг асигнувань в сумі 306920 грн., в тому числі:
-на виконання заходів програми фінансування  заходів  державного, обласного, місцевого значення у Летичівській селищній раді на 2023 - 2024роки передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 150000 грн. для проведення заходів з відзначення державних та професійних свят та інших заходів,
- на виконання заходів програми посилення публічної безпеки і боротьби зі злочинністю Летичівської селищної ради "Правопорядок 2021-2025"  передбачається обсяг асигнувань в сумі 54500 грн. для обслуговування камер відеоспостереження та інші поточні видатки,
- Відповідно програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Летичівської селищної ради на 2021-2025 роки обсяг планових призначень становитиме 23420 грн.
- на виконання заходів програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної   територіальної громади на 2021-2023роки  - обсяг видатків 79000 грн.
 
По утримання апарату селищної  ради та виконавчих органів ради в  бюджеті селищної територіальної громади на 2023 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 27784061 грн., в  тому числі по загальному фонду  в сумі  27624503 грн. та по спеціальному фонду – 159558 грн. (по КПКВКМБ 0110150 - 24308542 грн., по КПКВКМБ 0610160 - 1513261 грн., по КПКВКМБ 1010160 – 548170 грн., по КПКВКМБ 3710160 – 1414088 грн.).
Заробітна плата  з нарахуваннями обрахована згідно постанови КМУ від 9.03.2006р. №268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”  із змінами.  Обсяг запланованих асигнувань на заробітну плату з нарахуваннями планується в сумі 25363845 грн., на оплату енергоносіїв та комунальних послуг буде спрямовано 1318662 грн.,  на оплату послуг зв’язку, транспортне обслуговування, поточний ремонт та інші адміністративно-господарські витрати – 941996 гривень.    По спеціальному фонду планується обсяг призначень в сумі 159558 грн. для придбання предметів та матеріалів (за рахунок плати  за оренду майна бюджетних установ).
 По КПКВКМБ 0117680 «Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування» для оплати членських внесків  в  бюджеті громади передбачається обсяг асигнувань в сумі 60000  грн.  відповідно програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної  територіальної громади на 2021-2023 роки.
Також в   бюджеті громади на 2023 рік по КПКВКМБ 0120180 «Інша діяльність у сфері державного управління» на виконання заходів програми діяльності  та утримання трудового архіву Летичівської селищної ради на 2023-2024 роки передбачено  обсяг асигнувань для  фінансування Трудового архіву в сумі 695152 грн.  Асигнування на заробітну плату з нарахуваннями плануються в розмірі 520734 грн. Видатки на енергоносії передбачені у відповідності до їх фактичного використання в 2021році та за 10 місяців 2022 роках, а також з врахуванням прогнозного росту цін і тарифів і складають 79518 грн.
 
                          Житлово – комунальне господарство
 
В  бюджеті територіальної громади  на 2023 рік за  КПКВКМБ 0116030 «Організація благоустрою населених пунктів» по загальному фонду передбачено кошти на проведення робіт з благоустрою  сіл та селища і оплати електроенергії по вуличному освітленню в сумі 1739700 грн., з врахуванням  виконання завдань і заходів, визначених у  програмі благоустрою Летичівської селищної ради на 2023 рік.
Дані кошти будуть спрямовані на :
- придбання матеріалів для вуличного освітлення (світильники, лампочки, таймера), господарських та будівельних матеріалів  – 244000 грн.,
- оплату послуг по поточному ремонту ліній електропередач вуличного освітлення, оплата послуг по обслуговуванню світлоточок, оплаті послуг по обрізці аварійних дерев, оплаті послуг по очищенню та ремонту громадських криниць, транспортних послугах та інше - 895700 грн.,
- оплату  електроенергії для вуличного освітлення – 600000 грн.
На виконання заходів програми розвитку та фінансової підтримки комунального госпрозрахункового підприємства "Злагода" Летичівської селищної ради на 2023 рік  в  бюджеті  селищної територіальної громади по КПКВКМБ 0116020 «Забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги» передбачаються планові призначення в сумі 1958290  грн. для надання фінансової підтримки підприємству.                
 Відповідно програми відшкодування різниці між затвердженим розміром ціни (тарифу) на послуги водопостачання та розміром економічно обгрунтованих витрат  на виробництво  (надання) послуг централізованого водопостачання для КГП "Злагода" на 2023 рік по КПКВКМБ 0116071 «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на теплову енергію, у тому числі її виробництво, транспортування та постачання, комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування» планується обсяг асигнувань в сумі 432890 грн. для проведення зазначених відшкодувань КГП «Злагода».
По КПКВКМБ 0117310 «Будівництво об`єктів житлово-комунального господарства» на виконання заходів програми   "Питна вода на 2020-2025 роки"    в   проєкті бюджету громади по спеціальному фонду передбачені кошти в сумі  1565000 грн.     Дані кошти   будуть спрямованні на проведення  коригування та  експертизи проєктно – кошторисної документації реконструкції очисних споруд в смт.Летичів – 565000 грн.   та нове будівництво мережі водопостачання по вул.Моложіжна, вул.Центральна в с.Ялинівка, Хмельницького району, Хмельницької області – 1000000 грн. 
 По загальному фонду бюджету за КПКВКМБ 0116013 «Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства» передбачається фінансування в сумі  20000 грн. для проведення аналізу якості питної води відповідно завдань та заходів програми   "Питна вода на 2020-2025 роки".
 
