ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Смаглюк Людмила Дмитрівна

Доповідач:

Смаглюк Людмила Дмитрівна

Статус:

Прийнятий в цілому

Дата:

23.12.2024

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 37-70/2024
Про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік (2251100000) код бюджету

Автор проєкту

Начальник відділу фінансів

Смаглюк Л.Д.

ЛЕТИЧІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

VІІІ скликання

Сімдесятої сесії

23.12.2024 р. Летичів №37

Про бюджет Летичівської селищної

територіальної громади на 2025 рік

(2251100000)

код бюджету

Керуючись Бюджетним кодексом України, пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

ВИРІШИЛА:

  1. Визначити на 2025 рік:

- доходи бюджету селищної територіальної громади у сумі 203014840 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 196203000 гривень та доходи спеціального фонду бюджету – 6811840 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;

- видатки бюджету селищної територіальної громади у сумі 203014840 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 195703000 гривень та видатки спеціального фонду бюджету – 7311840 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;

- профіцит за загальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі 500000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.

- дефіцит за спеціальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі 500000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.

- оборотний залишок бюджетних коштів бюджету селищної територіальної громади у розмірі 50000 гривень, що становить 0,026 відсотка видатків загального фонду бюджету територіальної громади, визначених цим пунктом;

- резервний фонд бюджету селищної територіальної громади у розмірі 120 000 гривень, що становить 0,061 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом.

2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади на 2025 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.

3. Затвердити на 2025 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.

Дозволити Летичівській селищній раді при надходженні в міжсесійний період трансфертів (дотацій, субвенцій) з державного та місцевих бюджетів понад обсяги, враховані в бюджеті селищної територіальної громади на 2025 рік, збільшувати обсяг доходів та видатків бюджету селищної територіальної громади на суму трансфертів, одержаних з державного та місцевих бюджетів та проводити розподіл та перерозподіл зазначених трансфертів між головними розпорядниками коштів бюджету селищної територіальної громади за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг. Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік.

4. Затвердити на 2025 рік розподіл коштів бюджету розвитку в розрізі інвестиційних проєктів згідно з додатком 6 до цього рішення.

5. Затвердити розподіл витрат бюджету селищної територіальної громади на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 20782586 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.

6. Установити, що в загальному фонді бюджету селищної територіальної громади на 2025 рік до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97, 103-2, 105 Бюджетного кодексу України.

7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2025 рік:

  1. у частині доходів є надходження, визначені статтею 71 та статтею  691 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97 Бюджетного кодексу України;
  2. у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України;
    8.Визначити на 2025 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету селищної територіальної громади видатки загального фонду на:  
    - оплату праці працівників бюджетних установ;
    - нарахування на заробітну плату;
    - придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;
    - забезпечення продуктами харчування;
    - оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
    - соціальне забезпечення;
    - поточні трансферти населенню;
    - поточні трансферти місцевим бюджетам.
    9.Надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради отримувати, відповідно до статті 73 Бюджетного кодексу України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу, на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, які відповідно до статті 43 Бюджетного Кодексу України покриваються Головним управлінням Державної Казначейської служби України в області в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.
    10. Головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади забезпечити:
    1. затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;
    2. здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;
    3. здійснення контролю за своєчасним поверненням в повному обсязі до бюджету селищної територіальної громади коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;
    4. взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;
    5. доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:
      - здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2025 року;
      - оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.
    6. забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, водовідведення, інші енергоносії та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.

11.У процесі виконання бюджету селищної територіальної громади за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів бюджету селищної територіальної громади надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі в розрізі економічної класифікації видатків бюджету.

У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів перерозподіл видатків за бюджетними програмами, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків, а також зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень здійснюються за рішенням сесії селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.

12.Якщо після прийняття селищною радою рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік повноваження на виконання функцій передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів до іншого головного розпорядника бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено.

Передача бюджетних призначень здійснюється за рішенням селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.

13.Відповідно до статті 101 Бюджетного кодексу України надати селищному голові право укладати від імені Летичівської селищної ради договори про передачу міжбюджетних трансфертів.

14.У разі внесення Міністерством фінансів України змін і доповнень до бюджетної класифікації в частині присвоєння окремим трансфертам, доходам і видаткам найменувань та кодів класифікації, відділу фінансів селищної ради враховувати такі зміни під час складання та виконання розпису селищної територіальної громади на 2025 рік.

Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік.

15. Здійснювати з 01 січня 2025 року з бюджету Летичівської селищної територіальної громади видатки на забезпечення діяльності бюджетних установ, закладів, визначених у додатку 7 до цього рішення, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.

16. Установити, що це рішення набирає чинності з 1 січня 2025 року.

17. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

18.Відділу фінансів забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.

19.Контроль за виконанням рішення покласти на начальника відділу фінансів селищної ради та постійну комісію селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг (голова комісії Морозова О.М.).

Селищний голова Ігор ТИСЯЧНИЙ

І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ДО БЮДЖЕТУ ЛЕТИЧІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2025РІК

  1. Інформація про соціально-економічний стан Летичівської селищної ради в 2024 році та прогноз її розвитку на 2025 бюджетний рік, покладені в основу проєкту бюджету селищної територіальної громади

Соціально-економічний розвиток селищної ради за січень-жовтень 2024 року

Протягом 2024 року, в умовах воєнного стану, робота Летичівської селищної ради зосереджувалася на виконанні завдань та заходів, які передбачали розв’язання гострих соціальних питань для населення громади, внутрішньо переміщених осіб, допомозі підрозділам Збройних сил України, максимальну мобілізацію фінансових ресурсів для забезпечення всіх виплат заробітної плати, соціальних допомог, належного функціонування медичних, освітніх закладів тощо.

З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності громади особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально- економічного та культурного розвитку Летичівської селищної ради на 2024 рік, місцевих програм соціально-економічного розвитку. Найбільш актуальні для громади питання аналізувалися на засіданнях виконкому та відповідних нарадах.

Для забезпечення стабільного соціально – економічного розвитку громади, функціонування всіх систем його життєдіяльності селищною радою проводилась ефективна бюджетна політика.

В сфері промисловості спостерігається нарощування темпів реалізації виробленої продукції. На території громади здійснюють діяльність та сплату податків в селищний бюджет 5 промислових підприємств (ТОВ “Термопласт”, ТОВ “Летичівська меблева фабрика”, ТОВ “Летичівський комбікормовий завод”, ДП “Летичівське лісове господарство”, ТОВ “Стімул-плюс”).

Основну частину земель сільськогосподарського призначення обробляють сільськогосподарські підприємства: ТОВ «АГРОХОЛДИНГ 2012», ТОВ «Агрофірма «Обрій», ТОВ «Летичів-Агро».

В галузі будівництва і архітектури виготовлено містобудівну документацію – генеральний план та план зонування селища Летичів, та в частині камеральної обробки топографічної зйомки – по історичному центру селища Летичів. Проходить корегування проекту з виконанням експертизи по реконструкції очисних споруд селища Летичів Хмельницької області.

