ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:

Смаглюк Людмила Дмитрівна


Доповідачі:


Смаглюк Людмила Дмитрівна

Рішення:

Прийнято

Сесія:

L

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

16-50/2023

Дата реєстрації:

21.12.2023

Проголосовано:

21.12.2023 10:49:11

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    16
  • Не підтримали
    1
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    2
  • Відсутні
    8

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ:: № 16-50/2023

Текст:





Проєкт рішення



Автор проєкту



Начальник відділу фінансів



Смаглюк Л.Д.



(зі змінами від 19.12.2023р.)





УКРАЇНА



ЛЕТИЧІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА



ХМЕЛЬНИЦЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ



Р І Ш Е Н Н Я



VІІІ скликання



П’ятдесятої сесії



21.12.2023 р. Летичів №16



Про бюджет Летичівської селищної



територіальної громади на 2024 рік



(2251100000)



код бюджету



Керуючись Бюджетним кодексом України, пунктом 23 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада



ВИРІШИЛА:




  1. Визначити на 2024 рік:



- доходи бюджету селищної територіальної громади у сумі 197037498 гривень, у тому числі доходи загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 191177470 гривень та доходи спеціального фонду бюджету – 5860028 гривень згідно з додатком 1 до цього рішення;



- видатки бюджету селищної територіальної громади у сумі 197037498 гривень, у тому числі видатки загального фонду бюджету селищної територіальної громади – 190932470 гривень та видатки спеціального фонду бюджету – 6105028 гривень згідно з додатком 3 до цього рішення;



- профіцит за загальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі 245000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.



- дефіцит за спеціальним фондом бюджету селищної територіальної громади у сумі 245000 гривень згідно з додатком 2 до цього рішення.



- оборотний залишок бюджетних коштів бюджету селищної територіальної громади у розмірі 50000 гривень, що становить 0,026 відсотка видатків загального фонду бюджету територіальної громади, визначених цим пунктом;



- резервний фонд бюджету селищної територіальної громади у розмірі 110 000 гривень, що становить 0,058 відсотка видатків загального фонду бюджету, визначених цим пунктом.



2. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади на 2024 рік у розрізі відповідальних виконавців за бюджетними програмами згідно з додатками 3, 4 до цього рішення.



3. Затвердити на 2024 рік міжбюджетні трансферти згідно з додатком 5 до цього рішення.



Дозволити Летичівській селищній раді при надходженні в міжсесійний період трансфертів (дотацій, субвенцій) з державного та місцевих бюджетів понад обсяги, враховані в бюджеті селищної територіальної громади на 2024 рік, збільшувати обсяг доходів та видатків бюджету селищної територіальної громади на суму трансфертів, одержаних з державного та місцевих бюджетів та проводити розподіл та перерозподіл зазначених трансфертів між головними розпорядниками коштів бюджету селищної територіальної громади за погодженням з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг. Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік.



4. Затвердити на 2024 рік розподіл коштів бюджету розвитку в розрізі інвестиційних проєктів згідно з додатком 6 до цього рішення.



5. Затвердити розподіл витрат бюджету селищної територіальної громади на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 12516950 гривень згідно з додатком 7 до цього рішення.



6. Установити, що в загальному фонді бюджету селищної територіальної громади на 2024 рік до доходів належать надходження, визначені статтею 64 Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97 Бюджетного кодексу України.



7. Установити, що джерелами формування спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2024 рік:




  1. у частині доходів є надходження, визначені статтею71 та статтею  691Бюджетного кодексу України та трансферти, визначені статтею 97 Бюджетного кодексу України;

  2. у частині фінансування є надходження, визначені пунктом 10 частини 1 статті 71 Бюджетного кодексу України;

    8. Визначити на 2024 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України захищеними видатками бюджету селищної територіальної громади видатки загального фонду на:  

    - оплату праці працівників бюджетних установ;

    - нарахування на заробітну плату;

    - придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів;

    - забезпечення продуктами харчування;

    - оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

    - соціальне забезпечення;

    - поточні трансферти населенню;

    - поточні трансферти місцевим бюджетам.

    9.Надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради отримувати, відповідно до статті 73 Бюджетного кодексу України, позики на покриття тимчасових касових розривів бюджету селищної територіальної громади на строк до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу, на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування та медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, які відповідно до статті 43 Бюджетного Кодексу України покриваються Головним управлінням Державної Казначейської служби України в області в межах поточного бюджетного періоду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду.

    10. Головним розпорядникам коштів бюджету селищної територіальної громади забезпечити:

    1. затвердження паспортів бюджетних програм протягом 45 днів з дня набрання чинності цим рішенням;

    2. здійснення управління бюджетними коштами у межах встановлених їм бюджетних повноважень та оцінки ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі;

    3. здійснення контролю за своєчасним поверненням в повному обсязі до бюджету селищної територіальної громади коштів, наданих за операціями з кредитування бюджету;

    4. взяття бюджетних зобов'язань та здійснення витрат бюджету з урахуванням вимог чинного бюджетного законодавства;

    5. доступність інформації про бюджет відповідно до законодавства, а саме:

      - здійснення публічного представлення та публікації інформації про бюджет за бюджетними програмами та показниками, бюджетні призначення щодо яких визначені цим рішенням, відповідно до вимог та за формою, встановленими Міністерством фінансів України, до 15 березня 2024 року;

      - оприлюднення паспортів бюджетних програм у триденний строк з дня затвердження таких документів.

    6. забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, водовідведення, інші енергоносії та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, та укладання договорів за кожним видом енергоносіїв у межах встановлених лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.





11.У процесі виконання бюджету селищної територіальної громади за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів бюджету селищної територіальної громади надати право відділу фінансів Летичівської селищної ради у межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою окремо за загальним та спеціальним фондами здійснювати перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі в розрізі економічної класифікації видатків бюджету.



У межах загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника бюджетних коштів перерозподіл видатків за бюджетними програмами, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків, а також зміни розмірів, мети та обмеження в часі бюджетних призначень здійснюються за рішенням сесії селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.



12.Якщо після прийняття селищною радою рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік повноваження на виконання функцій передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів до іншого головного розпорядника бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено.



Передача бюджетних призначень здійснюється за рішенням селищної ради, погодженим з постійною комісією селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг.



Зазначені зміни вважати змінами, внесеними до бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік.



13. Установити, що це рішення набирає чинності з 1 січня 2024 року.



14. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.



15.Відділу фінансів забезпечити оприлюднення цього рішення в десятиденний строк з дня його прийняття відповідно до частини четвертої статті 28 Бюджетного кодексу України.



16.Контроль за виконанням рішення покласти на начальника відділу фінансів селищної ради та постійну комісію селищної ради з питань планування, бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку, житлово – комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг (голова комісії Морозова О.М.).



Голова ради Ігор ТИСЯЧНИЙ









І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА



ДО БЮДЖЕТУ ЛЕТИЧІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА 2024РІК




  1. Інформація про соціально-економічний стан Летичівської селищної ради в 2023 році та прогноз її розвитку на 2024 бюджетний рік, покладені в основу проєкту бюджету селищної територіальної громади



Соціально-економічний розвиток селищної ради за січень-жовтень 2023 року



Протягом 2023 року, в умовах воєнного стану, робота Летичівської селищної ради зосереджувалася на виконанні завдань та заходів, які передбачали розв’язання гострих соціальних питань для населення громади, внутрішньо переміщених осіб, допомозі підрозділам Збройних сил України, максимальну мобілізацію фінансових ресурсів для забезпечення всіх виплат заробітної плати, соціальних допомог, належного функціонування медичних, освітніх закладів тощо.



З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності громади особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально- економічного та культурного розвитку Летичівської селищної ради на 2023 рік, місцевих програм соціально-економічного розвитку. Найбільш актуальні для громади питання аналізувалися на засіданнях виконкому та відповідних нарадах.



Для забезпечення стабільного соціально – економічного розвитку громади, функціонування всіх систем його життєдіяльності селищною радою проводилась ефективна бюджетна політика.



Завершено приватизацію 2 об’єктів малої приватизації на суму 1312 тис. грн. Заплановано приватизацію 2 об’єктів на суму 321 тис. грн.



Селищна рада через «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Летичівської селищної ради надавала населенню громади 190 видів адміністративних послуг. На конкурс від ПРООН в Україні спільно Sweden Sverige, що представлений єШведським агентством з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA) подано проєкт: «Придбання обладнання для належного забезпечення Центру надання адміністративних послуг Летичівської селищної ради» для закупівлі та встановлення робочої станції для оформлення та видачі документів, що підтверджують громадянство України, посвідчення особи чи її спеціальний статус, з комплектом обладнання для зняття біометричних даних (параметрів) особи.



У 2023 році в громаді офіційно проживає 514 внутрішньо переміщених осіб. Створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у Летичівській селищній раді. Надавалася інформаційна підтримка та консультації щодо започаткування власного бізнесу, працевлаштування. Надано комунальне приміщення для потреб та проведення заходів ВПО. Всі ВПО отримують гуманітарну допомогу продуктами харчування, засобами гігієни, одягом, медикаментами тощо.



Також селищною радою надавалась різноманітна допомога, зокрема військовим частинам ЗСУ, людям на деокупованих територіях та в зоні бойових дій, постраждалим територіям Хмельницької області внаслідок ракетних обстрілів.



Створено відділ «Ветеранський простір» Летичівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Летичівської селищної ради. Подано проєкт «Ремонт та облаштування Ветеранського простору «Ми поруч» в Летичівській територіальній громаді» до Українського ветеранського фонду в межах програми «Варто:Єднання» для отримання грантового фінансування.



Зокрема, в галузі будівництва і архітектури виготовлено містобудівну документацію -генеральний план та план зонування смт Летичів в частині топографічної зйомки. Проходить корегування проекту по реконструкції очисних споруд смт Летичів Хмельницької області.



За звітний період 2023 року в Летичівській ТГ проведено поточний ремонт наступних вулиць та провулків: с. Новокостянтинів вул. Набережна на суму 50,5 тис. грн., вул. Набережна с. Горбасів на суму 129,9 тис.грн., вул. Небесної Сотні с. Чапля на суму 99,0 тис. грн., вул. Центральна с. Козачки на суму 54,9 тис. грн., вул. Селянська с. Варенка на суму 64,9 тис. грн., в смт. Летичів – вул. Ярослава Мудрого на суму 49,4 тис. грн., вул. Героїв Крут на суму 198,5 тис. грн., вул Івана Огієнка на суму 28,9 тис. грн., вул. Соборна на суму 1492,2 тис.грн., вул. Івана Мазепи на суму 198,6 тис. грн., вул. Чорновола на суму 89,7 тис. грн., вул. І.Франка на суму 198,5 тис. грн., вул. Свободи на суму198,8 тис. грн., вул. Шірпала Леоніда на суму 392,1 тис.грн., вул. Шевченка на суму 198,9 тис. грн., вул. Тропініна на суму 49,6 тис. грн., вул. Петлюри Симона на суму 119,9 тис.грн., вул. Рильського на суму 150,0 тис. грн., вул. Козацька на суму 38,7 тис. грн., пров. Шкільний на суму 62,9 тис. грн. Проводилось профільне грейдерування доріг громади на суму 189,7 тис.грн. На зимове утримання доріг виділено 300,0 тис.грн.