По КПКВКМБ 0117461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок загального фонду   бюджету передбачається плановий обсяг асигнувань   в сумі 1700000 грн. на поточний ремонт та зимове і експлуатаційне утримання комунальних доріг.
                                     Природоохоронні заходи
 
 З метою виконання завдань Програми забезпечення екологічного безпечного збирання, перевезення, захоронення відходів у населених пунктах Летичівської сеищної ради на 2022-2024 роки, по спеціальному фонду бюджету  передбачено видатки на утилізація відходів по КПКВКМБ 0118312 «Утилізація відходів» у сумі  70000 грн.
Проведення даних заходів передбачено за рахунок надходжень спеціального фонду бюджету від сплати  екологічного податку (надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) у сумі 70000 грн.
 
  По КПКВКМБ 0117350 «Розроблення схем планування та забудови територій (містобудівної документації)» на виконання заходів програми  забезпечення містобудівною документацією населених пунктів на території Летичівської селищної ради на 2023 рік для виготовлення містобудівної документації  смт.Летичева по спеціальному фонду бюджету громади передбачені планові асигнування  в сумі 1350000 грн.
 
   

   Захист населення і територій від надзвмчайних ситуацій
 
        На виконання програми  захисту  населення  і  територій від  надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру  на території Летичівської селищної ради на 2020-2025 роки в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік передбачено обсяг  асигнувань на слідуючі напрямки:
- по КПКВКМБ 0118130 «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони» на утримання  двох місцевих пожежних команд  по загальному фонду передбачено кошти в сумі 1172563 грн., в тому числі - 972823 грн. на оплату праці з нарахуваннями, що становить 83 % до загального обсягу фінансування. Даний обсяг асигнувань  забезпечує розрахункову потребу для виплати заробітної плати за посадовими окладами з врахуванням доплати до мінімальної заробітної плати та доплат обов’язкового характеру, виплату допомоги на оздоровлення. Обсяг асигнувань на енергоносії передбаченний в сумі 45650 грн., інші поточні видатки плануються в сумі 154090 грн.  Крім того відповідно програми підтримки громадської організації "Пожежні-добровольці Летичівської ОТГ" на 2023-2025 роки в  бюджеті передбачаються  асигнування в сумі 120000 грн. на утримання добровільної пожежної команди в с.Ялинівка.
 
- по КПКВКМБ 0118120 «Заходи з організації рятування на водах» на утримання  аварійно - рятувальної станції передбачається фінансування в сумі 329781 грн., в тому числі на оплату праці з нарахуваннями – 112381 грн., оплату електроенергії - 2400 грн., оплату послуг – 200000 грн.
  - по КПКВКМБ 0118110 «Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха» для поповнення матеріального резерву   з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій передбачені асигнування  в сумі 100000 грн.
  По КПКВКМБ 0118230 «Інші заходи громадського порядку та безпеки» на виконання заходів програми " "Поліцейський офіцер громади" Летичівської селищної ради на 2023-2025 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік   передбачений обсяг планових асигнувань в сумі 35800 грн., в тому числі для оплати послуг інтернету та матеріального забезпечення  - 8800 грн. і оплати електроенергії  - 27000 грн. 
  По КПКВКМБ 0118240 «Заходи та роботи з територіальної оборони» на виконання заходів програми "Територіальна оборона на території Летичівської територіальної громади" на 2023-2024 роки в  бюджеті Летичівської селищної територіальної громали на 2023 рік передбачається обсяг асигнувань а сумі 700000 грн.
  На формування  резервного фонду бюджету селищної територіальної громади по КПКВКМБ 3718710 «Резервний фонд місцевого бюджету» заплановано обсяг асигнувань в  сумі 110000 грн.
 