З метою залучення інвесторів було надано дозвіл на розробку детального плану території для встановлення вітрогенеруючих підстанцій та розміщення молочно-товарної ферми.

На фінансування громадських робіт залучено 501,2 тис. грн. з державного бюджету.

Для збільшення надходжень до бюджету за 11 місяців 2024 року Летичівською селищною радою передано в користування на умовах оренди земельні ділянки комунальної власності та не витребувані земельні частки (паї) загальною площею 66,6781 га (56 договорів), що у сумі надходжень становить 557877,08 грн.

Окрім того була здійснена робота над діючими договорами оренди землі в результаті якої укладено 257 додаткових угод на збільшення відсоткової ставки, загальною площею 1430,6560 га.

Проведено продаж чотирьох земельних ділянок, що перебували в оренді власника об’єкта нерухомого майна (будівлі) в розмірі 598838,00 грн. без урахування ПДВ, визначених на основі звітів про експертну грошову оцінку об’єкта.

За 11 місяців 2024 року завершено приватизацію 8 об’єктів малої приватизації на суму 6462,4 тис. грн. Заплановано приватизацію ще 1 об’єкта на суму 200 тис. грн.

При КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня» відкрито паліативне відділення для надання допомоги паліативним хворим, роботи профінансовано власними коштами лікарні за договором з НСЗУ в сумі 1365 тис. грн.

Виготовлено ПКД по проєкту «Капітальний ремонт частини систем внутрішнього електропостачання з влаштуванням сонячної електростанції на будівлі головного корпусу КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня», реалізація якого здійснюється за грантові кошти в сумі 1,8 млн. грн. в рамках проєкту «Відновлювані джерела енергії для стійкої України».

Летичівська громада стала переможцем конкурсу, оголошеного Міністерством соціальної політики та отримала субвенцію з державного бюджету в сумі 2 млн. грн. на придбання автомобіля (мінівен) із пристосуваннями для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення для мобільної бригади підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Співфінансування з селищного бюджету становить 250 тис. грн.

Створено фонд захисних споруд, які включають 27 ПРУ та 22 найпростіших укриттів. Протягом року на проведення ремонтів захисних споруд використано коштів в сумі 1,2 млн. грн.

У 2024 р. в навчальні заклади було придбано 15 мультимедійних комплектів та 8 інтерактивних панелей, на що було витрачено коштів державного бюджету 813,2 тис. грн., та коштів місцевого бюджету 400,5 тис. грн.

Також з державного бюджету отримано 861,8 тис. грн. та виділено співфінансування з місцевого бюджету 95,8 тис. грн. для придбання мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів природничої галузі освіти.

Громада отримала субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 1511,5 тис. грн. для харчування 716 учнів початкових класів.

Для забезпечення викладання навчального предмета «Захист України» було отримано коштів державного бюджету в сумі 2339,95 тис. грн. та виділено коштів місцевого бюджету 267,5 тис. грн. на закупівлю засобів навчання, комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів «Захист України». 

За 11 місяців 2024 року в Летичівській громаді проводилось профільне грейдерування доріг громади на суму 300,0 тис. грн. На зимове утримання доріг витрачено 300,0 тис.грн. Проведено поточний ремонт доріг по громаді на суму 1840,2 тис. грн. Надано субвенцію ДП «Служба місцевих доріг Хмельниччини» на проведення поточного ремонту доріг вул. Кармалюка, вул. Бугська та вул. Володимира Великого в Летичеві в сумі 700 тис. грн.

За 11 місяців 2024 року на підтримку ЗСУ та силових структур з селищного бюджету використано 7333,2 тис.грн. Всі звернення, які надходили від військових підрозділів були розглянуті та оперативно виконані.

На потреби ЗСУ також спрямовані понад 580 тис. грн., які було зібрано під час проведення благодійних заходів установами та закладами Летичівської громади на підтримку ЗСУ.

На підтримку ветеранської політики з селищного бюджету було використано 1200 тис. грн. – допомога на поховання захисників, 700 тис. грн.– допомога військовим на лікування, 600 тис. грн. – щорічна матеріальна допомога сім’ям загиблих, безвісти зниклих захисників та захисників, що перебувають в полоні, 90 тис. грн. – придбано квіти для щорічного вшанування родин загиблих захисників, 46,5 тис. грн. – придбання подарунків 277 дітям військовослужбовців до Дня Святого Миколая, 71 тис. грн. на облаштування Дошки пам'яті, 15,5 тис. грн. для облаштування могил захисників (прапори та флагштоки).

На створення та облаштування Ветеранського простору та Центру життєстійкості Летичівської громади було залучено 1,5 млн. грн. грантових коштів.

Зміни до бюджетного законодавства дозволили збільшити ресурс селищного бюджету, наскільки це було можливим в умовах воєнного стану та підвищити рівень його фінансової забезпеченості.

Так, за 11 місяців 2024 року до загального фонду бюджету Летичівської селищної територіальної громади надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) без врахування міжбюджетних трансфертів 134,731 млн. грн., що становить 103,0% (+3,961 млн. грн.) до показників, затверджених селищною радою за 11 місяців 2024 року. Порівняно з 2023 роком доходи до загального фонду за 11 місяців 2023 року збільшились на 4,827 млн.грн.

У структурі доходів загального фонду селищного бюджету за 11 місяців 2024 року найбільшу питому вагу займає податок та збір на доходи фізичних осіб – 56,7%, єдиний податок – 14,8%, акцизний податок – 13,5%. плата за землю -10,6%,

До загального фонду бюджету селищної ТГ за 11 місяців 2024 року надійшло з врахуванням трансфертів 196,579 млн. грн., що на 3,798 млн.грн більше планових завдань, виконання планових призначень склало 102,0%.

Затверджено на 11 місяців 2024 року Фактично надійшло за 11 місяців 2024 року

За 11 місяців 2024 року доходи загального фонду бюджету Летичівської селищної територіальної громади менші у порівнянні з доходами 2023 року (включаючи трансферти) на 4,512 млн.грн.

2.Оцінка доходів бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік з урахуванням втрат доходів бюджету громади внаслідок наданих селищною радою податкових пільг.

Доходи бюджету по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2025 рік обраховані в сумі 156273140,0 гривень, що більше затверджених показників на 2024 рік на 1663818,0 гривень.

Дохідна частина бюджету Летичівської селищної ТГ на 2025 рік розроблена на основі норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів із врахуванням фактичної податкової бази.

При прогнозуванні дохідної частини бюджету громади на 2025 рік було враховано:

  • статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2023 рік, очікувані макропоказники Мінекономрозвитку на 2024 рік та основні скореговані прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2025 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 червня 2024 року №780 «Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2025—2027 роки»;
  • фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2022 - 2023 років та надходження поточного року;
  • продовження на 2025 рік дії тимчасової норми щодо підвищеного (+4%) нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів (крім бюджету м. Києва)
  • наявну податкову базу 2024 року.
  • періоди дії воєнного стану та ліквідації наслідків збройної агресії проти України
  • ставки акцизного податку на пальне, які визначені Законом України від 21.09.2022 року №2618-ІХ «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану» (реєстр. № 7668-д від 29.08.2022)
  • спрямування ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами до державного бюджету.