За 10 місяців 2023 року Летичівською селищною радою передано в користування на умовах оренди земельні ділянки комунальної власності та не витребувані земельні частки (паї) загальною площею 588,0416 га (116 договорів), що у сумі надходжень становить 1391701грн.



Проведено продаж двох земельних ділянок, що перебували в оренді власника об’єкта нерухомого майна (будівлі) в розмірі 642264,00 грн. без урахування ПДВ, визначених на основі звітів про експертну грошову оцінку об’єкта.



У першому півріччі 2023 року було виготовлено та затверджено технічної документації з нормативної грошової оцінки земель 11 населених пунктів Летичівської селищної ради, а саме сіл: Грушківці, Суслівці, Горбасів, Голенищеве, Гречинці, Бохни, Марківці, Ялинівка, Козачки, Вербка, Подільське.



До складу КНП «Летичівський центр первинної медико-санітарної допомоги» входять 1 міська та 3 сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини: Летичівська, Голенищівська, Грушковецька, Новокостянтинівська та 27 МПТБ.



Медичні стандарти (локальні клінічні протоколи) надання медичної допомоги запроваджуються по мірі надходження нових стандартів.



Відвідування по ЦПМСД за 10 місяців 2023 року становить 33971 чол., відвідування з причини захворювань – 11643 чол., виклики на дім здійснено – 717.



На денному стаціонарі при поліклініці проліковано – 344 чол., вдома – 287 чол.. За 10 місяців оглянуто 10374 чол.. Відповідно до реформи первинної медико-санітарної допомоги заключено 15453 декларації станом на 01.11.2023 року, що становить 86,8% від загального населення ОТГ.



Для забезпечення громадян належною вторинною медичною допомогою в КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня» функціонує 130 стаціонарних ліжок, що складає на 10000 населення 49,4. Функціонує 6 відділень, в т.ч. – відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок. Структура ліжок: терапевтичні – 28, педіатричні – 8, неврологічні – 15, хірургічні – 50 (в т.ч. – 5 гнійних, 20 травматологічних, хірургія доросла – 25), пологове – 5, (з них 4 патології вагітних), гінекологічні – 5 ліжок, хоспіс – 15, інфекційних ліжок -4 (з них 2 дитячих ліжка), в тому числі ВАІТ – 6 ліжок, відділення екстренної медичної допомоги (приймальне відділення).



Амбулаторна поліклінічна допомога. Відвідування поліклініки –69497 чол. на 1 жителя 2,6. Працює 10 ліжок денного стаціонару, на 10000 населення – 3,8. Проліковано у денному стаціонарі – 603 чол., на 10000 населення 229,4.



Забезпечення всебічного розвитку здобувачів освіти дошкільного віку в громаді відповідно до їх індивідуальних особливостей, культурних потреб спільно із батьками здійснюють 12 закладів дошкільної освіти ( із них 2 при ліцеях та 3 короткотривалих групи денного перебування при Голенищівському, Новокостянтинівському ліцеях та Гречинецькій гімназії, ), у яких дошкільною освітою охоплено 563 вихованці.



Освітні послуги надають вісім закладів загальної середньої освіти громади, в яких навчається у 2023-2024 навчальному році 2132 здобувачів освіти. У громаді функціонує одна опорна школа Летичівський ліцей №1.



Створені необхідні умови щодо забезпечення здобувачів освіти позашкільною освітою. Функціонує позашкільний заклад ЦТДЮ (центр творчості дітей та юнацтва), гуртковою роботою охоплено 787 вихованців, що становить 37% від загальної кількості здобувачів освіти. Також працює дитячо-юнацька спортивна школа, спортивними заняттями охоплено 10% дітей, а саме 200 вихованців.



В Летичівській ТГ практикується програмно-цільовий підхід до управління освітою, зокрема розроблені: цільова соціальна програма «Молодь Летичівщини» ( згідно якої у 2023 році грошовими преміями були відзначені 75 здобувачів освіти, які здобули призові місця у конкурсах, олімпіадах та змаганнях на загальну суму 68,3 тис. грн.), цільова програма розвитку фізичної культури та спорту до 2025 року.



Всі освітні заклади громади мають мультимедійні комплекси, підключені до мережі Інтернет. Є в наявності програмне забезпечення та електронні підручники.



На базі опорного закладу функціонує комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради. У закладах загальної середньої освіти за інклюзивною формою навчання навчається 19 дітей, 12 дітей здобувають освіту за індивідуальною формою, 5 дітей дошкільного віку навчаються за інклюзивною формою навчання. У закладах введено посади асистентів вчителів та асистентів вихователів.



У 2023 році продовжена робота по покращенню навчально-методичної та матеріально - технічної бази закладів освіти.



З метою створення безпечного перебування учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану здійснено поточні ремонти протирадіаційних та найпростіших укриттів відповідно до вимог чинного законодавства, на що було витрачено 366,8 тис.грн. Для облаштування укриттів за рахунок селищного бюджету були придбанні біотуалети на загальну суму 35 тис.грн. Летичівським ліцеєм № 1 замовлена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт за об’єктом «Захисна споруда цивільного захисту (цивільної оборони протирадіаційне укриття № 85548» на суму 86,7 тис.грн.



Для безпеки здобувачів освіти Летичівською ТГ були спрямовані асигнування для встановлення в 9 закладах освіти «Тривожної кнопки» на суму 66,9 тис.грн



В усіх закладах освіти громади організовано повноцінне гаряче харчування. Забезпечено сніданками та обідами 1540 здобувачів освіти, з них 387 отримують безкоштовне харчування.



На даний час на території Летичівської територіальної громади діє 17 сільських клубних закладів, 13 сільських бібліотек, КУ «Летичівський будинок культури», Летичівська дитяча школа мистецтв, Летичівська публічна бібліотека, Летичівська бібліотека для дітей, в яких проводяться заходи, спрямовані на популяризацію та підтримку кращих культурних надбань, народних традицій, розвиток талантів та здібностей жителів громади. А в умовах воєнного стану їм відведена особлива роль в об’єднанні та консолідації суспільства.



З січня 2023 року бібліотеками громади було охоплено 6200 користувачів, з них Летичівською публічною бібліотекою - 1704, Летичівською бібліотекою для дітей – 1782, сільськими бібліотеками – 2714. Їм видано 93968 примірників: публічною бібліотекою – 28480, бібліотекою для дітей – 27489, сільськими бібліотеками – 37999.



Відвідування бібліотеки становить 39257 відвідувань по громаді, зокрема: в Летичівській публічній бібліотеці – 10584, в Летичівській бібліотеці для дітей – 13283, в сільських бібліотеках – 15390.



Бібліотеками Летичівської селищної ради проведено 216 соціокультурних заходів, у тому числі з дітьми – 145.



У бібліотеках громади проходять різні просвітницькі заходи, виставки літератури до відзначення знаменних і пам’ятних дат історії та сучасності держави, краю; проводяться літературні вернісажі, бесіди, флешмоби, літературні зустрічі, патріотичні акції. З 24 лютого 2022 року бібліотеки проводять обслуговування читачів як жителів громади, так і внутрішьо переміщених осіб. Немісцевим громадянам, які мають змогу працювати дистанційно, надаються комп’ютерні послуги. З метою психологічного розвантаження дітей під час воєнного стану, забезпечення належної організації цікавого та змістовного дозвілля під час літніх канікул, у бібліотеках проводились культурно-освітні, розважальні, пізнавальні та навчальні заходи.



Летичівська дитяча школа мистецтв Летичівської селищної ради є початковою ланкою спеціальної мистецької освіти та належить до системи позашкільної освіти. В школі працюють відділи: фортепіанний, народний, а також класи скрипки, дерев’яних духових інструментів, сольного співу, хореографії та образотворчого мистецтва. Контингент дитячої школи мистецтв становлять 247 здобувачі освіти, в тому числі 29 учнів класу хореографії та 6 учнів класу образотворчого мистецтва, що навчаються на засадах самоокупності. З початком навчального року в школі розпочала роботу підготовча група, що також працює на засадах самоокупності. Вихованці Летичівської ДШМ протягом 2022-2023 навчального року брали активну участь у різноманітних міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних конкурсах, фестивалях, олімпіадах, на яких продемонстрували свою високу виконавську майстерність та посіли призові місця. Всього участей – 123.



З січня 2023 року клубні установи продовжували свою творчу діяльність. В закладах культури клубного типу Летичівської громади діє 87 клубних формувань (гуртків), з них для дітей та молоді – 52. Загальна кількість учасників клубних формувань – 688 осіб. 5 творчих колективів мають звання «народний», 4 з них діють на базі КУ «Летичівський будинок культури». Народний вокальний колектив «Горлиця» діє на базі Івонинецького сільського клубу.



Протягом 10 місяців 2023 року клубними установами було проведено різні за формою та тематикою заходи, більшість з яких висвітлювали події місцевого, загальнонародного та державного значення. Деякі заходи були спрямовані на благодійність, кошти з яких направлялися в підтримку ЗСУ. Усього, закладами культури клубного типу, від початку року було проведено 326 культурно-дозвіллєвих заходів. В цілому, усі заходи нараховували близько 9755 відвідувачів.



Створено фонд захисних споруд, які включають 27 ПРУ та 20 найпростіших укриттів. Проведено щоквартальні обстеження захисних споруд усіх форм власності. ПРУ комунальної власності обладнано маркуванням та покажчиками руху. Проведено обстеження приміщень підземного простору, які можна використовувати як найпростіші укриття. Балансоутримувачі ПРУ використали на проведення ремонтів 333,0тис.грн., ремонти найпростіших укриттів-237,0тис.грн.



Діє добровільна пожежна команда на базі Ялинівського старостинського округу. Її оснащено за кращими європейськими зразками. Добровольці пройшли навчання, їх застраховано. Підрозділ готовий до виконання завдань за призначенням. Обладнано пожежне депо, територію облагороджено, встановлено паркан та ворота.