       4.Обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин.
 
Обсяг трансфертів, які надаються з державного та місцевого бюджету  бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік   становить  66758387 гривень.
Особливостями міжбюджетних відносин на 2023 рік є:
          - обсяг дотації з місцевого  бюджету на здійснення переданих  з державного бюджету  видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної  додаткової дотації з державного бюджету   становить 913087 грн.,
          - обсяг базової дотації – 14982400 грн.,
          - обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 48496100 грн.,
           - обсяг субвенції з місцевого бюджету   на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2366800 грн.
 
5. Інформація щодо погашення місцевого боргу
 
Боргові зобов’язання за місцевими внутрішніми запозиченнями та місцевими зовнішніми запозиченнями шляхом отримання кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій в   бюджеті Летичівської селищної територіальної громади відсутні.
 
 6. Перелік інвестиційних проєктів на плановий бюджетний період.
 
Даним проєктом рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2023 рік фінансування інвестиційних проектів не передбачається.
 
         7.Інформація про хід виконання бюджету           Летичівської селищної територіальної громади  за 11 місяців 2022 рік
 
Зміни до бюджетного законодавства дозволили збільшити ресурс селищного бюджету, наскільки це було можливим в умовах воєнного стану та підвищили рівень його фінансової забезпеченості.
Так, за 11 місяців 2022 року до загального фонду бюджету Летичівської селищної територіальної громади надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) без врахування міжбюджетних трансфертів 98,649 млн. грн., що становить 93,5% (-6,817 млн. грн.) до показників, затверджених селищною радою за 11 місяців 2022 року. Порівняно з 2021 роком доходи до загального фонду за 11 місяців 2022 року менші на 3,064 млн.грн.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У структурі доходів загального фонду селищного бюджету за 2021 рік найбільшу питому вагу займає податок та збір на доходи фізичних осіб – 59,6%, єдиний податок – 14,0%, плата за землю -11,2%, акцизний податок – 10,9%.
До загального фонду бюджету селищної територіальної громади за 2021 рік надійшло з врахуванням трансфертів 175,544 млн. грн., виконання планових призначень склало 100,2%.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

У структурі доходів загального фонду   бюджету селищної територіальної громади за 11 місяців 2022 року найбільшу питому вагу займає податок та збір на доходи фізичних осіб – 67,6%, єдиний податок – 12,9%, плата за землю -10,6%, акцизний податок – 4,4%.
До загального фонду   бюджету за 11 місяців 2022 року надійшло з врахуванням трансфертів 153,368 млн. грн.,  що на 7,449 млн.грн менше планових завдань, виконання планових призначень склало 95,4%.
 
 
 
 
 
 

 
За 11 місяців 2022 року доходи загального фонду бюджету  Летичівської селищної територіальної громади зменшились у порівнянні з доходами 2021 року на 22,176 млн.грн.
Динаміка доходів загального фонду до 2021 року (млн.грн.)

 

За 11 місяців 2022 року  до бюджету громади надійшло трансфертів в сумі 54,719 млн. грн., в тому числі:
• базової дотації – 5,527,5 млн. грн.;
• освітньої субвенції – 44,568 млн. грн.;
          • дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 0,923 млн. грн.
Отримані місцевими бюджетами доходи спрямовано на:
- виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами;
- оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ громади;
- фінансування інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм.
За 11 місяців 2022 року профінансовано видаткову частину загального та спеціального фонду на суму 144,8 млн. грн.
 
    
 
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
фінансування галузі-3,5 млн.грн  (77,8% до 2021 року)
                        ОСВІТА
Фінансування галузі -97,9 млн.грн в тому числі за рахунок  освітньої субвенції – 44,5 млн.грн (94,5% до 2021 року)
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ
фінансування  галузі -1,5 млн.грн (83,3 % до 2021 року)
 
КУЛЬТУРА
Фінансування галузі -6,1млн.грн (93,8% до 2021 року)  
 
         СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
фінансування галузі -7,8 млн.грн (114% до 2021 року)
                                       ІІ. Прогноз
 бюджету селищної територіальної громади  на 2023 – 2025 роки
                                    1. Загальна частина
Прогноз бюджету селищної територіальної громади на 2023-2025 роки розраховано на базі макроекономічних показників економічного і соціального розвитку України на 2022 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки», а також з застосуванням норм чинних Бюджетного та Податкового кодексів України, а також нормами Закону України «Про державний бюджет на 2022 рік» та  доведеними рішеннями Хмельницької обласної ради.
Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів, забезпечення самостійності, зміцнення фінансової спроможності бюджету, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами.
Основними завданнями прогнозу є:
- активізація підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки для підвищення податкоспроможності.
- підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків;
- посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету;
- забезпечення фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року тощо.
Прогноз селищного бюджету на 2023-2025 роки базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.
На середньострокову перспективу основними завданнями є:
- забезпечення зростання доходної частини селищного бюджету за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки;
- збільшення фонду оплати праці працівників підприємств, установ, організацій;
- покращення добробуту та якості життя населення шляхом виконання державних соціальних стандартів та гарантій;
 - підвищення ефективності управління бюджетними коштами шляхом оптимізації бюджетних програм.
Прогнозні показники селищного бюджету на 2022-2025 роки є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності та формування показників проєкту селищного бюджету.
2. Основні індикативні прогнозні показники  бюджету селищної територіальної громади на 2023-2025 роки
 
Під час розрахунку індикативних прогнозних показників надходжень   бюджету селищної територіальної громади на 2023 - 2025 роки враховані схвалені постановою  Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки» макроекономічні показники, які використовувалися для обрахунку Державного бюджету України на 2023 рік, а також враховані фактори, які впливають на формування доходної частини бюджету.
В частині формування доходів  бюджету селищної територіальної громади передбачається:
- збільшення фонду оплати праці працівників у 2023-2025 роках;
- збереження порядку визначення стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму;
- застосування індексації ставок, визначених у абсолютних значеннях по рентних платежах та екологічному податку.
Додаток 1.
        (тис грн)
Показник 2022 рік 2023 рік 2024 рік 2025 рік
Загальний фонд
Доходи (з трансфертами) 176561,8 185507,9 191073,1 196805,3
Видатки (з трансфертами) 176464,2 182757,9 188240,7 193887,9
Кредитування усього, у тому числі:  
0
0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0,0 0,0 0 0,0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") +97,6 +2750 +2832,4 +2917,4
Спеціальний фонд
Доходи (з трансфертами) 6193,2 6473,5 6667,7 6867,7
Видатки (з трансфертами) 11788,0 9223,5 9500,1 9785,1
Кредитування усього, у тому числі: 0 0,0 0,0 0,0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") -5594,8 -2750,0 -2832,4 -2917,4
Разом
Доходи (з трансфертами) 182755,0 191981,4 197740,8 203673,0
Видатки (з трансфертами) 188252,2 191981,4 197740,8 203673,0
Кредитування усього, у тому числі: 0 0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") -5497,2      
         
 
3. Дохідна спроможність   бюджету селищної теритріальної громади
3.1. Структура доходів та частка трансфертів в них.
Загалом ресурс   бюджету селищної територіальної громади на 2023, 2024, 2025 роки становить, відповідно   191981,4 тис.грн,  197740,8 тис.грн та 203673,0 тис.грн.   у тому числі:
  • доходи бюджету селищної громади –  125223,0 тис. грн, 128927,0 та 132794,8 тис грн;
  • трансферти з державного та обласного бюджетів – 66758,4 тис.грн., 68813,8 тис.грн. та 70878,2 тис.грн.
 
Частка трансфертів з державного та обласного бюджетів у загальних обсягах доходів на 2023 рік становитиме 34,8 %.  

Додаток 2.
Доходи   бюджету на 2022-2025 роки
 (тис.грн.)
Показник 2022 рік 2023 рік 2024 рік 2025 рік
Загальний обсяг доходів, усього, у тому числі: 182754,9 191981,4 197470,8 203673,0
міжбюджетні трансферти, усього з них: 60412,9 66758,4 68719,8 70878,2
дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 6029,4 14982,4 15431,9 15894,9
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 48465,2 48496,1 50981,0 52510,4
податкові надходження, усього, з них: 115747,8 117641,5 121170,7 124825,8
податок та збір на доходи фізичних осіб 74303,8 77856,0 80191,7 82597,5
податок на прибуток підприємств 35,0 25,0 25,8 26,6
рентна плата за використання  інших   природних ресурсів 1903,0 2103,0 2166,0 2231,0
Місцеві податки 28236,0 27267,5 28085,0 28927,6
Єдиний податок 14560,0 13580,0 13987,4 14407,0
неподаткові надходження, усього, з них: 6594,3 7581,5 7580,3 7989
Власні надходження бюджетних установ 5550,8 5903,5 6080,6 6263,0
Доходи від операцій з капіталом 182,5 500,0    
Плата за надання адміністративних послуг 700,0 920,0 947,6 976,0
 