В цілому, показник доходів бюджету Летичівської селищної територіальної громади планується в сумі 203014840 грн. у тому числі:

  • загальний фонд - 196203000,0 грн.
  • спеціальний фонд6811840,0 грн.

Враховуючи, що основну питому вагу в надходженнях бюджету територіальної громади займає податок на доходи фізичних осіб, в розрахунку доходів враховано чисельність працюючих в громаді та розмір мінімальної заробітної плати на 2025 рік.

В надходженнях податку на доходи фізичних осіб по Летичівській ОТГ досить висока питома вага бюджетної сфери, а саме 31,0%. У 2025 році по бюджетній сфері заробітна плата визначається відповідно до прогнозного посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який з 01.01.2025 року становитиме 3195,0 грн.

Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг не приймалися, тому втрат доходів селищного бюджету не прогнозується.

3. Пояснення до основних положень рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією

Доходи бюджету Летичівської селищної територіальної громади

Прогнозні показники доходів загального фонду бюджету громади на 2025 рік становлять 149461300,0 гривень, у порівнянні із прогнозними показниками 2024 року збільшено на 6015020,0 гривень, темп росту становить 104,2%.

ККД 11010100 «Податок та збір на доходи фізичних осіб»

Основним джерелом надходжень бюджету територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 56,9% від планового показника доходів загального фонду 2025 року.

  • Прогноз надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, а також бази та діючих ставок оподаткування доходів фізичних осіб.

Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:

  • застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб;
  • рівень мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму;
  • зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
  • спрямування до селищного бюджету додатково 4% податку на доходи фізичних осіб відповідно до ст.49 Закону «Про Державний бюджет України на 2025 рік», де вказано, що з метою сталого проходження опалювального періоду 2024/2025 років та забезпечення своєчасних розрахунків за комунальні послуги та енергоносії у 2025 році додаткові надходження до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, визначені частиною першою цієї статті, у розмірі 4 відсотки спрямовуються на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ, інші енергоносії, які використовуються в процесі виробництва теплоенергії або іншого виду енергії, на підтримку підприємств з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії, централізованого постачання холодної води та водовідведення.
  • спрямування ПДФО з військовослужбовців до державного бюджету країни.

Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по бюджету громади на 2025 рік розраховані в сумі 84202000,0 грн., що на 2581697,0 грн або на 3,2% більше планових надходжень у 2024 році.

Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2025 рік

тис. грн

№ п/п Показник Надходження податку
1 Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб у 2025 році (контингент) 131565,6
2 Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб на 2021 рік до зведеного бюджету (контингент) (р.3+р.4+р.5+р.6), в тому числі: 131565,6
3 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 98675,0
4 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 30468,7
5 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 1250,0
6 Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами 1171,9
7 Бюджет територіальної громади - 64% (р.2*64%) 84202,0

ККД 13010000 «Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів»