Здійснювався соціальний захист населення. Постійно проводиться робота з сім’ями, з метою виявлення сімей із дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. За сприяння селищного центру протягом 9 місяців 2023 року 3 дітей влаштовано до дошкільних навчальних закладів, 2 сім’ям отримала/відновлено реєстрацію за місцем проживання, 12 сім’ям оформлено/відновлено документи у т.ч. для призначення соціальних виплат, 67 сім’я поліпшила житлові умови, 140 сімей отримали гуманітарну допомогу, 4 працевлаштовано, 2 сімей направлено до закладів медичного обслуговування, 2 дітей оздоровлено у санаторіях, 2 сімей перенаправлено до відділу Летичівського бюро безоплатної правової допомоги з метою отримання необхідної юридичної допомоги.



Під соціальним супроводженням Летичівського СЦСС перебуває 3 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 16 дітей–вихованців та 2 прийомних сім’ї, в яких виховується 4 прийомних дітей. Приділяється увага і дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які проживають в опікунських сім’ях.



На обліку центру соціальних служб протягом 9 місяців 2023 року перебувало 3 особи з числа дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування.



У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громади функціонують підрозділи:



- відділення соціальної допомоги вдома;



- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та соціальної адаптації.



За 10 місяців 2023 року територіальним центром виявлено та обслужено 1394 особи похилого віку та особи з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування (надання соціальних послуг). З них: ветерани війни та члени сімей загиблих – 88, реабілітованих і членів їх сімей -2, потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС – 7, дітей війни - 373, внутрішньо переміщені особи – 17.



У відділенні соціальної допомоги вдома кількість виявлених громадян складає за 10 місяців 2023 року 608 осіб, з них обслужено 608 осіб. У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги та соціальної адаптації отримали послуги 1054 особи, в тому числі тих, хто обслуговується виключно відділенням - 786 осіб .



За вказаний період надано на безоплатній основі – 104332 послуги, платних послуг –7908 на суму 166904 гривень.



В разі можливості, наявності фінансових ресурсів, громада планує також виділяти спів фінансування при залученні коштів міжнародної технічної допомоги та фонду регіонального розвитку.



Селищна рада буде максимально спрямовувати кошти для виконання заходів і завдань всіх прийнятих галузевих програм.



2.Оцінка доходів бюджету Летичівської селищної територіальної громади з урахуванням втрат доходів бюджету громади внаслідок наданих селищною радою податкових пільг.



Доходи бюджету по загальному та спеціальному фондах (без урахування міжбюджетних трансфертів) на 2024 рік обраховані в сумі 134756298,0 гривень, що більше затверджених показників на 2023 рік на 1638428 гривень.



Дохідна частина бюджету Летичівської селищної ТГ на 2024 рік розроблена на основі норм чинного Податкового і Бюджетного кодексів України та інших законодавчих актів із врахуванням фактичної податкової бази.



При прогнозуванні дохідної частини бюджету громади на 2024 рік було враховано:




  • статистичні показники, які використовуються при розрахунку прогнозних надходжень податків та зборів, зокрема за 2022 рік, очікувані макропоказники Мінекономрозвитку на 2023 рік та основні скореговані прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2024 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки»;

  • фактичне виконання дохідної частини бюджету за результатами 2021 - 2022 років та надходження поточного року;

  • продовження на 2024 рік дії тимчасової норми щодо підвищеного (+4%) нормативу зарахування податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів (крім бюджету м. Києва)

  • наявну податкову базу 2023 року.

  • періоди дії воєнного стану та ліквідації наслідків збройної агресії проти України

  • ставки акцизного податку на пальне, які визначені Законом України від 21.09.2022 року №2618-ІХ «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану» (реєстр. № 7668-д від 29.08.2022)

  • спрямування ПДФО з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами до державного бюджету.



В цілому, показник доходів бюджету Летичівської селищної територіальної громади планується в сумі 197037498,0 грн. у тому числі:




  • загальний фонд - 191177470,0 грн.

  • спеціальний фонд5860028,0 грн.



Враховуючи, що основну питому вагу в надходженнях бюджету територіальної громади займає податок на доходи фізичних осіб, в розрахунку доходів враховано чисельність працюючих в громаді та збільшення мінімальної заробітної плати з 01.01.2024 р. та з 01.04.2024 року.



В надходженнях податку на доходи фізичних осіб по Летичівській ОТГ досить висока питома вага бюджетної сфери, а саме 39,2%. У 2024 році по бюджетній сфері заробітна плата визначається відповідно до прогнозного посадового окладу працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який з 01.01.2024 року становить 3195,0 грн., з 01.04.2023 року – 3600,0 грн.



Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг не приймалися, тому втрат доходів селищного бюджету не прогнозується.



3. Пояснення до основних положень рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією



Доходи бюджету Летичівської селищної територіальної громади



Прогнозні показники доходів загального фонду бюджету громади на 2024 рік становлять 128896270,0 гривень, у порівнянні із прогнозними показниками 2023 року збільшено на 3359650,0 гривень, темп росту становить 102,7%.



ККД 11010100 «Податок та збір на доходи фізичних осіб»



Основним джерелом надходжень бюджету територіальної громади є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 63,6% від планового показника доходів загального фонду 2023 року.




  • Прогноз надходжень податку на доходи фізичних осіб на 2024 рік розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, а також бази та діючих ставок оподаткування доходів фізичних осіб.



Основні чинники, які вплинуть на надходження податку на доходи фізичних осіб:




  • застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб;




  • підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму;

  • зниження податкового навантаження на громадян, за рахунок надання податкової соціальної пільги на рівні 50% прожиткового мінімуму для працездатних осіб для будь-якого платника податку за умови, що дохід не перевищує 1,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

  • спрямування до селищного бюджету додатково 4% податку на доходи фізичних осіб відповідно до ст.23 Закону «Про Державний бюджет України на 2023 рік», де вказано, що податок на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя), зараховується до загального фонду державного бюджету у розмірі 21 відсоток, до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад - у розмірі 64 відсотки.

  • спрямування ПДФО з військовослужбовців до державного бюджету країни.



Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб по бюджету громади на 2024 рік розраховані в сумі 76502270 грн., що на 4800046 грн або на 6,9% більше очікуваних надходжень у 2023 році (без врахування ПДФО з військових, яке не буде надходити до бюджету громади).



Розрахунок податку на доходи фізичних осіб на 2024 рік



тис. грн














































№ п/п Показник Надходження податку
1 Очікувані надходження податку на доходи фізичних осіб у 2024 році (контингент) 119534,8
2 Прогнозні показники податку на доходи фізичних осіб на 2024 рік до зведеного бюджету (контингент) (р.3+р.4+р.5+р.6), в тому числі: 119534,8
3 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати 91175,4
4 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку інших ніж заробітна плата 26562,5
5 Податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування 1015,6
6 Податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов’язання, що підлягає сплаті фізичними особами 781,3
7 Бюджет територіальної громади - 64% (р.2*64%) 76502,3


ККД 13010000 «Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів»




  • Розрахунок прогнозного показника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів  на 2024 рік до бюджету громади здійснено з урахуванням фактичних надходжень поточного року, а також з урахуванням економічної ситуації на сьогоднішній день.

  • На території Летичівської селищної ради є 2 платника рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, а саме КП «Летичівський спецлісгосп» та Філія «Летичівське лісове господарство ДП «Ліси України».

    Прогнозні показники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 2024 рік до бюджету громади плануються в сумі 2900000 грн, або на 23,4 відсотки більше планового показника 2023 року.

    Рентна плата за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення планується в сумі 5000 грн. у відповідності до очікуваних надходжень 2023 року.

    ККД 11020200 «Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності»

    Прогноз надходжень на 2024 рік податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності визначено відповідно до положень Бюджетного та Податкового кодексів України, з урахуванням фактичних надходжень 2023 року в сумі 200000 грн.

    При розрахунку враховано фактичні надходження у 2023 році і сталу ставку податку 18%. Платниками податку у 2023 році були КГП «Злагода» Летичівської селищної ради та КП «Летичівський спецлісгосп».

    Розрахунок прогнозних надходжень місцевих податків і зборів на 2024 рік здійснено на основі Податкового Кодексу України, прийнятих ставок та прогнозних показників поточного року.

    ККД 18010000 «Податок на майно»

    Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2024 рік визначено в сумі 1947000 грн., в тому числі: для об’єктів житлової нерухомості – 297000 грн., для нежитлової нерухомості – 1650000 грн.

    В 2024 році податок за житлову нерухомість юридичними особами сплачуватиметься за 2023 рік з розрахунку 40,2 грн. за 1 кв.м. (0,6% від мінімальної зарплати на 01.01.2023 року – 6700 грн.)., і за нежитлову нерухомість за звітний календарний рік з розрахунку від 13,4 до 40,2 грн. за 1 кв.м. ( на 01.01.2023 року мінімальна зарплата 6700 грн., ставка від 0,2% до 0,6 %). Платниками податку з юридичних осіб за нежитлову та житлову нерухомість в 2023 році є 54 юридичних особи.

    Податок на житлову та нежитлову нерухомість, що сплачується фізичними особами обраховано в сумі 630000 грн. з урахуванням прогнозних надходжень 2023 року. Ставка податку на нежитлову нерухомість в 2024 році сплачуватиметься на рівні 0,1-0,3 % мінімальної заробітної плати, або 6,7-20,1 грн. за один квадратний метр.

    Земельний податок на 2024 рік визначаємо в сумі 1530000 грн. з врахуванням фактичних надходжень 2023 року, в тому числі земельний податок з юридичних осіб – 830000 грн. та земельний податок з фізичних осіб – 700000 грн. Кількість платників земельного податку: юридичних осіб – 33, фізичних осіб –6682.

    Орендна плата за землю на 2024 рік запланована в сумі 12850000 грн., відповідно до прогнозних надходжень 2023 року та врахуванням нових укладених у 2023 році договорів оренди земельних ділянок, в тому числі орендна плата з юридичних осіб – 11000000 грн. та орендна плата з фізичних осіб – 1850000 грн. Ставки орендної плати становлять від 3% до 12% нормативної грошової оцінки в залежності від цільового призначення земельної ділянки. Кількість платників орендної плати: юридичних осіб – 53, фізичних осіб – 153.

    ККД 18030000 «Туристичний збір»

    Туристичний збір на 2024 рік заплановано в сумі 8000 грн. Показник розраховано з урахуванням очікуваних показників 2023 року. Ставка оподаткування у 2023 році – 0,5% від розміру мінімальної заробітної плати для внутрішнього туризму, 0,9% - для в’їзного туризму. Платниками туристичного збору в 2023 році були 2 юридичних особи та 1 фізична особа – підприємець.

    ККД 18050000 «Єдиний податок »

    Єдиний податок на 2024 рік розраховано з врахуванням очікуваних надходжень поточного року та ставок, прийнятих на 2024 рік, в сумі 15910000,0 грн.

    Згідно Податкового кодексу України в 2024 році ставки єдиного податку для 1-ї групи платників встановлюються у розмірі до 10% до прожиткового мінімуму, а для 2-ї групи -до 20 % від розміру мінімальної зарплати.