3.2 . Основні бюджетоутворюючі податки та збори.
У структурі доходів загального фонду бюджету Летичівської селищної ТГ на 2023, 2024 та 2025 роки найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб -  40,6% у 2023 році, у 2024-2025 роках – 42 %,  місцеві податки – 17,74% , акцизний податок – 5,6%.
У структурі доходів спеціального фонду  бюджету на 2023, 2024 та 2025 роки найбільшу питому вагу займають власні надходження бюджетних установ – 91,2%.
3.3.  Вплив на податкову базу   бюджету змін до нормативно-правових актів.
Бюджет громади отримає додатковий фінансовий ресурс за рахунок:
1. Збільшення мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів призведе до збільшення фонду оплати праці працівників.  Крім того, до  бюджету селищної територіальної громади буде направлено додатково 4% ПДФО, які передбачені у Законі «Про державний бюджет України на 2023 рік».
         2.Індексація ставок по рентній платі за спеціальне використання інших   природних ресурсів та по екологічному податку спричинить ріст надходжень до бюджету по вказаних платежах.
3.4.  Втрати   бюджету селищної територіальної громади внаслідок наданих пільг зі сплати податків та зборів.
Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг зі сплати податків та зборів не приймалися.
3.5.  Перелік заходів, що планується вжити для розширення бази оподаткування та залучення додаткових надходжень до бюджету селищної територіальної громади.
- підвищення рівня середньомісячної заробітної плати;
- ліквідація випадків виплати заробітної плати працівникам нижче законодавчо встановленого мінімуму на підприємствах, установах та організаціях громади;
- погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності;
- посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань праці;
- детінізація трудових відносин, зокрема через укладення трудових договорів між роботодавцями і найманими працівниками;
- проведення роботи з суб’єктами господарювання, які мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу або на рівні мінімальної заробітної плати;
- скорочення податкового боргу зі сплати податків, зборів і платежів.
 
4. Фінансове забезпечення пріоритетних напрямків розвитку.
Освіта
Пріоритетом розвитку галузі «освіта» є забезпечення доступності до високоякісної освіти всіх громадян селищної ради, забезпечення модернізації освітніх послуг, приведення змісту та структури професійної підготовки кадрів у відповідність із сучасними потребами регіонального ринку праці.
 
Фінансове забезпечення у галузі «освіта» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
У 2024- 2025 роках передбачається здійснити такі заходи:
  • оптимізація мережі закладів та установ освіти, їх укрупнення та об’єднання;
  • удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності позашкільних закладів освіти як координаційних центрів виховної та організаційно-методичної роботи;
  • підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників громади;
  • впровадження в закладах освіти енергозберігаючих технологій;
  • виконання заходів селищних програм в галузі «освіта».

 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підвищення рівня надання та доступності високоякісної освіти для усіх громадян селищної ради, збільшення кількості дітей, охоплених інклюзивною освітою;
- оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти громади;
- підвищення ефективності надання освітніх послуг.
 
Охорона здоров’я
 
Пріоритетами розвитку галузі «охорона здоров’я» є забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами та створення сприятливих умов для життєдіяльності людини.
Фінансове забезпечення у галузі «охорона здоров’я» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2024 та 2025 роках:
- забезпечення удосконалення мережі закладів та установ охорони здоров’я громади;
- створення на базі існуючої мережі закладів охорони здоров’я системи медичного обслуговування, структурованої за видами медичної допомоги;
- зміцнення матеріально-технічноїбази медичних закладів громади шляхом придбання обладнання.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливості щодо його доступності та якості;
- впровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.
-
Духовний та фізичний розвиток
Пріоритетами розвитку у сфері духовного та фізичного розвитку є збереження, відтворення та примноження духовних та культурних здобутків жителів громади та всебічне їх фізичне виховання.
Фінансове забезпечення у сфері духовного та фізичного розвитку здійснюватиметься за рахунок коштів  бюджету селищної ТГ.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2024 та 2025 роках:
- завершити модернізацію мережі бібліотек;
- збереження об’єктів культурної спадщини;
- створення умов для фізичного виховання і масового спорту в навчальних закладах усіх типів, у місцях проживання та масового відпочинку населення;
- забезпечення підтримки дитячого, дитячо-юнацького спорту,
- забезпечення розвитку олімпійських, не олімпійських видів спорту,
- поступове оновлення спортивної матеріально-технічної бази   дитячо-юнацької спортивної школи і закладів загальної середньої освіти;
- проведення просвітницької роботи з пропагування здорового способу життя та фізичної культури і спорту.
 