  • Розрахунок прогнозного показника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів  на 2025 рік до бюджету громади здійснено з урахуванням надходжень поточного року, а також з урахуванням економічної ситуації на сьогоднішній день.
  • На території Летичівської селищної ради є 2 платника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме КП «Летичівський спецлісгосп» та філія «Летичівське лісове господарство» ДП «Ліси України».
    Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 2025 рік до бюджету громади плануються в сумі 2100000 грн, або на 27,6 відсотків менше планового показника 2024 року.
    Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення планується в сумі 6200,0 грн. у відповідності до очікуваних надходжень 2024 року.
    Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення планується в сумі 24000,0 грн, враховуючи очікувані надходження 2024 року. Рентну плату сплачує один платник – ПП «Новокон».
    ККД 11020200 «Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності»
    Прогноз надходжень на 2025 рік податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності визначено відповідно до положень Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням очікуваних надходжень 2024 року в сумі 100000 грн.
    При розрахунку враховано очікувані надходження у 2024 році і сталу ставку податку 18%. Платниками податку у 2024 році були КГП «Злагода» Летичівської селищної ради та КП «Летичівський спецлісгосп».
    Розрахунок прогнозних надходжень місцевих податків і зборів на 2025 рік здійснено на основі Податкового Кодексу України, прийнятих ставок та прогнозних показників поточного року.
    ККД 18010000 «Податок на майно»
    Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2025 рік визначено в сумі 2470000,0 грн., в тому числі: для об"єктів житлової нерухомості –370000,0 грн., для нежитлової нерухомості – 2100000 грн.
    В 2025 році податок за житлову нерухомість юридичними особами сплачуватиметься за 2024 рік з розрахунку 42,6 грн. за 1 кв.м. (0,6% від мінімальної зарплати на 01.01.2024 року – 7100,0 грн.)., і за нежитлову нерухомість за звітний календарний рік з розрахунку від 14,2 до 42,6 грн. за 1 кв.м. ( на 01.01.2024 року мінімальна зарплата 7100,0 грн., ставка від 0,2% до 0,6 %). Платниками податку з юридичних осіб за нежитлову та житлову нерухомість в 2024 році є 56 юридичних осіб.
    Податок на житлову та нежитлову нерухомість, що сплачується фізичними особами обраховано в сумі 1010000,0 грн. з урахуванням прогнозних надходжень 2024 року та наявного податкового боргу. Ставка податку на нежитлову нерухомість в 2025 році сплачуватиметься на рівні 0,1-0,3 % мінімальної заробітної плати, або 7,1-21,3 грн. за один квадратний метр.
    Земельний податок на 2025 рік визначаємо в сумі 2600000,0 грн. з врахуванням фактичних надходжень 2024 року та наявного податкового боргу. Кількість платників земельного податку: юридичних осіб – 40, фізичних осіб –6698.
    Орендна плата за землю на 2025 рік запланована в сумі 13400000 грн., відповідно до прогнозних надходжень 2024 року та врахуванням нових укладених у 2024 році договорів оренди земельних ділянок, а також наявного податкового боргу. Ставки орендної плати становлять від 3% до 12% нормативної грошової оцінки в залежності від цільового призначення земельної ділянки. Кількість платників орендної плати: юридичних осіб – 56, фізичних осіб – 157.
    ККД 18030000 «Туристичний збір»
    Туристичний збір на 2025 рік заплановано в сумі 19600,0 грн. Показник розраховано з урахуванням очікуваних показників 2024 року. Ставка оподаткування у 2025 році – 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати для внутрішнього туризму, 0,9% - для в’їзного туризму. Платниками туристичного збору в 2024 році були 2 юридичних особи та 1 фізична особа – підприємець.
    ККД 18050000 «Єдиний податок »
    Єдиний податок на 2025 рік розраховано з врахуванням очікуваних надходжень поточного року та ставок, прийнятих на 2025 рік, в сумі 22120000,0 грн. , темп росту до очікуваних показників 2024 року становить 6,9 %.
    Згідно Податкового кодексу України в 2025 році ставки єдиного податку для 1-ї групи платників встановлюються у розмірі до 10% до прожиткового мінімуму, а для 2-ї групи -до 20 % від розміру мінімальної зарплати.
    Ставки для платників єдиного податку для всіх видів діяльності встановлено: для 1 групи платників - в розмірі 10% від прожиткового мінімуму, а для 2 групи - в розмірі 10%-20% від мінімальної заробітної плати.
    Розрахунок єдиного податку по фізичних особах здійснено з врахуванням кількості платників податку та прийнятих на 2025 рік ставок податку. Прогнозна сума податку по фізичних особах обрахована в сумі 16420000,0 грн., що на 12,4 % більше прогнозного показника 2024 року.
    По юридичних особах розрахунок єдиного податку здійснено з врахуванням кількості платників (19 суб’єктів господарювання) та надходжень 2024 року. Прогнозна сума єдиного податку по юридичних особах на 2025 рік визначена в сумі 400000,0 грн.
    Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків на 2025 рік розраховано в сумі 5300000,0 грн. відповідно до очікуваних надходжень 2024 року. Кількість платників податку - 30.
    ККД 14000000 «Внутрішні податки на товари та послуги»
    Розрахунок акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 2025 рік проведено з врахуванням очікуваного надходження податку за 2024 рік та темпу росту 5 %, і заплановано в сумі 1300000,0 грн. Реалізація підакцизних товарів (алкогольних напоїв) здійснюється з 47 об"єктів торгівлі. Планові показники акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 Податкового кодексу України обраховано відповідно до очікуваних показників 2024 року і заплановано в сумі 1800000 грн. Надходження акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пальне) та з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (пальне) обраховано відповідно до фактичних надходжень за 11 місяців та прогнозованих надходжень за 2024 рік в сумі 2400000,0 грн. та 15500000 грн.
    Неподаткові надходження
    Неподаткові надходження обраховано в загальній сумі 1419500,0 грн.
    Прогнозні надходження державного мита обраховано на 2025 рік з урахуванням очікуваних надходжень 2024 року в сумі 139500,0 грн., в тому числі: державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України – 3500,0 грн., державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування – 136000,0 грн.
    Прогноз інших надходжень на 2025 рік до бюджету громади визначено відповідно до положень Бюджетного кодексу України та з врахуванням фактичних надходжень 2024 року, в сумі 250000,0 грн., в тому числі надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчим комітетом селищної ради або утвореним в установленому порядку адміністративними комісіями прогнозується на 2025 рік в сумі 50000,0 грн. відповідно до очікуваних фактичних надходжень 2024 року, щтрафні санкції, що застосовуються відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" – 100000 грн. та адміністративні штрафи за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі – 100000 грн..
    Розрахунок прогнозної плати за надання адміністративних послуг на 2025 рік проведено із врахуванням динаміки кількості наданих послуг та становить 900000,0 грн. База оподаткування та розміри плати встановлюються різними відомствами (Державна міграційна служба, Державна служба статистики, Державна реєстраційна служба, Міністерство внутрішніх справ, тощо) і щомісячні надходження по них не є сталими.
    Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом обраховано в сумі 50000,0 грн. відповідно до укладених договорів.
    Прогноз орендної плати за водні об’єкти, що надаються селищною територіальною громадою визначено в сумі 30000,0 грн., враховуючи надходження 2024 року та суми згідно новоукладених договорів.
    Розрахунок інших надходжень (КДК 24060300) проведено відповідно до очікуваних надходжень 2024 року і визначено в сумі 50000,0 гривень.
    Доходи спеціального фонду
    Основними платежами спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ та екологічний податок, що відповідно становлять 94,7%, 0,9% від показника доходів спеціального фонду бюджету громади на 2025 рік.
    Прогнозні показники доходів спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2025 рік, у порівнянні із уточненими прогнозними показниками 2024 року зменшено на 4351202,0 грн. та становлять 6811840,0 грн.
    На 2025 рік заплановано 300000,0 грн. доходів від продажу основного капіталу, а саме від відчуження майна, що перебуває в комунальній власності.
    ККД 19010000 «Екологічний податок»
    Прогнозні надходження на 2025 рік екологічного податку передбачено в сумі 60000,0 грн, що складає 118,8% планових показників 2024 року. Надходження розраховано у відповідності до очікуваних надходжень поточного року.
    Екологічний податок в громаді сплачують 30 платників. Основними платниками є КГП «Злагода», ТОВ «Агрохолдинг 2012», ТОВ «Стімул плюс», ТОВ «Летичівський комбікормовий завод».
    ККД 25000000 «Власні надходження бюджетних установ»
    До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.
    Прогнозна сума власних надходжень на 2025 рік становить
    6451840,0 грн., що на 642312,0 грн. більше прогнозних надходжень 2024 року. В розрізі розпорядників коштів прогнозна сума надходжень становить:
  • Летичівський ДЗО Центр розвитку дитини «Калинонька» -750000,0 грн.
  • відділ культури, туризму, національностей та релігій Летичівської селищної ради – 570620,0 грн.,
  • Летичівський ліцей № 1 Летичівської селищної ради – 1411000,0 грн.,
  • Летичівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 200000,0 грн.
  • ДНЗ «Дзвіночок» - 400000,0 грн.
  • ДНЗ «Веселка» - 420000,0 грн.
  • ДНЗ «Щедрик» -410750,0 грн.
  • Летичівський ліцей №2 – 900000,0 грн.
  • Летичівський ліцей №3 – 110000,0 грн.
  • Летичівська селищна рада – 249470,0 грн.
  • Відділ освіти молоді та спорту ДНЗ – 370000,0 грн.
  • Відділ освіти молоді та спорту ЗНЗ - 660000,0 грн.
    Видатки бюджету селишної територіальної громади
    Фінансовий ресурс бюджету селищної ТГ на 2025 рік сформовано з урахуванням норм Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», Постанови Кабінету Міністрів України від 5.12.2024 року № 1394 «Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік» та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2025 рік.
    Формування видаткової частини бюджету селищної територіальної громади на 2025 рік здійснювалось у відповідності до ст.89,91 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2025 рік”.
    При формуванні проєкту бюджету селищної територіальної громади на 2025 рік забезпечено основні пріорітети бюджетної політики, збережено соціальну направленність бюджету. Видаткова частина сформована на основі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів, з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2025 року в розмірі 8000 гривень та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС в розмірі 3195 грн.