    Ставки для платників єдиного податку для всіх видів діяльності, які зареєстрованні в смт. Летичів та усіх населених пунктах громади встановленні відповідно: для 1 групи платників в розмірі не більше 10% (5 % - для населених пунктів, крім смт Летичів) від прожиткового мінімуму, а для 2 групи в розмірі не більше 10%-13% (5%-8% - для населених пунктів, крім смт Летичів) від мінімальної заробітної плати.

    Розрахунок єдиного податку по фізичних особах здійснено з врахуванням кількості платників податку – 640 суб’єктів господарювання (1-а група – 112 ФОП, 2-а група – 300 ФОП, ІІІ група – 228 платників). Прогнозна сума податку по фізичних особах обрахована в сумі 10600000,0 грн., що на 7 % більше прогнозного показника 2023 року.

    По юридичних особах розрахунок єдиного податку здійснено з врахуванням кількості платників (16 суб’єктів господарювання) та надходжень 2023 року. Прогнозна сума єдиного податку по юридичних особах на 2024 рік визначена в сумі 160000,0 грн.

    Єдиний податок з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків на 2024 рік розраховано в сумі 5150000,0 грн. відповідно до очікуваних надходжень 2023 року. Кількість платників податку - 24.

    ККД 14000000 «Внутрішні податки на товари та послуги »

    Розрахунок акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 2024 рік проведено з врахуванням очікуваного надходження податку за 2023 рік і заплановано в сумі 600000,0 грн. Реалізація підакцизних товарів (алкогольних напоїв) здійснюється з 52 об"єктів торгівлі. Планові показники акцизного податку з реалізації виробниками та/або імпортерами, у тому числі в роздрібній торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, що оподатковується згідно з підпунктом 213.1.14 Податкового кодексу України обраховано відповідно до очікуваних показників 2023 року і заплановано в сумі 1200000 грн. Надходження акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) (пальне) та з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) (пальне) обраховано відповідно до фактичних надходжень за 11 місяців та прогнозованих надходжень за 2023 рік в сумі 3000000,0 грн. та 11000000 грн.

    Неподаткові надходження

    Неподаткові надходження обраховано в загальній сумі 1244000,0 грн.

    Прогнозні надходження державного мита обраховано на 2024 рік з урахуванням очікуваних надходжень 2023 року в сумі 95000,0 грн., в тому числі: державне мито, пов`язане з видачею та оформленням закордонних паспортів (посвідок) та паспортів громадян України – 5000,0 грн., державне мито, що сплачується за місцем розгляду та оформлення документів, у тому числі за оформлення документів на спадщину і дарування – 90000,0 грн.

    Надходження адміністративних штрафів, що накладаються виконавчим комітетом селищної ради або утвореним в установленому порядку адміністративними комісіями прогнозується на 2024 рік в сумі 40000,0 грн. відповідно до очікуваних фактичних надходжень 2023 року.

    Розрахунок прогнозної плати за надання адміністративних послуг на 2024 рік проведено із врахуванням динаміки кількості наданих послуг та становить 970000,0 грн. База оподаткування та розміри плати встановлюються різними відомствами (Державна міграційна служба, Державна служба статистики, Державна реєстраційна служба, Міністерство внутрішніх справ, тощо) і щомісячні надходження по них не є сталими.

    Прогноз інших надходжень на 2024 рік до бюджету громади визначено відповідно до положень Бюджетного кодексу України та з врахуванням фактичних надходжень 2023 року, в сумі 140000,0 грн.

    Доходи спеціального фонду

    Основними платежами спеціального фонду є власні надходження бюджетних установ та екологічний податок, що відповідно становлять 99,1%, 0,9% від показника доходів спеціального фонду бюджету громади на 2024 рік.

    Прогнозні показники доходів спеціального фонду бюджету селищної територіальної громади на 2024 рік, у порівнянні із очікуваними показниками 2023 року зменшено на 1721222,0 грн. та становлять 5860028,0 грн.

    .

    ККД 19010000 «Екологічний податок»

    Прогнозні надходження на 2024 рік екологічного податку передбачено в сумі 50500,0 грн, що складає 72,1% планових показників 2023 року. Надходження розраховано у відповідності до очікуваних надходжень поточного року.

    Екологічний податок в громаді сплачують 27 платників. Основними платниками є КГП «Злагода», ТОВ «Агрохолдинг 2012», ТОВ «Стімул плюс», ТОВ Летичівський комбікормовий завод.

    ККД 25000000 «Власні надходження бюджетних установ»

    До власних надходжень бюджетних установ належать плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю (плата за навчання у вищих навчальних закладах, виробниче навчання і виробничу практику учнів, відрахування від пенсій підопічних будинків інтернатів системи соціального захисту населення тощо), надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності, плата за оренду майна бюджетних установ, надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна), благодійні внески, гранти та дарунки, кошти, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів.

    Прогнозна сума власних надходжень на 2024 рік становить

    5809528,0 грн., що на 93930,0 грн. менше прогнозних надходжень 2023 року. В розрізі розпорядників коштів прогнозна сума надходжень становить:

  • Летичівський ДЗО Центр розвитку дитини «Калинонька» -750000,0 грн.




  • відділ культури, туризму, національностей та релігій Летичівської селищної ради – 478460,0 грн.,

  • Летичівський ліцей № 1 Летичівської селищної ради – 1361220,0 грн.,

  • Летичівський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – 220000,0 грн.

  • ДНЗ «Дзвіночок» - 400000,0 грн.

  • ДНЗ «Веселка» - 420000,0 грн.

  • Летичівський ліцей №2 – 800000,0 грн.

  • Летичівський ліцей №3 – 300000,0 грн.

  • Летичівська селищна рада – 279848,0 грн.

  • Відділ освіти, молоді та спорту – 800000,0 грн.



    Видатки бюджету селишної територіальної громади

    Фінансовий ресурс бюджету селищної ТГ на 2024 рік сформовано з урахуванням норм Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» та основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку України на 2024 рік.

    Формування видаткової частини бюджету селищної територіальної громади на 2024 рік здійснювалось у відповідності до ст.89,91 Бюджетного кодексу України з урахуванням показників, затверджених Законом України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”.

    Видаткова частина сформована на основі поданих головними розпорядниками коштів бюджету бюджетних запитів, з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року в розмірі 7100 гривні, з 1 квітня – в розмірі 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн.

    Загальний обсяг видатків бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік визначено у сумі 197037498 грн, з них обсяг видатків загального фонду бюджету становить 190932470 грн. та видатків спеціального фонду бюджету – 6105028 грн, в тому числі бюджет розвитку що передається із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду – 245000 грн.

    Видатки загального та спеціального фондів бюджету селищної територіальної громади у 2024 році фінансуватимуться за рахунок:

    - доходів бюджету селищної ТГ - 128896270 грн;

    - власних надходжень бюджетних установ - 5809528 грн.;

    - трансфертів з державного та місцевого бюджету – 62281200 грн;

    в тому числі:

    - дотації з місцевого бюджету на здійснення

    переданих з державного бюджету видатків

    з утримання закладів освіти та охорони здоров"я

    за рахунок відповідної додаткової дотації

    з державного бюджету - 936800 грн;

  • освітньої субвенції з державного бюджету

    місцевим бюджетам - 58875400 грн.;

  • субвенції з місцевого бюджету на здійснення

    переданих видатків у сфері освіти за рахунок

    коштів освітньої субвенції - 2469000 грн.

    По головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради в бюджеті селищної територіальної громади на 2024 рік передбачено обсяг планових асигнувань в сумі 134430710 грн., з них по загальному фонду – 129599490 грн. та по спеціальному фонду – 4831220 грн. Фінансування буде здійснюватись за рахунок:

    1.Власних доходів бюджету селищної територіальної громади та базової дотації в сумі 70524090 грн.

    2.Дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету - 200000 грн.,

    3.Освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам –

    58875400 грн.,

    4. Власних надходжень бюджетних установ – 4831220 грн.

    По головному розпоряднику бюджетних коштів – Летичівській селищній раді обсяг планових асигнувань на 2024 рік в бюджеті громади становить 47720298 грн., з них по загальному фонду – 46924950 грн. та по спеціальному фонду – 795348 грн.

    Фінансування видатків по вказаному головному розпоряднику коштів буде здійснюватись за рахунок:

    1. Власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 43519150 грн.

    2. Субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2469000 грн.

      3.Дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 736800 грн.

      4.Власних надходжень бюджетних установ – 550348 грн.

      По головному розпоряднику бюджетних коштів - відділу культури, туризму, національностей та релігій Летичівської селищної ради в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік передбачені видатки в сумі 13460460 грн, з них по загальному фонду – 12982000 грн. та спеціальному фонду – 478460 грн. Фінансування видатків по відділу буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 12982000 грн. та власних надходжень установ – 478460 грн.

      По головному розпоряднику бюджетних коштів – відділу фінансів Летичівської селищної ради обсяг планових призначень становитиме 1426030 грн. Фінансування буде здійснюватись за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади.

      Освіта

      На утримання установ та закладів галузі «Освіта», в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік передбачений обсяг асигнувань в сумі 138223470 грн, з них по:

      - загальному фонду – 132949990 грн.;

      - спеціальному фонду – 5273480 грн.

      Дані кошти будуть спрямовані на утримання установ та закладів освіти, в тому числі :

      - закладів загальної середньої освіти – 89041820 грн.,

      - закладів дошкільної освіти – 28733190 грн.,

      - закладу позашкільної освіти – 4490000 грн.,

      - дитячої школи мистецтв – 4902260 грн.,

      - інклюзивно – ресурсного центру – 2725500 грн.,

      - інших закладів освіти - 8330700 грн.

      Розрахунковий фонд заробітної плати працівників установ та закладів освіти обчислений в сумі 116890120 грн., який розрахований з урахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року в розмірі 7100 гривні, з 1 квітня – в розмірі 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн.; надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); доплати до рівня мінімальної заробітної плати та надбавки за престижність в розмірі 5 %.

      Видатки на придбання продуктів харчування передбаченні в сумі 4894182 грн., з них :

      - учнів закладів загальної середньої освіти – 2991972 гривень;

      - дітей в закладах дошкільної освіти передбачені в сумі 1902210 гривень.

      Потреба у видатках обрахована згідно затверджених норм харчування на 1 дитину у навчальних закладах та рішення виконавчого комітету Летичівської селищної ради № 156 від 28.09.2023 року «Про встановлення розміру плати та надання пільгових умов за харчування здобувачів освіти в закладах освіти Летичівської селищної ради у 2023-2024 н.р.».

      Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2021-2022 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2023 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), з урахуванням росту тарифів і становлять 7715537 гривень.

      Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», передбачено з Державного бюджету освітню субвенцію на фінансування оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 58875400 грн. Обсяг передбачених асигнувань не забезпечує річну розрахункову потребу в коштах на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам за посадовими окладами, доплат і надбавок, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення, надбавки за престижність в розмірі 5 % та щорічної винагороди. Додаткова потреба становить 5474600 гривень.

      На утримання закладів загальної середньої освіти в бюджеті селищної територіальної громади по загальному фонду на 2024 рік за рахунок коштів місцевого бюджету передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 27315200 грн., з них для виплати заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючого персоналу - 18350502 грн., на оплату енергоносіїв передбачається 4915734 грн., придбання продуктів харчування – 2991972 грн., для придбання медикаментів – 50000 грн., придбання предметів, матеріалів - 572080 грн., на оплату послуг по медичному огляду працівників закладів загальної середньої освіти– 102995 грн., інші видатки – 331917 грн.

      По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень в сумі 2851220 грн., в тому числі для виплати заробітної плати з нарахуваннями – 121220 грн та для придбання продуктів харчування - 2730000 грн.

      Обсяг видаткової частини бюджету громади на 2024 рік на утримання закладів дошкільної освіти планується в сумі 28733190 грн., з них по загальному фонду – 26753190 грн, по спеціальному фонду – 1980000 грн. (по КПКВКМБ 0611010 – 6460000 грн., по КПКВКМБ 0621010 – 3880290 грн., по КПКВКМБ 0631010 – 1610000 грн., по КПКВКМБ 0641010 – 6748000 грн., по КПКВКМБ 0651010 – 10034900 грн.).

      По загальному фонду обсяг асигнувань на виплату заробітної плати з нарахуваннями передбачаються в сумі 22781528 грн., на оплату енергоносіїв передбачено асигнувань в сумі 1724850 грн., видатки на забезпечення продуктами харчування вихованців дошкільних навчальних закладів становлять 1902210 грн. Для придбання предметів, матеріалів та інших господарських матеріалів в дошкільних навчальних закладах передбачається обсяг планових призначень в сумі 199700 грн., придбання медикаментів – 19860 грн., на оплату послуг по медичному огляду працівників закладів - 56349 грн., інші видатки – 68693 грн.

      По спеціальному фонду передбачається обсяг планових призначень для придбання продуктів харчування в сумі 1980000 грн.

      За рахунок доходів бюджету громади асигнування на надання позашкільної освіти, заходи з позашкільної роботи по КПКВКМБ 0611070 «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» в бюджеті громади по загальному фонду планується обсяг асигнувань в сумі 4490000 грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано 4343200 грн., що розраховано з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року в розмірі 7100 гривні, з 1 квітня – в розмірі 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за престижність в розмірі 5 %, доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Для оплати комунальних послуг та енергоносіїв заплановано 105000 грн., інші видатки – 41800 грн.

      На утримання групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти, молоді та спорту Летичівської селищної ради по КПКВКМБ 0611141 «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти» в бюджеті селищної територіальної громади на 2024 рік передбачається обсяг асигнувань в сумі 8330700 грн., в тому числі видатки на заробітну плату з нарахуваннями передбачено 6279772 грн., на оплату енергоносіїв – 110953 грн., придбання паливно – мастильних матеріалів для забезпечення підвозу учасників освітнього процесу до закладів освіти, запчастин до автобусів та інших матеріалів – 1939975 грн.

      Для надання спеціалізованої освіти мистецькими школами (утримання Летичівської дитячої школи мистецтв) по КПКВКМБ 1011080 «Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами» в бюджеті селищної територіальної громади передбачається асигнувань на 2024 рік на суму 4902260 грн., з них по загальному фонду – 4460000 грн., спеціальному фонду – 442260 грн. По загальному фонду для фінансування виплат заробітної плати з нарахуваннями заплановані кошти в сумі 3557100 грн., що розрахунковано з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року в розмірі 7100 гривні, з 1 квітня – 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, надбавки за престижність в розмірі 5 %, доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Видатки для оплати комунальних послуг та енергоносіїв заплановано в сумі 859000 грн., інші поточні видатки – 43900 грн.

      По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи та орендної плати передбачаються видатки в сумі 442260 грн., які заплановано на придбання предметів, матеріалів та оплати послуг (крім комунальних) на суму 221130 грн. і на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 221130 грн.

      В бюджеті територіальної громади на 2024 рік по КПКВКМБ 0111152 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок освітньої субвенції» передбачено цільові видатки субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в сумі 2469000 грн, виходячи із штатної чисельності педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру та фонду заробітної плати кожного працівника, в складі якого враховано усі надбавки та доплати обов’язкового характеру згідно чинного законодавства (в тому числі надбавка за престижність праці в розмірі 20 % посадового окладу), матеріальну допомогу на оздоровлення.

      На утримання КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Летичівської селищної ради в бюджеті громади на 2024 рік по КПКВКМБ 0111151 «Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок коштів місцевого бюджету» за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади передбачено обсяг асигнувань в сумі 256500 грн., які будуть спрямовані на виплату заробітної плати з нарахуваннями обслуговуючого персоналу центру – 221620 грн. та інші поточні видатки – 34580 грн.

      Молодіжні програми, фізична культура і спорт

      Обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0615031 «Утримання та навчально-тренувальна робота комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл» на утримання дитячо – юнацької спортивної школи в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік планується асигнувань в сумі 2125000 грн. Обсяг видатків на заробітну плату з нарахуваннями планується в сумі 1998931 грн. Обсяг передбачених асигнувань забезпечує річну розрахункову потребу в коштах на виплату заробітної плати з нарахуваннями з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року - 7100 гривні, з 1 квітня – 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення, доплати до рівня мінімальної заробітної плати. Видатки на енергоносії заплановано в сумі 68775 грн. та інші поточні видатки – 57294 грн.

      На виконання заходів цільової програми розвитку фізичної культури і спорту на 2022-2026 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади для проведення навчально – тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту плануються асигнування по КПКВКМБ 0615011 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту» в сумі 60000 грн. та неолімпійських видів спорту по КПКВКМБ 0615012 «Проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з неолімпійських видів спорту» – 30000 грн.

      По КПКВКМБ 0613131 «Здійснення заходів та реалізація проектів на виконання Державної цільової соціальної програми `Молодь України`» передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 80000 грн. на здійснення заходів та реалізації проектів відповідно цільової програми "Молодь Летичівщини" на 2023-2027 роки.

      Культура

      На утримання установ та закладів галузі «Культура» в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 7956200 грн., з них по загальному фонду – 7920000 грн. та спеціальному фонду – 36200 грн. Даний обсяг асигнувань буде спрямований на утримання слідуючих закладів та установ:

      - бібліотек – 3100000 грн.,

      - будинків культури та сільських клубів – 4216200грн.,

      - інших закладів та заходів – 640000 грн.

      Розрахунковий фонд заробітної плати працівників установ обчислений в сумі 6885783 грн. Обсяг асигнувань для виплати заробітної плати розрахункований з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року 7100 гривні, з 1 квітня – 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн., надбавок і доплат до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, доплати до рівня мінімальної заробітної плати.

      Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2022 рік та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2023 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), враховуючи рівень росту, і становлять 594800 грн.

      Планових асигнувань на забезпечення діяльності бібліотек по КПКВКМБ 1014030 «Забезпечення діяльності бібліотек» передбачено в бюджеті територіальної громади на суму 3100000 грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано асигнувань в сумі 2587725 грн, на оплату енергоносіїв та комунальних послуг – 293200 грн., інші поточні видатки – 219075 грн.

      По КПКВКМБ 1014060 «Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів» для забезпечення діяльності палаців і будинків культури, клубів та інших клубних закладів в бюджеті територіальної громади передбачено асигнувань на суму 4216200 грн., з них по загальному фонду – 4180000 грн. та по спеціальному фонду – 36200 грн.

      По загальному фонду на виплату заробітної плати з нарахуваннями заплановано асигнувань на суму 3699558 грн, на оплату енергоносіїв – 301600 грн., інші поточні видатки – 178842 грн. По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установ та орендної плати заплановано асигнувань в сумі 36200 грн. для придбання предметів та матеріалів і оплати послуг.

      По КПКВКМБ 1014082 «Інші заходи в галузі культури і мистецтва» запланований обсяг асигнувань в сумі 40000 грн., в тому числі на виконання програми розвитку культури, туризму та популяризації культурної спадщини в Летичівській селищній раді на 2024 - 2026 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради № 17 від 26.10.2023 року передбачений обсяг асигнувань в сумі 20000 грн. і програми охорони, збереження та благоустрою пам'яток культурної та історичної спадшини, які знаходяться на території Летичівської селищної територіальної громади на 2023 - 2025 роки, затвердженої рішенням сесії селищної ради № 37 від 18.05.2023 року - 20000 грн.

      По КПКВКМБ 1014081 «Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва» на утримання інших закладів в галузі культури (бухгалтерії відділу культури) в бюджеті громади передбачений обсяг асигнувань в сумі 600000 грн., в тому числі для виплати заробітної плати з нарахуваннями планується обсяг в сумі 565500 грн. та інші поточні видатки – 34500 грн.

      Охорона здоров’я

      По КПКВКМБ 0112111 «Первинна медична допомога населенню, що надається центрами первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» на утримання КНП «Летичівський ЦПМСД» відповідно до Програми розвитку первинної медико - санітарної допомоги Летичівської селищної ради на 2022-2024 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік по загальному фонду передбачені асигнування в сумі 1350000 грн.

      Фінансування видатків буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 1150000 грн. та дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 200000 грн. З бюджету громади буде профінансовано:

      - виплату стимулюючих доплат (надбавки за складність та напруженість) працівникам сільської медицини – 275291 грн.,

      - оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичних закладів – 591340 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2021-2022 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2023 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), з урахуванням росту тарифів.,

      - придбання медикаментів та вакцин - 241400 грн.,

      - інші виплати населенню – 200000 грн.,

      - інші видатки – 41969 грн.

      По КПКВКМБ 0112152 «Інші програми та заходи у сфері охорони здоров`я» на виконання регіональної програми покращення надання медичної допомоги хворим, які потребують гемодіалізу на 2022-2024 роки в бюджеті селищної територіальної громади передбачено планові призначення в сумі 120000 грн.

      По КПКВКМБ 0112010 «Багатопрофільна стаціонарна медична допомога населенню» на утримання КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня» Летичівської селищної ради в проєкті бюджету передбачаються асигнування по звгальному фонду в сумі 2360000 грн. Фінансування видатків буде здійснюватись за рахунок власних доходів бюджету селищної територіальної громади в сумі 1623200 грн., дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету в сумі 736800 грн.