Основними результатами, яких планується досягти, є:
- забезпечення реформування та повноціного функціонування  мережі закладів культури, мистецтва,
- створення мережі центрів надання культурних, освітніх та інших послуг (доступ до мережі Інтернету, семінари та навчання);
- збільшення  рухової активності учнівської та студентської молоді;
- підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та спортом, зміцнення здоров’я населення;
- покращення спортивних результатів спортсменів громади у змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту.
Соціальний захист та соціальне забезпечення
 
Пріоритетними завданнями у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є підвищення ефективності управління бюджетними коштами, які спрямовуються на підтримку соціально вразливих верств населення, реформування системи соціальних послуг, підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення при раціональному використанні бюджетних коштів.
Фінансове забезпечення сфери соціального захисту та соціального забезпечення буде здійснюватись за рахунок коштів  бюджету селищної ТГ.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2024 та 2025 роках:
- покращення матеріально-технічної бази територіального центру;
- надання грошової допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування;
- підвищення ефективності використання бюджетних коштів соціального спрямування.
 

Основними результатами, яких планується досягти, є:
- підтримка найуразливіших верств населення громади, удосконалення системи соціальних послуг, підвищення їх якості та ефективності;
- покращення соціального діалогу між громадськими організаціями громади та владою.
 
Розвиток дорожньої галузі в громаді
В 2024-2025 роках пріоритетними напрямками у сфері дорожньої галузі будуть:
- забезпечення планомірного розвитку мережі автомобільних доріг, що сприятиме підвищенню безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним траспортом;
- поліпшення транспортно-есплуатаційного стану автомобільних доріг, 
- поліпшення інформаційного забезпечення учасників дорожнього руху.
 
Фінансове забезпечення дорожньої галузі в селищній раді здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.
 
Заходи, які необхідно здійснити в 2024 та 2025 роках:
- виконання  робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних  доріг комунальної власності у населених пунктах;
- встановлення засобів організації дорожнього руху (знаки, покажчики, назви населених пунктів) та схем маршрутного орієнтування учасників дорожнього руху;
- проведення робіт по влаштуванню  розмітки пішохідних переходів, встановлення   бар'єрної огорожі на аварійно-небезпечних ділянках автодоріг у визначених місцях.
Результати, які плануються досягти:
 - зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод;
- поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;
- поліпшення транспортного сполучення із сільськими населеними пунктами.
 
 
5. Реалізація інвестиційних програм (проєктів)
 
Упродовж 2024 і 2025 років планується продовжити комплекс робіт, направлених на розв’язання актуальних проблем соціально-економічного розвитку Летичівської селищної територіальної громади.
                                 
6.Управління місцевим боргом
 
Місцевий борг в  бюджеті селищної ТГ відсутній. На 2024-2025 роки внутрішні та зовнішні запозичення не прогнозуються.
                                     
7. Міжбюджетні відносини
Пріоритетом бюджетної політики у середньостроковому періоді є реформування міжбюджетних відносин з метою забезпечення регіонального економічного зростання, підвищення рівня фінансової незалежності та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
 
Також пріоритетом буде спрямування коштів на проведення робіт капітального характеру на модернізацію у соціально-культурній сфері, в тому числі, із запровадження новітніх технологій у закладах освіти, охорони здоров’я та культури, тощо.
При розподілі субвенції на соціально-економічний розвиток, енергозбереження, співфінансування інвестиційних проектів кошти бюджету селищної територіальної громади в першу чергу будуть спрямовуватися на ті об’єкти соціально-культурної сфери, фінансування яких дасть змогу забезпечити   розвиток громади, підвищить ефективність використання коштів.
 
 
 
Начальник відділу фінансів                                   Людмила СМАГЛЮК
 

Погоджено
 
 
 
 
Автор проєкту    _____________________________________ Смаглюк Л.Д.
 
Заступник селищного голови             ____________________ Ніцевич А.В.
 
 
Заступник селищного голови               ___________________Пузарецький В.І.
 
 
Начальник  юридичного відділу              ______________       Коберник О.В.
 
 
Секретар селищної ради                       ____________________Провозьон В.М.

      
 
 

ДОДАТКИ

1 додатки до бюджету 20223.pdf Переглянути