    Загальний обсяг видатків бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік визначено у сумі 203014840 грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету становить 195703000 грн. та видатків спеціального фонду бюджету – 7311840 грн, в тому числі бюджет розвитку – 800000 грн. (передача із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду - 500000 грн.). Складовою частиною видатків бюджету Летичівської селищної територіальної громади є:
    Освіта – 122206507 грн.,
    Державне управління – 38887588 грн.,
    Охорона здоров’я - 5202218 грн.,
    Культура і мистецтво – 9749234 грн.,
    Фізична культура і спорт, молодіжні програми – 3038710 грн.,
    Соціальний захист та соціальне забезпечення – 12287424 грн,
    Житлово – комунальне гросподарство – 6461206 грн.,
    Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій – 2451953 грн.,
    Утримання доріг – 2000000 грн.,
    Резервний фонд – 120000 грн.,
    Природоохоронні заходи – 60000 грн.,
    Інші – 550000 грн.
    Видатки загального та спеціального фондів бюджету селищної територіальної громади у 2025 році фінансуватимуться за рахунок:
    - доходів бюджету селищної ТГ - 149821300 грн;
    - власних надходжень бюджетних установ - 6451840 грн.;
    - трансфертів з державного та місцевого бюджету – 46741700 грн;
    в тому числі:
    - базової дотації – 5970800 грн.,
    - дотації з місцевого бюджету на здійснення
    переданих з державного бюджету видатків
    з утримання закладів освіти та охорони здоров"я
    за рахунок відповідної додаткової дотації
    з державного бюджету - 994000 грн;
  • освітньої субвенції з державного бюджету
    місцевим бюджетам - 37983800 грн.;
  • субвенції з місцевого бюджету на здійснення
    переданих видатків у сфері освіти за рахунок
    коштів освітньої субвенції - 1793100 грн.
    По головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради в бюджеті селищної територіальної громади на 2025 рік передбачено обсяг планових асигнувань в сумі 120209833 грн., з них по загальному фонду – 114778083 грн. та по спеціальному фонду – 5431750 грн. Фінансування буде здійснюватись за рахунок:
    1.Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 76594283 грн.
    2.Дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету - 200000 грн.,
    3.Освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам –
    37983800 грн.,
    4. Власних надходжень бюджетних установ – 5431750 грн.
    По головному розпоряднику бюджетних коштів – Летичівській селищній раді обсяг планових асигнувань на 2025 рік в бюджеті громади становить 64963616 грн., з них по загальному фонду – 63654146 грн. та по спеціальному фонду – 1309470 грн.
    Фінансування видатків по вказаному головному розпоряднику коштів буде здійснюватись за рахунок:
    1.Власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 61927046 грн.
    2. Субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1793100 грн.
    3.Дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 794000 грн.
    4.Власних надходжень бюджетних установ – 449470 грн.
    По головному розпоряднику бюджетних коштів - відділу культури, туризму, національностей та релігій Летичівської селищної ради в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік передбачені видатки в сумі 15874956 грн, з них по загальному фонду – 15304336 грн. та спеціальному фонду – 570620 грн. Фінансування видатків по відділу буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади і базової дотації в сумі 15304336 грн. та власних надходжень установ – 570620 грн.
    По головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу фінансів Летичівської селищної ради обсяг планових призначень становитиме 966435 грн. Фінансування буде здійснюватись за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади.
    Освіта
    На утримання установ та закладів галузі «Освіта», в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік передбачений обсяг асигнувань в сумі 122206507 грн., з них по:
    - загальному фонду – 116250137 грн.;
    - спеціальному фонду – 5956370 грн.
    Дані кошти будуть спрямовані на утримання установ та закладів освіти, в тому числі :
    - закладів загальної середньої освіти – 69108060 грн.,
    - закладів дошкільної освіти – 31071358 грн.,
    - закладу позашкільної освіти – 4695262 грн.,
    - дитячої школи мистецтв – 5238920 грн.,
    - інклюзивно – ресурсного центру – 2102105 грн.,
    - інших закладів освіти - 9990802 грн.
    Розрахунковий фонд заробітної плати працівників установ та закладів освіти обчислений в сумі 98201987 грн., який розрахований з урахуванням мінімальної заробітної плати в розмірі 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС в розмірі 3195 грн.; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); доплати до рівня мінімальної заробітної плати, надбавки за престижність педагогічним працівникам в розмірі 5 %, матеріальної допомоги на охдоровлення.
    Видатки на придбання продуктів харчування передбаченні в сумі 4454069 грн., з них :
    - учнів закладів загальної середньої освіти – 2401000 гривень;
    - дітей в закладах дошкільної освіти передбачені в сумі 2053069 гривень.
    Потреба у видатках обрахована згідно затверджених норм харчування на 1 дитину у навчальних закладах та рішення виконавчого комітету Летичівської селищної ради № 187 від 22.08.2024 року «Про встановлення розміру вартості харчування, батьківської плати за хпрчування, надання пільгна харчування здобувачів освіти в закладах освіти громади у 2024-2025 навчвльному році».
    Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання в натуральних показниках за 2022-2023 роки та розрахункового річного споживання за 2024 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), та становлять 7966354 гривень.
    Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», Постанови Кабінету Міністрів України від 5.12.2024 року № 1394 «Деякі питання розподілу освітньої субвенції на 2025 рік» передбачено з Державного бюджету освітню субвенцію на фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів на період з січня по серпень в сумі 37983800 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує розрахункову потребу в коштах з січня по серпень 2025 року для виплати заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам за посадовими окладами, доплат і надбавок, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення, надбавки за престижність в розмірі 5 %.
    На утримання закладів загальної середньої освіти в бюджеті селищної територіальної громади передбачено асигнувань в сумі 31124260 грн, в тому числі по загальному фонду за рахунок коштів місцевого бюджету - 28043260 грн., з них для виплати заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючого персоналу - 19357437 грн., на оплату енергоносіїв передбачено 4975049 грн., придбання продуктів харчування – 2401000 грн., придбання медикаментів – 41000 грн., придбання предметів, матеріалів - 782907 грн., на оплату послуг – 440743 грн. та інші видатки – 45124 грн.
    По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень в сумі 3081000 грн., в тому числі для виплати заробітної плати з нарахуваннями – 61000 грн. та для придбання продуктів харчування – 3020000 грн.
    Обсяг видаткової частини бюджету громади на 2025 рік на утримання закладів дошкільної освіти планується в сумі 31071358 грн., з них по загальному фонду – 28720608 грн, по спеціальному фонду – 2350750 грн. (по КПКВКМБ 0611010 – 5790023 грн., по КПКВКМБ 0621010 – 4303119 грн., по КПКВКМБ 0631010 – 1822692 грн., по КПКВКМБ 0641010 – 7451900 грн., по КПКВКМБ 0651010 – 11703624 грн.).
    По загальному фонду обсяг асигнувань на виплату заробітної плати з нарахуваннями передбачаються в сумі 23865298 грн., на оплату енергоносіїв передбачено асигнувань в сумі 1912413 грн., видатки на забезпечення продуктами харчування вихованців дошкільних навчальних закладів становлять 2053069 грн. Для придбання предметів, матеріалів та інших господарських матеріалів в дошкільних навчальних закладах передбачається обсяг планових призначень в сумі 575486 грн., придбання медикаментів – 31000 грн., на оплату послуг - 268871 грн., інші видатки – 14471 грн.
    По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень для придбання продуктів харчування в сумі 2350750 грн.
    За рахунок доходів бюджету громади асигнування на надання позашкільної освіти, заходи з позашкільної роботи по КПКВКМБ 0611070 «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» в бюджеті громади на 2025 рік по загальному фонду планується обсяг асигнувань в сумі 4695262 грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано 4473802 грн., що розраховано з врахуванням мінімальної заробітної плати в розмірі 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС в розмірі 3195 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за престижність в розмірі 5 %, доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Для оплати комунальних послуг та енергоносіїв заплановано 95160 грн., інші видатки – 126300 грн.
    На утримання групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради по КПКВКМБ 0611141 «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти» в бюджеті селищної територіальної громади на 2025 рік передбачається обсяг асигнувань в сумі 9990802 грн., в тому числі видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачено в сумі 6735477 грн., на оплату енергоносіїв – 96452 грн., придбання паливно – мастильних матеріалів для забезпечення підвозу учасників освітнього процесу до закладів освіти, запчастин до автобусів та інших матеріалів – 2779117 грн., інші поточні видатки – 379756 грн.
    Для надання спеціалізованої освіти мистецькими школами (утримання Летичівської дитячої школи мистецтв) по КПКВКМБ 1011080 «Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами» в бюджеті селищної територіальної громади передбачено асигнувань на 2025 рік на суму 5238920 грн., з них по загальному фонду – 4714300 грн., спеціальному фонду – 524620 грн. По загальному фонду для фінансування виплат заробітної плати з нарахуваннями заплановано 3757820 грн., що розраховано з врахуванням мінімальної заробітної плати в розмірі 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС в розмірі 3195 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за престижність в розмірі 5 %, доплати до рівня мінімальної заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення. Видатки для оплати комунальних послуг та енергоносіїв заплановано в сумі 887280 грн., інші поточні видатки – 69200 грн.
    По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи та орендної плати передбачаються видатки в сумі 524620 грн., які заплановано на придбання предметів, матеріалів та оплати послуг (крім комунальних) на суму 243260 грн., на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 241360 грн. та оплату електроенергії – 40000 грн.
    В бюджеті територіальної громади на 2025 рік по КПКВКМБ 0111152 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок освітньої субвенції» передбачено цільові видатки субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в сумі 1793100 грн, виходячи із штатної чисельності педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру та фонду заробітної плати кожного працівника, в складі якого враховано надбавки та доплати обов’язкового характеру, матеріальну допомогу на оздоровлення.