      Відповідно до програми розвитку Комунального некомерційного підприємства "Летичівська багатопрофільна лікарня" Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області на 2022 - 2024 роки в бюджеті селищної територіальної громади на 2024 рік предбачено кошти на оплату комунальних послуг та енергоносіїв медичного закладу в сумі 2360000 грн., які обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2021-2022 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2023 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року), з урахуванням росту тарифів.

      Соціальний захист та соціальне забезпечення

      По КПКВКМБ 0113104 «Забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування у зв`язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю» на утримання Летичівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в бюджеті територіальної громади на 2024 рік планується обсяг асигнувань в сумі 7268000 грн., з них по загальному фонду – 7048000 грн. (доходи бюджету селищної територіальної громади) і спеціальному фонду – 220000 грн. (власні надходження закладу).

      На виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам центру планується обсяг видатків в сумі 6908300 грн. Обсяг асигнувань для виплати заробітної плати розрахований з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року - 7100 грн., з 1 квітня – 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн., доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер (робота в нічний час, в святкові дні, шкідливі умови праці, вислугу років тощо); доплати до рівня мінімальної заробітної плати, матеріальну допомогу на оздоровлення.

      Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв обчислені, виходячи із середньорічного фактичного споживання натуральних показників за 2021-2022 роки та розрахункового річного споживання натуральних показників за 2023 рік (виходячи із споживання за 10 місяців поточного року) з врахуванням росту, і становлять в сумі 94700 грн.

      По спеціальному фонду за рахунок власних надходжень установи заплановано видатки на суму 220000 грн., що будуть спрямовані на придбання предметів, матеріалів та оплати послуг (крім комунальних) –162500 грн. і оплату електроенергії – 57500 грн.

      По КПКВКМБ 0113242 «Інші заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» в бюджеті громади на 2024 рік заплановані видатки в сумі 350000 грн., а саме:



  • надання матеріальної допомоги по поховання самотніх громадян та громадян непенсійного віку, які на момент смерті не працювали, надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб на виконання заходів програми "Турбота" Летичівської селищної ради 2023-2025 роки – 50000 грн.,

  • допомоги на поховання сім’ям померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок відповідно програми організації Летичівською селищною радою поховання померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні у 2024 році - 200000 грн.,

  • надання матеріальної допомоги на лікування відповідно заходів програми підтримки учасників АТО/ООС, учасників бойових дій по захисту України від військової агресії російської федерації, членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які зареєстровані на території Летичівської селищної ради на 2023-2025 роки - 100000 грн.

    По КПКВКМБ 0113121 «Утримання та забезпечення діяльності центрів соціальних служб» на утримання селищного центру соціальних служб в бюджеті громади на 2024 рік по загальному фонду передбачені асигнування в сумі 860000 грн. Розрахунковий фонд заробітної плати з нарахуваннями працівників центру обчислений в сумі 813618 грн. В складі даних видатків заплановані кошти на виплату основної заробітної плати з врахуванням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2024 року 7100 грн., з 1 квітня – 8000 грн. та посадового окладу працівника І-го тарифного розряду ЄТС з 1 січня - в розмірі 3195 грн. та з 1 квітня – 3600 грн.; доплат і надбавок до заробітної плати, які носять обов’язковий характер, матеріальної допомоги на оздоровлення.

    На виконання заходів програми надання соціальних послуг селищним центром соціальних служб в Летичівській об'єднаній територіальній громаді на 2020-2024 роки, в бюджеті громади передбаченні кошти в сумі 61000 грн. для проведення заходів центру.

    По КПКВКМБ 0113210 «Організація та проведення громадських робіт» на виконання заходів програми організації та проведення громадських робіт на території Летичівської селищної ради на 2022 - 2024 роки в бюджеті громади передбачено обсяг асигнувань в сумі 10000 грн.

    За рахунок власних надходжень загального фонду бюджету селищної територіальної громади на виконання заходів комплексної програми соціального захисту пільгових категорій громадян Летичівської територіальної громади на 2023-2024 роки в бюджеті передбачається обсяг асигнувань по КПКВКМБ 0113033 «Компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян» на фінансування компенсаційних виплат на пільговий проїзд окремим категоріям громадян на приміських та міських маршрутах – 250000 грн. На виконання програми забезпечення надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на 2024 рік для виплати грошової компенсації фізичним особам по КПКВКМБ 0113160 «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги» передбачається обсяг асигнувань в сумі 300000 грн.

    Державне управління

    По КПКВКМБ 0110180 «Інша діяльність у сфері державного управління» передбачений обсяг асигнувань в сумі 280000 грн., в тому числі:

    -на виконання заходів програми фінансування заходів державного, обласного, місцевого значення у Летичівській селищній раді на 2023 - 2024роки передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 100000 грн. для проведення заходів з відзначення державних та професійних свят та інших заходів,

    - на виконання заходів програми посилення публічної безпеки і боротьби зі злочинністю Летичівської селищної ради "Правопорядок 2021-2025" передбачається обсяг асигнувань в сумі 10000 грн. для обслуговування камер відеоспостереження та інші поточні видатки,

    - Відповідно програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на території Летичівської селищної ради на 2021-2025 роки обсяг планових призначень становитиме 30000 грн.

    - на виконання заходів програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної територіальної громади на 2024-2026роки - обсяг видатків 90000 грн.,

    - на виконання заходів програми боротьби з борщівником Сосновського в Летичівській селищній раді на 2024 рік – 50000 грн.

    На утримання апарату селищної ради та виконавчих органів ради в бюджеті селищної територіальної громади на 2024 рік передбачається обсяг планових асигнувань в сумі 26537878 грн., в тому числі по загальному фонду в сумі 26258030 грн. та по спеціальному фонду – 279848 грн. (по КПКВКМБ 0110150 - 23079848 грн., по КПКВКМБ 0610160 - 1540000 грн., по КПКВКМБ 1010160 – 602000 грн., по КПКВКМБ 3710160 – 1316030 грн.).

    Заробітна плата з нарахуваннями обрахована згідно постанови КМУ від 9.03.2006р. №268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” із змінами. Обсяг запланованих асигнувань на заробітну плату з нарахуваннями планується в сумі 23990772 грн., на оплату енергоносіїв та комунальних послуг буде спрямовано 807280 грн., на оплату послуг зв’язку, транспортне обслуговування, придбання предметів і матерівлів та інші адміністративно-господарські витрати – 1459978 гривень.

    По спеціальному фонду планується обсяг призначень в сумі 279848 грн. для придбання предметів та матеріалів (за рахунок плати за оренду майна бюджетних установ).

    По КПКВКМБ 0117680 «Членські внески до асоціацій органів місцевого самоврядування» для оплати членських внесків в бюджеті громади передбачається обсяг асигнувань в сумі 50000  грн. відповідно програми розвитку місцевого самоврядування на території Летичівської селищної територіальної громади на 2024-2026роки.

    Також в бюджеті громади на 2024 рік по КПКВКМБ 0120180 «Інша діяльність у сфері державного управління» на виконання заходів програми діяльності та утримання трудового архіву Летичівської селищної ради на 2023-2024 роки передбачено обсяг асигнувань для фінансування Трудового архіву в сумі 705780 грн. Асигнування на заробітну плату з нарахуваннями плануються в розмірі 625780 грн. Видатки на енергоносії передбачені у відповідності до їх фактичного використання в 2022році та за 10 місяців 2023 роках, а також з врахуванням прогнозного росту цін і тарифів і складають 60000 грн.

    Житлово – комунальне господарство

    В бюджеті територіальної громади на 2024 рік за КПКВКМБ 0116030 «Організація благоустрою населених пунктів» по загальному фонду передбачено кошти на проведення робіт з благоустрою сіл та селища і оплати електроенергії по вуличному освітленню в сумі 1550000 грн., з врахуванням виконання завдань і заходів, визначених у програмі благоустрою Летичівської селищної ради на 2024 рік.

    Дані кошти будуть спрямовані на :

    - придбання матеріалів для вуличного освітлення (світильники, лампочки, таймера), господарських та будівельних матеріалів – 109500 грн.,

    - оплату послуг по поточному ремонту ліній електропередач вуличного освітлення, оплата послуг по обслуговуванню світлоточок, оплаті послуг по обрізці аварійних дерев, оплаті послуг по очищенню та ремонту громадських криниць, транспортних послугах та інше - 950000 грн.,

    - оплату електроенергії для вуличного освітлення – 490500 грн.

    На виконання заходів програми розвитку та фінансової підтримки комунального госпрозрахункового підприємства "Злагода" Летичівської селищної ради на 2024 рік в бюджеті селищної територіальної громади по КПКВКМБ 0116020 «Забезпечення функціонування підприємств, установ та організацій, що виробляють, виконують та/або надають житлово-комунальні послуги» передбачаються планові призначення в сумі 2100000 грн. для надання фінансової підтримки підприємству.

    Відповідно програми відшкодування різниці між затвердженим розміром ціни (тарифу) на послуги водопостачання та розміром економічно обгрунтованих витрат на виробництво (надання) послуг централізованого водопостачання для КГП "Злагода" на 2024 рік по КПКВКМБ 0116071 «Відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на теплову енергію, у тому числі її виробництво, транспортування та постачання, комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування» планується обсяг асигнувань в сумі 600000 грн. для проведення зазначених відшкодувань КГП «Злагода».

    По КПКВКМБ 0117310 «Будівництво об`єктів житлово-комунального господарства» на виконання заходів програми "Питна вода на 2020-2025 роки" в бюджеті громади по спеціальному фонду передбачені кошти в сумі 45000 грн. Дані кошти будуть спрямованні на проведення експертизи проєктно – кошторисної документації реконструкції очисних споруд в смт.Летичів.

    По загальному фонду бюджету Летичівсьокої селищної територіалоьної громади у 2024 році за КПКВКМБ 0117130 «Здійснення заходів із землеустрою» передбачається фінансування в сумі 200000 грн. для виготовлення технічної документації з нормативно- грошової оцінки земепь відпвідно програми здійснення землеустрою на території Летичівської селищної ради на 2024 рік.

    По КПКВКМБ 0117461 «Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету» на утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок загального фонду бюджету передбачається плановий обсяг асигнувань в сумі 1500000 грн. для здійснення поточного ремонту та зимового і експлуатаційного утримання комунальних доріг.

    Природоохоронні заходи

    З метою виконання завдань Програми забезпечення екологічного безпечного збирання, перевезення, захоронення відходів у населених пунктах Летичівської сеищної ради на 2022-2024 роки, по спеціальному фонду бюджету передбачено видатки на утилізація відходів по КПКВКМБ 0118312 «Утилізація відходів» у сумі 50500 грн.

    Проведення даних заходів передбачено за рахунок надходжень спеціального фонду бюджету від сплати екологічного податку (надходжень від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення) у сумі 50500 грн.