    На утримання КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в бюджеті громади на 2025 рік по КПКВКМБ 0111151 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок коштів місцевого бюджету» за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади передбачено обсяг асигнувань в сумі 309005 грн., які будуть спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючого персоналу центру – 235253 грн. та інші поточні видатки – 73752 грн.
    Молодіжні програми, фізична культура і спорт
    Обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0615031 «Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» на утримання дитячо – юнацької спортивної школи в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік планується асигнувань в сумі 2490710 грн. Обсяг видатків на заробітну плату з нарахуваннями планується в сумі 2282642 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує річну розрахункову потребу в коштах на виплату заробітної плати з нарахуваннями з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2025 року 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення, доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Видатки на енергоносії заплановано в сумі 72448 грн. та інші поточні видатки – 135620 грн.
    На виконання заходів цільової програми розвитку фізичної культури і спорту на 2022-2026 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади для проведення навчально – тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту плануються асигнування по КПКВКМБ 0615011 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту» в сумі 117000 грн. та неолімпійських видів спорту по КПКВКМБ 0615012 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з неолімпійських видів спорту» – 16000 грн.
    По КПКВКМБ 0613131 «Здійснення заходів та реалізація проектів на виконання Державної цільової соціальної програми `Молодь України`» передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 255000 грн. на здійснення заходів та реалізації проєктів відповідно цільової програми "Молодь Летичівщини" на 2023-2027 роки для забезпечення проведення військово – патріотичної гри «Сокіл Джура».
    По КПКВКМБ 0613140 «Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)» передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 160000 грн. для проведення оздоровлення дітей і придбання путівок відповідно заходів програми оздоровлення та відпочинку дітей Летичівської селищної територіальної громади на 2021-2025 роки
    Культура
    На утримання установ та закладів галузі «Культура» в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 9749234 грн., з них по загальному фонду – 9703234 грн. та спеціальному фонду – 46000 грн. Даний обсяг асигнувань буде спрямований на утримання слідуючих закладів та установ:
    - бібліотек – 3912076 грн.,
    - будинків культури та сільських клубів – 4840658 грн.,
    - інших закладів та заходів – 996500 грн.
    Розрахунковий фонд заробітної плати працівників установ обчислений в сумі 8337937 грн. Обсяг асигнувань для виплати заробітної плати розрахований з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2025 року – 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС в розмірі 3195 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, доплати до рівня мінімальної заробітної плати та матеріальної допомоги на оздоровлення.
    Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання в натуральних показниках за 2022 – 2023 роки, розрахункового річного споживання за 2024 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), і становлять 606088 грн.
    Для забезпечення діяльності бібліотек по КПКВКМБ 1014030 «Забезпечення діяльності бібліотек» передбачено в бюджеті територіальної громади планових асигнувань на суму 3912076 грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано асигнувань в сумі 3316898 грн, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 264000 грн., інші поточні видатки – 331178 грн.
    По КПКВКМБ 1014060 «Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів» для забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів та інших клубних закладів в бюджеті територіальної громади передбачено асигнувань на суму 4840658 грн., з них по загальному фонду – 4794658 грн. та по спеціальному фонду – 46000 грн.
    По загальному фонду на виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано асигнувань на суму 4165654 грн, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 342088 грн., інші поточні видатки – 286916 грн. По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установ та орендної плати заплановано асигнувань в сумі 46000 грн. для придбання предметів та матеріалів і оплати послуг.
    По КПКВКМБ 1014082 «Інші заходи в галузі культури і мистецтва» запланований обсяг асигнувань в сумі 90000 грн., в тому числі на виконання програми розвитку культури, туризму та популяризації культурної спадщини в Летичівській селищній раді на 2024 - 2026 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради № 17 від 26.10.2023 року передбачений обсяг асигнувань в сумі 45000 грн. і програми охорони, збереження та благоустрою пам'яток культурної та історичної спадшини, які знаходяться на території Летичівської селищної територіальної громади на 2023 - 2025 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради № 37 від 18.05.2023 року - 45000 грн.
    По КПКВКМБ 1014081 «Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва» на утримання інших закладів в галузі культури (бухгалтерії відділу культури) в бюджеті громади передбачений обсяг асигнувань в сумі 906500 грн., в тому числі для виплати заробітної плати з нарахуваннями планується обсяг в сумі 855385 грн. та інші поточні видатки – 51115 грн.
    Охорона здоров’я
    По КПКВКМБ 0112111 «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» на утримання КНП «Летичівський ЦПМСД» відповідно до Програми розвитку первинної медико - санітарної допомоги Летичівської селищної ради на 2025-2027 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік по загальному фонду передбачені асигнування в сумі 1470768 грн. З бюджету громади планується профінансувати:
    - виплату стимулюючих доплат (надбавки за складність та напруженість) працівникам сільської медицини – 293628 грн.,
    - оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичних закладів – 865150 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2022-2023 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2024 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року),
    - придбання медикаментів та вакцин - 96000 грн.,
    - інші видатки – 215990 грн.
    По КПКВКМБ 0112152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров`я» на виконання регіональної програми покращення надання медичної допомоги хворим, які потребують гемодіалізу на 2025 рік в бюджеті селищної територіальної громади передбачено планові асигнування в сумі 156000 грн. для забезпечення підвозу хворих до обласної лікарні.
    По КПКВКМБ 0122152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров`я» передбачено планові асигнування в сумі 470000 грн. на виконання заходів програми забезпечення лікарськими засобами окремих груп населення та за певними категоріями захворювань, виробами медичного призначення, продуктами для спеціального дієтичного споживання пільгових категорій населення, що проживають на території Летичівської селищної ради на 2024-2026 роки для забезпечення лікапськими засобами та виробами медичного призначення окремих груп населення.
    По КПКВКМБ 0112010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» на утримання КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради в бюджеті громади передбачаються асигнування по загальному фонду в сумі 3105450 грн. Фінансування видатків буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади на суму 2311450 грн., дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету на суму 794000 грн.
    Відповідно до програми розвитку Комунального некомерційного підприємства "Летичівська багатопрофільна лікарня" Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області на 2025 - 2027 роки в бюджеті селищної територіальної громади на 2025 рік предбачено кошти на оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичного закладу в сумі 3105450 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання за 2022-2023 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2024 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року).
    Соціальний захист та соціальне забезпечення
    По КПКВКМБ 0113104 «Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв`язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю» на утримання Летичівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в бюджеті територіальної громади на 2025 рік планується обсяг асигнувань в сумі 8741906 грн., з них по загальному фонду – 8541906 грн. (доходи бюджету селищної територіальної громади) і спеціальному фонду – 200000 грн. (власні надходження закладу).
    На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам центру планується обсяг видатків в сумі 8254355 грн. Обсяг асигнувань для виплати заробітної плати розрахований з врахуванням мінімальної заробітної плати 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС в розмірі 3195 грн., доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, в святкові дні, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); доплати до рівня мінімальної заробітної плати, матеріальну допомогу на оздоровлення.
    Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2022-2023 роки та розрахункового річного споживання за 2024 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), і становлять в сумі 213471 грн. Інші поточні видатки запдановано в сумі 74080 грн.
    По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи заплановано видатки на суму 200000 грн., що будуть спрямовані на придбання предметів, матеріалів та оплату відряджень –129721 грн. і оплату електроенергії – 70279 грн.
    По КПКВКМБ 0113242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» в бюджеті громади на 2025 рік заплановані видатки в сумі 1385000 грн., а саме:
  • на виконання заходів програми "Турбота" Летичівської селищної ради 2023-2025 роки для надання матеріальної допомоги по поховання самотніх громадян та громадян непенсійного віку, які на момент смерті не працювали, надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб та на лікування – 150000 грн.,
  • допомоги на поховання сім’ям померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок відповідно програми організації Летичівською селищною радою поховання померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні у 2025 році - 465000 грн.,
  • надання матеріальної допомоги на лікування відповідно заходів програми підтримки учасників АТО/ООС, учасників бойових дій по захисту України від військової агресії російської федерації, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які зареєстровані на території Летичівської селищної ради на 2023-2025 роки - 620000 грн.,
  • відповідно програми вшанування пам’яті померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні Летичівською селищною радою на 2024-2026 роки для придбання квітів, прапорів та придбання матеріалів для облаштування «Дошки пам’яті» - 150000 грн.

По КПКВКМБ 1013242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» в бюджеті громади на 2025 рік відповідно програми вшанування пам’яті померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні Летичівською селищною радою на 2024-2026 роки заплановані видатки в сумі 16000 грн.

По КПКВКМБ 0113121 «Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб» на утримання селищного центру соціальних служб в бюджеті громади на 2025 рік по загальному фонду передбачені асигнування в сумі 1282318 грн. Розрахунковий фонд заробітної плати з нарахуваннями працівників центру обчислений в сумі 1110918 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням мінімальної заробітної плати в розмірі 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС 3195 грн.; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення. В зв’язку із збільшенням штатної чисельності центру та утворенням мобільної бригади соціально - психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознаками статті Летичівського центру соціальних служб, обсяг асигнувань на виплату заробітної плати з нарахуваннями в порівнянні з 2024 роком збільшився на 47,4 %. Для придбання паливно – мастильних матеріалів заплановано кошти в сумі 69000 грн., інші поточні видатки – 7400 грн.

На виконання заходів програми надання соціальних послуг селищним центром соціальних служб в Летичівській об'єднаній територіальній громаді на 2025-2029 роки, в бюджеті громади передбаченні кошти в сумі 95000 грн. для проведення заходів центру.

По КПКВКМБ 0113210 «Організація та проведення громадських робіт» на виконання заходів програми організації та проведення громадських робіт на території Летичівської селищної ради на 2025 рік в бюджеті громади передбачено обсяг асигнувань в сумі 12200 грн.

На виконання заходів комплексної програми соціального захисту пільгових категорій громадян Летичівської територіальної громади на 2025-2026 роки в бюджеті передбачається обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0113033 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян» на фінансування компенсаційних виплат на пільговий проїзд окремим категоріям громадян на приміських та міських маршрутах в сумі 350000 грн. На виконання програми забезпечення надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2025 рік для виплати грошової компенсації фізичним особам по КПКВКМБ 0113160 «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» передбачається обсяг асигнувань в сумі 500000 грн.

Державне управління

По КПКВКМБ 0110180 «Інша діяльність у сфері державного управління» передбачений обсяг асигнувань на 2025 рік в сумі 316000 грн., в тому числі:

- на виконання заходів програми фінансування заходів державного, обласного, місцевого значення у Летичівській селищній раді на 2025 – 2026 роки передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 160000 грн. для проведення заходів з відзначення державних та професійних свят та інших заходів,

- на виконання заходів програми посилення публічної безпеки і боротьби зі злочинністю Летичівської селищної ради "Правопорядок 2021-2025" передбачається обсяг асигнувань в сумі 6000 грн. для обслуговування камер відеоспостереження та інші поточні видатки,

- відповідно програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Летичівської селищної ради на 2021-2025 роки обсяг планових призначень становитиме 50000 грн.

- на виконання заходів програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної територіальної громади на 2024-2026роки - обсяг видатків 50000 грн.,

- на виконання заходів програми боротьби з борщівником Сосновського в Летичівській селищній раді на 2025 рік – 50000 грн.

На утримання апарату селищної ради та виконавчих органів ради в бюджеті селищної територіальної громади на 2025 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 37826579 грн., в тому числі по загальному фонду в сумі 37577109 грн. та по спеціальному фонду – 249470 грн. (по КПКВКМБ 0110150 - 32554231 грн., по КПКВКМБ 0610160 - 2305641 грн., по КПКВКМБ 1010160 – 870802 грн., по КПКВКМБ 3710160 – 1846435 грн.).

Заробітна плата з нарахуваннями обрахована згідно постанови КМУ від 9.03.2006р. №268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” із змінами. Обсяг запланованих асигнувань на заробітну плату з нарахуваннями становить 34042550 грн., на оплату енергоносіїв та комунальних послуг буде спрямовано 1584414 грн., на оплату послуг зв’язку, транспортне обслуговування, програмне забезпечення, придбання паливно – мастильних матеріалів, канцелярських і господарських товарів та інші адміністративно-господарські витрати – 1950145 гривень.