    Захист населення і територій від надзвичайних ситуацій

    На виконання програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території Летичівської селищної ради на 2020-2025 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік передбачено обсяг асигнувань в сумі 1593970 грн., в томц числі на слідуючі напрямки:

    - по КПКВКМБ 0118130 «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони» на утримання двох місцевих пожежних команд по загальному фонду передбачено кошти в сумі 1282970 грн., в тому числі - 1098725 грн. на оплату праці з нарахуваннями. Даний обсяг асигнувань забезпечує розрахункову потребу для виплати заробітної плати за посадовими окладами з врахуванням доплати до мінімальної заробітної плати та доплат обов’язкового характеру, виплату допомоги на оздоровлення. Обсяг асигнувань на енергоносії передбаченний в сумі 56142 грн., інші поточні видатки плануються в сумі 128103 грн.

    - по КПКВКМБ 0118120 «Заходи з організації рятування на водах» на утримання аварійно - рятувальної станції передбачається фінансування в сумі 111000 грн., в тому числі на оплату електроенергії - 10800 грн., пільгова пенсія – 16000 грн., оплата послуг – 84200 грн.

    - по КПКВКМБ 0118110 «Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха» для поповнення матеріального резерву з метою запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій передбачені асигнування в сумі 200000 грн.

    Відповідно програми підтримки громадської організації "Пожежні-добровольці Летичівської ОТГ" на 2023-2025 роки по КПКВКМБ 0118130 «Забезпечення діяльності місцевої та добровільної пожежної охорони» в бюджеті передбачаються асигнування в сумі 20000 грн. на утримання добровільної пожежної команди в с.Ялинівка.

    По КПКВКМБ 0118230 «Інші заходи громадського порядку та безпеки» на виконання заходів програми " "Поліцейський офіцер громади" Летичівської селищної ради на 2023-2025 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік передбачений обсяг планових асигнувань в сумі 10700 грн. для оплати послуг інтернету та матеріального забезпечення.

    По КПКВКМБ 0118240 «Заходи та роботи з територіальної оборони» на виконання заходів програми "Територіальна оборона на території Летичівської територіальної громади" на 2023-2024 роки в бюджеті Летичівської селищної територіальної громали на 2024 рік передбачається обсяг асигнувань а сумі 300000 грн., в тоу числі по загальному фонду – 100000 грн. та по спеціальному фонду – 200000 грн.

    На формування резервного фонду бюджету селищної територіальної громади по КПКВКМБ 3718710 «Резервний фонд місцевого бюджету» заплановано обсяг асигнувань в сумі 110000 грн.

    4.Обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин.

    Обсяг трансфертів, які надаються з державного та місцевого бюджету бюджету Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік становить 62281200 гривень.

    Особливостями міжбюджетних відносин на 2024 рік є:

    - обсяг дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров"я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету становить 936800 грн.,

    - обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 58875400 грн.,

    - обсяг субвенції з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2469000 грн.

    5. Інформація щодо погашення місцевого боргу

    Боргові зобов’язання за місцевими внутрішніми запозиченнями та місцевими зовнішніми запозиченнями шляхом отримання кредитів (позик) від міжнародних фінансових організацій в бюджеті Летичівської селищної територіальної громади відсутні.

    6. Перелік інвестиційних проєктів на плановий бюджетний період.

    Даним проєктом рішення про бюджет Летичівської селищної територіальної громади на 2024 рік фінансування інвестиційних проектів не передбачається.

    7.Інформація про хід виконання бюджету Летичівської селищної територіальної громади за 11 місяців 2023 року

    Зміни до бюджетного законодавства дозволили збільшити ресурс селищного бюджету, наскільки це було можливим в умовах воєнного стану та підвищити рівень його фінансової забезпеченості.

    Так, за 11 місяців 2023 року до загального фонду бюджету Летичівської селищної територіальної громади надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) без врахування міжбюджетних трансфертів 116,132 млн. грн., що становить 102,8% (+3,184 млн. грн.) до показників, затверджених селищною радою за 11 місяців 2023 року. Порівняно з 2022 роком доходи до загального фонду за 11 місяців 2023 року збільшились на 4,626 млн.грн.

    У структурі доходів загального фонду селищного бюджету за 2022 рік найбільшу питому вагу займає податок та збір на доходи фізичних осіб – 67,8%, єдиний податок – 12,3%, плата за землю -10,6%, акцизний податок – 5,0%.

    До загального фонду бюджету селищної територіальної громади за 2022 рік надійшло з врахуванням трансфертів 171,371 млн. грн., виконання планових призначень склало 97,1%.

    У структурі доходів загального фонду бюджету селищної територіальної громади за 11 місяців 2023 року найбільшу питому вагу займає податок та збір на доходи фізичних осіб – 60,2%, єдиний податок – 12,3%, плата за землю -11,5%, акцизний податок – 11,0%.

    До загального фонду селищного бюджету за 11 місяців 2023 року надійшло з врахуванням трансфертів 180,631 млн. грн., що на 3,183 млн.грн більше планових завдань, виконання планових призначень склало 101,8%.

    Затверджено на 11 місяців 2023 року Фактично надійшло за 11 місяців 2023 року

    За 11 місяців 2023 року доходи загального фонду бюджету Летичівської селищної територіальної громади збільшились у порівнянні з доходами 2022 року на 9,260 млн.грн.

    Динаміка доходів загального фонду бюджету Летичівсоької селищної територіалоьної громади в 2023 році до 2022 року (млн.грн.)



    За 11 місяців 2023 року до бюджету громади надійшло трансфертів в сумі 69,1 млн. грн., в тому числі:

    • базової дотації –14,1 млн. грн.;

    • освітньої субвенції – 48,5 млн. грн.;

    • дотації з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету– 1,3 млн. грн.;

    •додатковї дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв`язку з повномасштабною збройною агресією – 1,4 млн. грн.,

    •субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2,2 млн.грн.,

    • субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 0,1 млн.грн.

    •субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду – 0,1 млн.грн.,

    •інші субвенції з місцевого бюджету – 1,1 млн.грн.,

    •субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту `Активні парки - локації здорової України` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 0,1 млн.грн.,

    •субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 0,2 млн.грн.

    Отримані місцевим бюджетом доходи спрямовано на:

    - виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв та комунальних послуг, які споживаються бюджетними установами;

    - оновлення матеріально-технічної бази закладів та установ громади;

    - фінансування інших видатків, необхідних для виконання бюджетними установами своїх функцій та пріоритетних програм.

    За 11 місяців 2023 року профінансовано видаткову частину загального та спеціального фонду на суму 178,6 млн. грн.




    1



    ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

    фінансування галузі-5,4 млн.грн (151,4% до 2022 року)

    ОСВІТА

    Фінансування галузі -112,9 млн.грн в тому числі за рахунок освітньої субвенції – 44,6 млн.грн (116,8 % до 2022 року)

    ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ

    фінансування галузі -1,6 млн.грн (110 % до 2022 року)

    КУЛЬТУРА

    Фінансування галузі -6,7млн.грн (116% до 2022 року)

    СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

    фінансування галузі -9,9 млн.грн (126,6% до 2022 року)

    ІІ. Прогноз

    бюджету селищної територіальної громади на 2024 – 2026 роки


    1. Загальна частина





Прогноз бюджету селищної територіальної громади на 2024-2026 роки розраховано на базі макроекономічних показників економічного і соціального розвитку України на 2024 рік в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки», а також з застосуванням норм чинних Бюджетного та Податкового кодексів України, а також нормами Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік».



Метою середньострокового бюджетного прогнозування є створення дієвого механізму управління бюджетним процесом, встановлення зв’язку між стратегічними цілями та можливостями бюджету у середньостроковій перспективі, визначення пріоритетів використання бюджетних коштів, забезпечення самостійності, зміцнення фінансової спроможності бюджету, підвищення прозорості та ефективності управління бюджетними коштами.



Основними завданнями прогнозу є:



- активізація підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки для підвищення податкоспроможності.



- підвищення результативності та ефективності бюджетних видатків;



- посилення бюджетної дисципліни та контролю за витратами бюджету;



- забезпечення фінансування інвестиційних проектів (програм), що мають термін реалізації більше одного року тощо.



Прогноз бюджету селищної територіалоьної громади на 2024-2026 роки базується на принципах збалансованості, обґрунтованості, ефективності та результативності.



На середньострокову перспективу основними завданнями є:



- забезпечення зростання доходної частини бюджету селищної територіальної громади за рахунок активізації підприємницького потенціалу, зниження частки тіньової економіки;



- збільшення фонду оплати праці працівників підприємств, установ, організацій;



- покращення добробуту та якості життя населення шляхом виконання державних соціальних стандартів та гарантій;



- підвищення ефективності управління бюджетними коштами шляхом оптимізації бюджетних програм.



Прогнозні показники селищного бюджету на 2024-2026 роки є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності та формування показників проєкту бюджету селищної теритоіальної громади.



2. Основні індикативні прогнозні показники бюджету селищної територіальної громади на 2024-2026 роки



Під час розрахунку індикативних прогнозних показників надходжень бюджету селищної територіальної громади на 2024 - 2026 роки враховані схвалені постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2021 року №586 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки» макроекономічні показники, які використовувалися для обрахунку Державного бюджету України на 2024 рік, а також враховані фактори, які впливають на формування доходної частини бюджету.



В частині формування доходів бюджету селищноъ територыальоноъ громади передбачається:



- збільшення фонду оплати праці працівників у 2024-2026 роках;



- збереження порядку визначення стандартної податкової соціальної пільги у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму;



- застосування індексації ставок, визначених у абсолютних значеннях по рентних платежах та екологічному податку.



Додаток 1.


































































































































































(тис грн)
Показник 2023 рік 2024 рік 2025 рік 2026 рік
Загальний фонд
Доходи (з трансфертами) 195455,6 191177,5 196912,8 202820,2
Видатки (з трансфертами) 198091,9 190932,5 196912,8 202820,2
Кредитування усього, у тому числі: 0 0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0,0 0,0 0 0,0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") -2825,3 +245,0 0 0
Спеціальний фонд
Доходи (з трансфертами) 7746,5 5860,0 6035,8 6216,9
Видатки (з трансфертами) 14883,0 6105,0 6035,8 6216,9
Кредитування усього, у тому числі: 0 0,0 0,0 0,0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") -7136,5 -245,0 0 0
Разом
Доходи (з трансфертами) 203202,1 197037,5 202948,6 209037,1
Видатки (з трансфертами) 212974,9 197037,5 202948,6 209037,1
Кредитування усього, у тому числі: 0 0 0 0
- надання кредитів з бюджету 0 0 0 0
- повернення кредитів до бюджету 0 0 0 0
Фінансування (дефіцит "-" / профіцит "+") -9772,8


3. Дохідна спроможність бюджету селищної теритріальної громади



3.1. Структура доходів та частка трансфертів в них.