По спеціальному фонду планується обсяг призначень в сумі 249470 грн. для придбання предметів та матеріалів (за рахунок плати за оренду майна бюджетних установ).

По КПКВКМБ 0117680 «Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування» для оплати членських внесків в бюджеті громади передбачається обсяг асигнувань в сумі 50000  грн. відповідно програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної територіальної громади на 2024-2026роки.

Також в бюджеті громади на 2025 рік по КПКВКМБ 0120180 «Інша діяльність у сфері державного управління» на виконання заходів програми діяльності та утримання Трудового архіву Летичівської селищної ради на 2025 рік передбачено обсяг асигнувань для утримання Трудового архіву в сумі 745009 грн. На заробітну плату з нарахуваннями планується спрямувати з бюджету громади кошти в сумі 608079 грн. Планові призначення на енергоносії передбачені у відповідності до їх фактичного використання в 2023 році та за 10 місяців 2024 року, і складають 90000 грн.

Житлово – комунальне господарство

В бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік за КПКВКМБ 0116030 «Організація благоустрою населених пунктів» по загальному фонду передбачено кошти на проведення робіт з благоустрою сіл та селища і оплати електроенергії по вуличному освітленню в сумі 2460000 грн., з врахуванням виконання завдань і заходів, визначених у програмі благоустрою на території Летичівської селищної ради на 2025 рік.

Дані кошти будуть спрямовані на :

- придбання матеріалів для вуличного освітлення (світильники, лампочки, таймера), господарських та будівельних матеріалів – 216200 грн.,

- оплату послуг по поточному ремонту ліній електропередач вуличного освітлення, оплата послуг по обслуговуванню світлоточок, оплаті послуг по обрізці аварійних дерев, оплаті послуг по очищенню та ремонту громадських криниць, транспортних послугах та інше - 1572525 грн.,

- оплату електроенергії для вуличного освітлення – 671275 грн.

На виконання заходів програми розвитку та фінансової підтримки комунального госпрозрахункового підприємства "Злагода" Летичівської селищної ради на 2025 рік в бюджеті селищної територіальної громади по КПКВКМБ 0116020 «Забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги» передбачаються планові призначення в сумі 2887206 грн. для надання фінансової підтримки підприємству.

Відповідно програми відшкодування різниці між затвердженим розміром ціни (тарифу) на послуги водопостачання та розміром економічно обгрунтованих витрат на виробництво (надання) послуг централізованого водопостачання для КГП "Злагода" на 2025 рік по КПКВКМБ 0116071 «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на теплову енергію, у тому числі її виробництво, транспортування та постачання, комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання)» планується обсяг асигнувань в сумі 1114000 грн. для проведення відшкодувань КГП «Злагода» за послуги централізованого водопостачання.

По загальному фонду бюджету Летичівської селищної територіальної громади у 2025році за КПКВКМБ 0117130 «Здійснення заходів із землеустрою» передбачається фінансування в сумі 500000 грн. для виготовлення технічної документації з інвентаризації земель відповідно програми здійснення землеустрою на території Летичівської селищної ради на 2025 рік.

По КПКВКМБ 0117461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» відповідно програми соціально - економічного та культурного розвитку Летичівської селищної територіальоної громади на 2025 рік на утримання та розвиток комунальних доріг по загальному фонду бюджету громади передбачається плановий обсяг асигнувань в сумі 2000000 грн. для здійснення поточного ремонту доріг – 920000 грн., зимового утримання доріг – 500000 грн. та експлуатаційного утримання доріг – 580000 грн.

Природоохоронні заходи

З метою виконання завдань Програми забезпечення екологічного безпечного збирання, перевезення, захоронення відходів у населених пунктах Летичівської сеищної ради на 2025-2027 роки, по спеціальному фонду бюджету передбачено кошти на оплату послуг по упорядкуванню сміттєзваища за КПКВКМБ 0118312 «Утилізація відходів» у сумі 60000 грн.

Проведення даних заходів передбачено за рахунок надходжень спеціального фонду бюджету від сплати екологічного податку (надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) у сумі 60000 грн.

Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій

На виконання програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Летичівської селищної ради на 2020-2025 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік передбачено обсяг асигнувань в сумі 1444753 грн., в тому числі на слідуючі напрямки:

- по КПКВКМБ 0118130 «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони» на утримання двох місцевих пожежних команд по загальному фонду передбачено кошти в сумі 1294753 грн., в тому числі - 1144753 грн. на оплату праці з нарахуваннями. Даний обсяг асигнувань забезпечує розрахункову потребу для виплати заробітної плати за посадовими окладами з врахуванням доплати до мінімальної заробітної плати та доплат обов’язкового характеру, виплату допомоги на оздоровлення. Обсяг асигнувань на енергоносії передбаченний в сумі 44000 грн., інші поточні видатки плануються в сумі 106000 грн. Відповідно програми підтримки громадської організації "Пожежні-добровольці Летичівської ОТГ" на 2023-2025 роки по КПКВКМБ 0118130 «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони» в бюджеті передбачаються асигнування в сумі 20000 грн. на утримання добровільної пожежної команди в с.Ялинівка.

- по КПКВКМБ 0118110 «Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха» для поповнення матеріального резерву з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій передбачені асигнування в сумі 130000 грн.

По КПКВКМБ 0118230 «Інші заходи громадського порядку та безпеки» на виконання заходів програми "Поліцейський офіцер громади" Летичівської селищної ради на 2023-2025 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік передбачений обсяг планових асигнувань в сумі 7200 грн. для оплати послуг інтернету.

По КПКВКМБ 0118240 «Заходи та роботи з територіальної оборони» на виконання заходів програми підтримки Збройних сил України та окремих структур державних органів, які виконують завдання з територіальної оборони на території Летичівської селищної ради на 2025 рік, в бюджеті Летичівської селищної територіальної громали на 2025 рік передбачається обсяг асигнувань а сумі 1000000 грн., в тому числі по загальному фонду – 200000 грн. та по спеціальному фонду – 800000 грн.

На формування резервного фонду бюджету селищної територіальної громади по КПКВКМБ 3718710 «Резервний фонд місцевого бюджету» заплановано обсяг асигнувань в сумі 120000 грн.

4.Обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин.

Обсяг трансфертів, які надаються з державного та місцевого бюджету бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік становить 46741700 гривень.

Особливостями міжбюджетних відносин на 2025 рік є:

- обсяг базової дотації становить 5970800 грн.,

- обсяг дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету становить 994000 грн.,

- обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 37983800 грн. (запланований обсяг субвенції забезпечує виплату заробітної плати з нарахуваннями з січня по серпень),

- обсяг субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1793100 грн.

5. Інформація щодо погашення місцевого боргу

Боргові зобов’язання за місцевими внутрішніми запозиченнями та місцевими зовнішніми запозиченнями шляхом отримання кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади відсутні.

6. Перелік інвестиційних проєктів на плановий бюджетний період.

Даним проєктом рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2025 рік фінансування інвестиційних проектів не передбачається.

Начальник відділу фінансів Людмила СМАГЛЮК