Загалом ресурс бюджету селищної територіальної громади на 2024, 2025, 2026 роки становить, відповідно 197037,5 тис. грн, 202948,6 тис. грн та 209037,1 тис.грн. у тому числі:




  • доходи бюджету селищної громади – 134756,3 тис. грн, 138799,0 тис грн. та 142963,0 тис.грн.

  • трансферти з державного та місцевих бюджетів – 62281,2 тис. грн, 64149,6 тис. грн. та 66074,1 тис.грн.



У 2024 році додаткова дотація на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 936,8 тис.грн, освітня субвенція – 58875,4 тис.грн, субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 2469,0 тис.грн.



Частка трансфертів з державного бюджету у загальних обсягах доходів на 2024 рік становитиме 31,6 %, на 2025 та 2026 роки заплановано також 31,6%.



Додаток 2.



Доходи бюджету громади на 2023-2026 роки



(тис.грн.)















































































































Показник 2023 рік 2024 рік 2025 рік 2025 рік
Загальний обсяг доходів, усього, у тому числі: 203202,1 197037,5 202948,6 209037,1
міжбюджетні трансферти, усього з них: 70084,2 62281,2 64149,6 66074,1
дотації з державного бюджету місцевим бюджетам 14982,4 - -
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам 48496,1 58875,4 60641,7 62461,0
податкові надходження, усього, з них: 124384,3 127702,8 131533,9 135480,0
податок та збір на доходи фізичних осіб 79902,2 76502,3 78797,4 81161,3
податок на прибуток підприємств 207,5 200,0 206,0 212,2
рентна плата за використання інших природних ресурсів 2353,0 2905,0 2992,2 3082,0
Місцеві податки 28961,9 32245,0 33212,4 34208,8
Єдиний податок 13780,0 15910,0 16387,3 16879,0
неподаткові надходження, усього, з них: 7125,8 7053,5 7265,1 7483,0
Власні надходження бюджетних установ 5903,5 5809,5 5983,8 6163,3
Доходи від операцій з капіталом 1607,8
Плата за надання адміністративних послуг 920,0 970,0 999,1 1029,1


3.2 . Основні бюджетоутворюючі податки та збори.



У структурі доходів загального фонду бюджету Летичівської селищної ТГ на 2024, 2025 та 2026 роки найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб - 40,0% у 2024 році, у 2025-2026 роках – 38,8%, місцеві податки – 16,9%, у 2025-2026рр - 16,4%.



У структурі доходів спеціального фонду бюджету на 2024, 2025 та 2025 роках найбільшу питому вагу займають власні надходження бюджетних установ – відповідно 99,1%, 82,4%, 82,4%.



3.3. Вплив на податкову базу бюджету змін до нормативно-правових актів.



Бюджет громади отримає додатковий фінансовий ресурс за рахунок:



1. Збільшення мінімальної заробітної плати та інших соціальних стандартів призведе до збільшення фонду оплати праці працівників. Крім того, до бюджету селищної територіальної громади спрямовуєтоься 4% ПДФО.



2.Індексація ставок по рентній платі за спеціальне використання інших природних ресурсів та по екологічному податку спричинить ріст надходжень до бюджету по вказаних платежах.



3.4. Втрати бюджету селищної територіальної громади внаслідок наданих пільг зі сплати податків та зборів.



Селищною радою рішення щодо надання податкових пільг зі сплати податків та зборів не приймалися.



3.5. Перелік заходів, що планується вжити для розширення бази оподаткування та залучення додаткових надходжень до бюджету селищної територіальної громади.



- підвищення рівня середньомісячної заробітної плати;



- ліквідація випадків виплати заробітної плати працівникам нижче законодавчо встановленого мінімуму на підприємствах, установах та організаціях громади;



- погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності;



- посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань праці;



- детінізація трудових відносин, зокрема через укладення трудових договорів між роботодавцями і найманими працівниками;



- проведення роботи з суб’єктами господарювання, які мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу або на рівні мінімальної заробітної плати;



- скорочення податкового боргу зі сплати податків, зборів і платежів.



4. Фінансове забезпечення пріоритетних напрямків розвитку.



Освіта



Пріоритетом розвитку галузі «освіта» є забезпечення доступності до високоякісної освіти всіх громадян селищної ради, забезпечення модернізації освітніх послуг, приведення змісту та структури професійної підготовки кадрів у відповідність із сучасними потребами регіонального ринку праці.



Фінансове забезпечення у галузі «освіта» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.



У 2024- 2026 роках передбачається здійснити такі заходи:




  • оптимізація мережі закладів та установ освіти, їх укрупнення та об’єднання;

  • удосконалення системи позашкільної освіти та створення умов для діяльності позашкільних закладів освіти як координаційних центрів виховної та організаційно-методичної роботи;

  • підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників громади;

  • впровадження в закладах освіти енергозберігаючих технологій;

  • виконання заходів селищних програм в галузі «освіта».



Основними результатами, яких планується досягти, є:



- підвищення рівня надання та доступності високоякісної освіти для усіх громадян селищної ради, збільшення кількості дітей, охоплених інклюзивною освітою;



- оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти громади;



- підвищення ефективності надання освітніх послуг.



Охорона здоров’я



Пріоритетами розвитку галузі «охорона здоров’я» є забезпечення населення високоякісними і доступними медичними послугами та створення сприятливих умов для життєдіяльності людини.



Фінансове забезпечення у галузі «охорона здоров’я» здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.



Заходи, які необхідно здійснити в 2024 та 2026 роках:



- створення на базі існуючої мережі закладів охорони здоров’я системи медичного обслуговування, структурованої за видами медичної допомоги;



- зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів громади шляхом придбання обладнання.



Основними результатами, яких планується досягти, є:



- підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливості щодо його доступності та якості;



- впровадження нових підходів до організації роботи закладів охорони здоров’я та їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.



Духовний та фізичний розвиток



Пріоритетами розвитку у сфері духовного та фізичного розвитку є збереження, відтворення та примноження духовних та культурних здобутків жителів громади та всебічне їх фізичне виховання.



Фінансове забезпечення у сфері духовного та фізичного розвитку здійснюватиметься за рахунок коштів бюджету селищної ТГ.



Заходи, які необхідно здійснити в 2025 та 2026 роках:



- завершити модернізацію мережі бібліотек;



- збереження об’єктів культурної спадщини;



- створення умов для фізичного виховання і масового спорту в навчальних закладах усіх типів, у місцях проживання та масового відпочинку населення;



- забезпечення підтримки дитячого, дитячо-юнацького спорту,



- забезпечення розвитку олімпійських, не олімпійських видів спорту,



- поступове оновлення спортивної матеріально-технічної бази дитячо-юнацької спортивної школи і закладів загальної середньої освіти;



- проведення просвітницької роботи з пропагування здорового способу життя та фізичної культури і спорту.



Основними результатами, яких планується досягти, є:



- забезпечення реформування та повноціного функціонування мережі закладів культури, мистецтва,



- створення мережі центрів надання культурних, освітніх та інших послуг (доступ до мережі Інтернету, семінари та навчання);



- збільшення рухової активності учнівської та студентської молоді;



- підвищення рівня залучення населення до занять фізичною культурою та спортом, зміцнення здоров’я населення;



- покращення спортивних результатів спортсменів громади у змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту.



Соціальний захист та соціальне забезпечення



Пріоритетними завданнями у сфері соціального захисту та соціального забезпечення є підвищення ефективності управління бюджетними коштами, які спрямовуються на підтримку соціально вразливих верств населення, реформування системи соціальних послуг, підвищення рівня охоплення соціальною підтримкою незаможних верств населення при раціональному використанні бюджетних коштів.



Фінансове забезпечення сфери соціального захисту та соціального забезпечення буде здійснюватись за рахунок коштів бюджету селищної ТГ.



Заходи, які необхідно здійснити в 2025 та 2026 роках:



- покращення матеріально-технічної бази територіального центру;



- надання грошової допомоги особам, які потребують дороговартісного лікування;



- підвищення ефективності використання бюджетних коштів соціального спрямування.



Основними результатами, яких планується досягти, є:



- підтримка найуразливіших верств населення громади, удосконалення системи соціальних послуг, підвищення їх якості та ефективності;



- покращення соціального діалогу між громадськими організаціями громади та владою.



Розвиток дорожньої галузі в громаді



В 2024-2026 роках пріоритетними напрямками у сфері дорожньої галузі будуть:



- забезпечення планомірного розвитку мережі автомобільних доріг, що сприятиме підвищенню безпеки руху, швидкості, комфортності та економічності перевезень пасажирів і вантажів автомобільним траспортом;



- поліпшення транспортно-есплуатаційного стану автомобільних доріг,



- поліпшення інформаційного забезпечення учасників дорожнього руху.



Фінансове забезпечення дорожньої галузі в селищній раді здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.



Заходи, які необхідно здійснити в 2024 та 2025 роках:



- виконання робіт з утримання автомобільних доріг комунальної власності у населених пунктах;



- встановлення засобів організації дорожнього руху (знаки, покажчики, назви населених пунктів) та схем маршрутного орієнтування учасників дорожнього руху;



- проведення робіт по влаштуванню розмітки пішохідних переходів, встановлення бар'єрної огорожі на аварійно-небезпечних ділянках автодоріг у визначених місцях.



Результати, які плануються досягти:



- зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод;



- поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах;



- поліпшення транспортного сполучення із сільськими населеними пунктами.



5. Реалізація інвестиційних програм (проєктів)



Упродовж 2024 і 2025 років планується продовжити комплекс робіт, направлених на розв’язання актуальних проблем соціально-економічного розвитку Летичівської селищної територіальної громади.



6.Управління місцевим боргом



Місцевий борг в бюджеті селищної ТГ відсутній. На 2024-2026 роки внутрішні та зовнішні запозичення не прогнозуються.



7. Міжбюджетні відносини



Пріоритетом бюджетної політики у середньостроковому періоді є реформування міжбюджетних відносин з метою забезпечення регіонального економічного зростання, підвищення рівня фінансової незалежності та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.



Також пріоритетом буде спрямування коштів на проведення робіт капітального характеру на модернізацію у соціально-культурній сфері, в тому числі, із запровадження новітніх технологій у закладах освіти, охорони здоров’я та культури, тощо.



При розподілі субвенції на соціально-економічний розвиток, енергозбереження, співфінансування інвестиційних проектів кошти бюджету селищної територіальної громади в першу чергу будуть спрямовуватися на ті об’єкти соціально-культурної сфери, фінансування яких дасть змогу забезпечити розвиток громади, підвищить ефективність використання коштів.



Начальник відділу фінансів Людмила СМАГЛЮК